Wzmożone napięcie mięsniowe

Mam do was pytanie ostatnio dużo się mowi i pisze na temat wzmożonego napięcia mięśniowego chviałam was zapytać czym ono tak naprawdę jest i jak się objawia. Zastanawiam się czy moja córka tego nie ma bardzo proszę o odpowiedz.
Magda i Oleńka 20.10.2003

[obrazek]/albumy/zdjecie.html?no=0&id=16967&q=magdakorpas&k=2&nxt=0[/obrazek]

9 odpowiedzi na pytanie: Wzmożone napięcie mięsniowe

duska Dodane ponad rok temu,

Re: Wzmożone napięcie mięsniowe

U mojej Emiśki zdiagnozowano wzmożone napięcie, bo gdy miała 3 miesiące ciągnięta za rączki do siedzenia wstawała na nogi, bardzo mocno i wysoko trzymała głowę leżąc na brzuszku. I tyle. Trochę ją rehabilituję Baby Bobath i już jest ok.
Pzdr

krolis11 Dodane ponad rok temu,

Do Duśki

Chciałabym się zapytać jak nisko dziecko ma trzymać głowę gdy ma 3 m-ce?
Bo wydaje mi się, że to na tym polega,a by trzymać wysoko główkę?

duska Dodane ponad rok temu,

Re: Do Duśki

Dla mnie też jest logiczne, że jeśli dziecko ładnie podnosi główkę to dobrze – jest silne. Ale okazuje się, że nie tak do końca to prawda (wg lekarzy )
Nie wiem dokładnie jak wysoko, lub jak nisko jest prawidłowo – u nas w ten sposób lekarz, a potem rehabilitantka określiły, że napięcie jest wzmożone.
Pozdrawiam

aborka Dodane ponad rok temu,

Re: Do Duśki

moze to zalezy od tego czy tą głowe trzyma podpierając sie na rekach i barkach czy wyginając kregosłup. bo ja dziecko tak sie preży i ma główke odgietą do tyłu to położone na brzuchu ma ją wysoko, nawet jak rąćzki z tyłu. to tylko moja sugestia, nei wiem na pewno

kra Dodane ponad rok temu,

Re: Do Duśki

Wiktorek od urodzenia trzymał wysoko główkę. Jak miał 2 tygodnie, to potrafił ją utrzymać w górze nawet prze 3, 4 minuty. Mnie to niepokoiło, a lekarz bagatelizował,mówił,że silny i tyle. No i jakoś na razie (odpukać!) wszystko jest w porządku. Ale wiem, że inni lekarza z takiego powodu wysyłają do neurologa. Myślę, że to wszystko jest bardzo względne i zależy od osoby diagnozującej (poza bardziej skrajnymi przypadkami oczywiście).

Kra i Wiktorek (19.11.2003)

mirabelka79 Dodane ponad rok temu,

Re: Do Duśki

dziecko 3 miesieczne powinno trzymac glowke w gorze na podpartych lokciach (lokcie rowno, barki rowno) a nie trzymac sama glowke wysoko a raczki niestabilne i “rozjerzdzajace sie”. glownie nie chodzi o sama glowke ale wlasnie o ten stabilny podpor na lokciach. a glowka powinna byc lekko do przodu czyli taki “żólwik”:)

alak Dodane ponad rok temu,

A jezeli czesto ma wyprostowane nozki jak druty?

I do tego mocno pociera stópką o stópkę? Pręży się mimo, że nie ma zatwardzenia?Czy to są też objawy wzmożonego napięcia? Zaznaczam, że postawa na brzuszku wg. Waszych opisów jest idealna.
Pozdrawiam

Alicja,Maja (09.09.03)

duska Dodane ponad rok temu,

Re: A jezeli czesto ma wyprostowane nozki jak druty?

Jeżeli odgina się do tyłu, pręży, trzyma wyprostowane nogi – to pewno tak. Ale na ogół pediatra w czasie badań kontrolnych zauważa takie odstępstwa od normy.
Ale naprawdę nie wiem, czy tym wogóle się należy przejmować, chyba, że dla dziecka jest to dyskomfort.
Pozdrawiam

mk1 Dodane ponad rok temu,

a co z jedzeniem?

Dzięki za odpowiedz a jak jest u was z jedzeniem? Moja Ola od początku jest niespokojna pręży sie przy piersi i płacze. Na wadze przybiera dobrze. To tez jest objaw wzmożonego napięcia?

[obrazek]/albumy/zdjecie.html?no=0&id=16967&q=magdakorpas&k=2&nxt=0[/obrazek]

Znasz odpowiedź na pytanie: Wzmożone napięcie mięsniowe

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Po wizytach u licznych lekarzy - uczucia mieszane
Byłam dziś z Zuzką u audiologa w celu kontroli drenów i słuchu i tutaj wszystko jest OK. Dreny siedzą w błonie bębenkowej i są drożne, słuch w normie. Przy okazji
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
prezent na roczek
Dziewczyny, poradźcie!!! Co teraz kupuja chrzestni na roczek? Za miesiąc mamy właśnie taką uroczystość i zachodzę w głowę co tu wymyśleć. Myślałam o rowerku... Krzesełeczko ze stolikiem (takie dwufunkcyjne) już
Czytaj dalej