Wygina się w rogalik

Nie wiem czy powinnam się tym martwić, ale Natan od jakiegoś czasu nie dość że wybrał sobie jedną stronę i przy spaniu w nią obraca główkę, to jeszcze gdy go kładę jak zaśnie np. na ramieniu, to wygina się w “rogalik” i to tak bardzo, że główka do plecków jest CZASAMI pod kątem 90 stopni. Ale bywają i takie dni, kiedy zasypia normalnie. Czy może maleństwo którejś z Was też tak robiło i nie świadczyło to o czymś nieprawidłowym? A może właśnie oznaczało to jakieś nieprawidłowości?

Mycha i Natanek 09.09.03r <img src=”/upload/9/10/_204696_n.jpg”>

2 odpowiedzi na pytanie: Wygina się w rogalik

 1. Re: Wygina się w rogalik

  no u nas to nagminne, rogalik przy kazdym kładeniu do łózeczka i zawsze zasypia obrucony w tą samą stronę, ale się nie martwię, bo w dzień jest normalnie. Lubi dwie strony. Jakoś się tym nie martwiłam i nie zamierzam.

  pozdr

  Aneta i Tymek ur 19.10.2003

  • Re: Wygina się w rogalik

   Jak go podnosisz we śnie lub półśnie? Zgadza się! Tylko w takiej sytuacji i Misiek się wygina w rogalik (do tyłu). Dodatkowo krzywi się okropnie więc traktowałam to jako reakcję na to, że mu przeszkadzam we śnie.
   Jeśli chodzi o układanie główki, to sama na pewno wiesz, że powinnaś go stymulować z drugiej strony w ciągu dnia – pokazywać zabawki, wołać itp. Dodatkowo rób mu masaż rozluźniający (znajdziesz stronki w necie, albo instrukcje w książkach) i ćwicz z nim. Jeśli będzie Cię to nadal martwić i nie będzie postępów, to wybierz się do poradni rechabilitacyjnej (skierowanie od pediatry) – pokażą Ci ćwiczenia. Misiek też preferował jedną stronę. Ćwiczymy i jest dużo lepiej.

   Znasz odpowiedź na pytanie: Wygina się w rogalik

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo