wysokie temperatury

Najniższa temperatura w moim cyklu to 36,6, a najwyższa 37,4 (dane z ostatnich 3 cykli). Czy Wy tez macie podobne???? Ostatnio dowiedziałam się, że tak wysokie temperatury świadczą o nadczynności tarczycy. Czy to prawda???
Serdecznie pozdrawiam wszystkie starające się !!!!

kasia.m.m

5 odpowiedzi na pytanie: wysokie temperatury

jagaa Dodane ponad rok temu,

Re: wysokie temperatury

Nieprawda, to nie jest wysoka temperatura.
Po owulacji temperatura wynosi z reguly ponad 37 st. Ja czesto mialam nawet 37,5 i nadczynnosci tarczycy nie mam.

Pozdrawiam, Jagaa
Termin:11.11.2003

kmm Dodane ponad rok temu,

Re: wysokie temperatury

Dzięki, bo już się wystraszyłam, że będę miała kolejny problem na głowie. Choć w żadnej książce z przykładami cyklów nie widziałam wyzszej temperatury niż 37,1.
Pozdrawiam!!!

kasia.m.m

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: wysokie temperatury

Ja przed owulacja mam kolo 36.4 a po okolo 36.7 lub 36.8 zobacz moj wykresik. Ncc nie wiem o zwiazku temp. z tarczyca niestety.

Ciku
[Zobacz stronę]

mysia Dodane ponad rok temu,

Re: wysokie temperatury

Więc jak najbardziej wyższa temperatura może świadczyć o nadczynności tarczycy, wtedy metabolizm w organizmie jest na wyższym poziomie stąd wyższ temperatura niz zwykle. Tylko u ciebie problem polega na tym co należy rozumiec przez wyższą temperaturę? Czy 37,5 to juz o czymś świadczy. Moja propozycja zbadaj sobie poziom hormonów tarczycy tak na wszelki wypadek, aby byc spokojnym, że u ciebie po prostu ta temperatura taka jest a nie inna. Idź z tym do ginekologa albo do endokrynologa. Znając naszych lekarzy będą kazali ci jeszcze poobserwować cykle i temperaturki i mogą cię wyśmiać ale… W skrajnych przypadkach gdy lekarz sie martwi o pacjenta wysyła na USG tarczycy + badanie hormonków.
Pozdrawiam

Mysia
[Zobacz stronę]

kmm Dodane ponad rok temu,

Re: wysokie temperatury

Czy takie zaburzenia mogą wynikać z długiego okresu przyjmowania pigułek anty (5 lat)???
W zeszłym roku w lecie miałam pierwsze podejście do odstawki. Wtedy wszystko było w normie, a i mój wykres mieścił się w tabeli…. (2 cykle). W moim drugim tegorocznym cyklu miałam 3 temperatury ponad normę, tj. po 37,4. W obecnym, trzecim cyklu (dzisiaj 28 dc) była narazie jedna taka temperatura. Może wszystko się jakoś unormuje. Nie omieszkam oczywiście zapytać o to ginekologa.
Dzięki za wyjasnienia

kasia.m.m

Znasz odpowiedź na pytanie: wysokie temperatury

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
koszmar
snila mi sie.... szkola obudzilam sie cala zlana potem oj, jak dobrze, ze to tylko sen; inaczej bym tego nie zniosla :) [i][b]Ewa i Krzyś (3 i 3/4 mies.)[/b][/i] https://www.mln.republika.pl
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Płakać czy się cieszyć ???
no i stolo sie... ...znowu jestem w ciazy krzys konczy niedlugo 4 miesiace, a z moich wyliczen wypada, ze druga dzidzia tez bedzie grudniowa... a tak chcialam urodzic w maju... ... maz sie pospieszyl
Czytaj dalej