wyjazd w delegację

Dziewczyny mam takie pytanie. Pracodawca chce mnie wysłać w delegację na 3 dni, a ja jestem w 6-tym tyg ciąży. Czy mam prawo odmówić, nawet jak jestem w tak wczesnej ciąży. Czy może obowiązuje prawo, że dopiero np. od 3-go miesiąca ciąży mogę odmówić?

3 odpowiedzi na pytanie: wyjazd w delegację

barbetka Dodane ponad rok temu,

Re: wyjazd w delegację

Prawo chroni Cię od pierwszych dni ciąży. Powinnaś przedstawić pracodawcy zaświadczenie o ciąży.

Basia & Amelia, Julia (11.09.2003… a może wcześniej)

bettyboo Dodane ponad rok temu,

Re: wyjazd w delegację

Barbetka ma rację. Biegnij do swojego gina po zaświadczenie o ciąży (ja takie dostałam już w 5 tc) i przedstaw je pracowawcy. Od tego momentu nie ma prawa wysyłać Cię w delegację ani zlecać pracy po godzinach. No chyba że sama się na to zgodzisz. Ale w tak wczesnej ciąży nie daj się wrabiać w tego typu imprezy. Teraz w I trymestrze musisz szczególnie dbać o siebie i uważać – czyli dmuchać na zimne. Trzymaj się ciepluchno i nie bój się głośno mówić o swoich prawach w czasie ciąży.
Pozdrawiam Ciebie i Twój brzuszek

Becia i fasoleczka

jennifer Dodane ponad rok temu,

Re: wyjazd w delegację

Dzieki za informację. No i tak zrobię, poinformuję ich , że jestem w ciąży. W delegacji czekałaby mnie ciężka harówa z tego co wiem, więc wole nie ryzykować.

Znasz odpowiedź na pytanie: wyjazd w delegację?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Jestem tym wstrząśnięta i zasmucona
Kochane! zapewne słyszałyście o tych 5 noworodkach znalezionych w beczce z kapustą? a dziś się dowiedziałam z prasy że wczoraj rano w Stargardzie Szczecińskim ksiądz przed wejściem na plebanie znalazł
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
bujak krowa-prezent na urodziny?
Czy ktoras z wszych pociech ma tą zabawke? Strasznie mi sie podoba i mysle o kupieniu jej Sarze na urodziny. Warto? Długo słuzy? Czy moze lepiej poszukac czegos innego? Dziewczyny co kupilyscie albo macie zamiar
Czytaj dalej