Wysypka przy trzydniówce ?

Czy możecie mi powiedzieć co wyróżnia wysypkę po trzydniówce od wysypek przy odrze lub różyczce?
Nasz KONRAD jest właśnie na etapie wysypki po trzech dniach wysokiej gorączki ale słyszałam, że wszystkie te choroby mają podobny przebieg i objawy i nie chciałabym później myśleć, że moje dziecko miało trzydniówkę kiedy np. miało odrę. Lekarz na razie kazał mi go obserwować bo sam nie był pewny.

4 odpowiedzi na pytanie: Wysypka przy trzydniówce ?

kinga10 Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka przy trzydniówce?

przy trzydniowce goraczka jest straaasznie wysoka z reguly i nie ma innych objawow(tez z reguly)oprocz wysypki drobnej(u moich dzieci plamki najpierw wyrzucalo na plecach i brzuszku),przy rozyczce raczej goraczka nie jest tak wysoka,a przy odrze charakterystyczne sa takie biale plamy,bable,czy jak to nazwac wewnatrz policzkow,procz tego wystepuje swiatlowstret i trwa dluzej niz trzy dni… A nie szczepilas na odre i rozyczke?

KINGA+Daniel+Marysia+Pawelek

iwwoj Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka przy trzydniówce?

Konrad ma dopiero 7 m-cy i jeszcze się nie załapał na szczepienie przeciw odrze i różyczce. Z tego co mówisz wnioskuję, że Konrad odry nie ma (żadnych plam ani światłowstrętu), najprawdopodobniej jest to trzydniówka (gorączka niekiedy ponad 39 C).
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, teraz już jestem spokojniejsza.
Pozdrawiam

weronisia Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka przy trzydniówce?

My przechodziliśmy trzydniówkę kilka dni temu…
Bardzo wysoka gorączka, powyżej 39 stopni, która wracała nawet po zbiciu czopkami i okładami.
Po ustąpieniu gorączki natychmiast wyszła drobnoplamista wysypka na całym ciałku. Wysypka bez pęcherzyków wodnych czy ropnych jak to jest przy ospie, różyczczce czy ospie…

Taka wysypka znika po 2-3 dniach, a przy innych chorobach zakaźnych utrzymuje się przez kilka tygodni.

Mama Oliwii i Thomaska
[Zobacz stronę]

iwwoj Dodane ponad rok temu,

Re: Wysypka przy trzydniówce?

Dzięki za odpowiedzi.
Wygląda na to, że to jednak trzydniówka a nie inne dziadostwo. Dziś tj. 4-go dnia już wysypki nie ma. Wyglądała tak jak pisałyście. Innych objawów też nie było.

Znasz odpowiedź na pytanie: Wysypka przy trzydniówce ?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
RATUNKU!!!KOMARY
MOŻE KTOŚ MA DOBRY SPOSÓB NA UKĄSZENIA KOMARÓW U PRAWIE PIĘCIOMIESIĘCZNEGO MALUCHA. CZEKAM NA DOBRE RADY,Z GÓRY DZIĘKUJĘ ELA Z OSKIEM (26.04.2003R.)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Jak często?
Mam pytanie jak często karmicie swoje pociechy bo mój 6-tygodniowy Michaś najchętniej wisiałby przy cycu nonstop z 15-minutowymi przerwami więc sama odstawiam go od piersi i karmienie wychodzi tak co
Czytaj dalej