wysypka – trzydniówka???

Słyszałyście coś o trzydniówce?. Moja siostra powiedziała że istnieje coś takiego.Każde dziecko podobno powinno to przejść. I coś mi się wydaje że Patryk ma takie coś. Przez 2 dni miał gorączkę(no może stan podgorączkowy)a dzisiaj dostał wysypki na pleckach i główce.

ASIA mama małego Patryczka

4 odpowiedzi na pytanie: wysypka – trzydniówka???

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: wysypka – trzydniówka???

moja miala…goraczke trzy dni dosc wysoka..po 3 dniach wysypka na CALYM ciele (przypomina muchomora)

joannamaria1973 Dodane ponad rok temu,

Re: wysypka – trzydniówka???

No i jest odpowiedź

Gorączka trzydniowa (“trzydniówka”)

Często jest pierwszą chorobą niemowlęcia przebiegającą z gorączką. Zdarza się prawie wyłącznie pomiędzy 6 miesiącem a 2 rokiem życia. Wysoka gorączka pojawia się nagle, bez żadnych poprzedzających dolegliwości. Pomimo temperatury dziecko zachowuje się normalnie: ma dobry apetyt, gaworzy i bawi się.

Leczenie. Pediatra musi zbadać dziecko, żeby wykluczyć inne przyczyny gorączki. Przeważnie zaleca jedynie podawanie leków obniżających temperaturę.

Pielęgnacja. Gorączka po trzech dniach spada i pojawia się wysypka. Drobne plamki na tułowiu giną bez śladu po kilku dniach. Dziecko jest już zdrowe i nie musi być izolowane od rodzeństwa.

ASIA mama małego Patryczka

renia Dodane ponad rok temu,

Re: wysypka – trzydniówka???

Moje obie to przechodzily, choc za pierszym razem poszlismy do lekarza przed wystapieniem wysypki i powiedzial, ze cos nie tak z brzuszkiem.

Renia
mama Asi (3 latka i miesiac) i Ani (roczek i 2 miesiace)

Dodane ponad rok temu,

Re: wysypka – trzydniówka???

To na pewno jest trzydniowka. Natusia to przechodzila gdy miala 6 miesiecy.

Znasz odpowiedź na pytanie: wysypka – trzydniówka???

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
konflikt seroligiczny
Jak wygląda leczenie i zapobieganie konfliktu serologicznego w drugiej ciąży jeśli w pierwszej nie podano "surowicy" czy czegoś podobnego. Może któraś z Was przeszła przez to i potrafi mi co
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Było o materacykach?
Dziewczyny, jaki kupić materacyk? gryczany, kokosowy, czy kokosowo -piankowy?? jeśli już o tym było, to podpowiedzcie, gdzie szukac, please. Kupiłam dziś z mężusiem pościel i karuzelkę!! Jej, jakie śliczne!! Mieliśmy kupić
Czytaj dalej