wzrost czterolatka???

witam!!! Mam taki problem, pani na bilansie czterolatka stwierdziła że mój syn jest wyrośnięty i kazała zrobić wszystkie badania ( serce płuca Itd.) czy rozwijają się odpowienio szybko do przyrostu wzrostu i wagi.. niezrobiłam tych badaniach, stwierdziłam że wyolbrzymia. Ale teraz mam wyrzuty sumienia.
Mój syn ma obecnie 4i pół roku, waży 24 kg i ma 115 cm wzrostu. Czy któraś z was robiła takie badania? I ile wasze dzieci mają w tym wieku wzrostu?
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

16 odpowiedzi na pytanie: wzrost czterolatka???

Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Hej
Nie powinnaś się martwić. Mój syn w tym roku skończył 5 lat, waży 20 kg( zawsze był szczupły,chociaż je bardzo dużo) i ma wzrostu ok 120 cm. przy bilansie lekarka stwierdziła że wszystko jest super.
Każde dziecko rozwija się indywidualnie i trzeba wziąć to pod uwagę. Badania zawsze można zrobić chociażby dla spokojności sumienia.
Pozdrawiam Aga

alex12 Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

witaj
to chyba ja powinnam zaczac sie martwic moja corcia dzis konczy 3 latka i wazy 21 kg a ubranka kupuje jej na 128cm,a czasmi nawet na 134 cm i co ja mam powiedziec,ale dalas mi do myslenia

serdecznie pozdrawiam
alex i olenka(14.08.2001)

margo73 Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Cześć.
Mój syn na bilansie 4-latka ważył 20 kg, wzrost 110, podobno wszystko zależy od genów (wzrost rodziców)

pikpok Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Olo waży tyle co Julianka . W życiu bym nie powiedziała.

Aga i Olo (11.01.2002)

renia Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Asia ma 105 cm (4lata10mies.)

Renia
mama Asi (listopad 1999) i Ani (listopad 2001)

dominikak Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Mój ma 4 lata i dwa miesiące. Waży 19-20 kg i ma 112 cm wzrostu. Pani doktor nic mi nie wspomniała o jakichklowiek badaniach, tylko przy ostatniej wizycie powiedziała, że ładnie rośnie. Nie przerażaj się niczym. A czy Ty i mąż jesteście wysocy??

Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Alex….teraz to Ty dałąś mi do myslenia…
Mój Kuba ma 3 lata i 5 miesięcy ma ok. 104 cm wzrostu i waży ok. 15 kg.

Chyba skonsultuję się z pediatrą….zawsze wydawało mi się, że on jest w normie – drobny, szczupły itp… Ale może faktycznie jest za mały?

Marzena i Kubuś (3 latka 5 mies.) i nasze starania…

misioaczek Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Cześć
Kasia ma 4 lata, waży 17 kg i ma 110 cm wzrostu. Jest uważana za wysokie dziecko, ale wydaje mi się, że 115 cm dla 4,5 letniego chłopca to wcale nie za dużo. Nie masz się czym martwić

Pozdrawiam
Ania i Kasia 21.09.2000) i Maja (12.10.2004)

Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Hej!
Moja Wiktoria ma 4,5 roku
waży 18kg i ma 104cm wzrostu.


Basia z Wiki i Łukaszem

axyz Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Moja mała na bilansie czterolatka miała 107 cm wzrostu przy wadze 16,5 kg; pani doktor stwierdziała że trochę za mało waży, ale się tym nie przejęłam bo całe dzieciństwo ważyłam za mało i pewnie ma to w genach po mnie :), a ja teraz i nie mam żadnych problemów z wagą.

mama Weroniki ur.VIII.2000 i Aniołka X 2004

dominikak Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Dane poprawione :Kuba – lat cztery i cztery miesiące
Wzrost – 117cm
waga – 18 kg

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Tadzio w styczniu skonczy 4 lata i ma teraz jakies 101 cm wzrostu i wazy ok. 17 kg. Jest sredni.
Jesli chcesz wiedziec, jak Twoje dziecko “plasuje” się w stosunku do równolatków- na końcu ksiażęczki zdrowia jest siatka centylowa. Zobacz na którym centylu jest Twoje dziecko i będziesz wiedziała.
Mi się wydaje te 115 cm – sporo. I takie badania na pewno nie zaszkodzą. Po prostu jak dziecko szybko rośnie to może nierównomiernie – może po prostu jakieś mięśnie nie nadążają… ja bym zrobiła te badania dla świetego spokoju.

Ola+Staś+Tadzio+Basia

borkowska Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Mój Maciek w lutym skończy 5 lat i ma wzrostu 106 i wagi 12,700 :((((((

Dorota z maluchami

misioaczek Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

Ojej to faktycznie “drobiazg” z niego.
Moja Kasia mierzona przez lekarza jak miała 4 lata (teraz ma 4 i 3 miesiace :)) wzrost 110 cm i waga 17.200 g. Jest wysoka i szczupła więc nie wiem jak wyglada Twój Maciek przy wadze 12.700g? 🙂

Dodane ponad rok temu,

Re: wzrost czterolatka???

ADRIAN TEZ DOSTAL NA BILANSIE CZTEROLATKA SKIEROWANIA NA ROZNE BADANIA. TYLKO ZE ZE WZGLEDU NA BARDZO NISKI WZROST 98 CM. (10 CENTYL) I WAGE 13,5 KG (3 CENTYL) NIE ZROBILAM ZADNEGO BO WG. MNIE, NIE JEST TO POTRZEBNE. DZIECKO SIE DOBRZE ROZWIJA A TE CECHY ADRIAN MA PO SWOIM TACIE, KTORY BYL ZAWSZE DUZO MNIEJSZY I SZCZUPLEJSZY OD SWICH ROWIESNIKOW. PRZECIEZ TO OCZYWISTE ZE TO NIE CHOROBA TYLKO GENY

TERAZ ADRIAN PRZEZ 2 M-CE BYL CIAGLE CHORY I NIC PRAWIE NIE JADL, SCHUDL DUZO I CALKIEM WYPADL POZA SIATKE CENTYLOWA. ALE JA SIE ZBYTNIO NIE MARTWIE, BO APETYT MU POWROCIL. NIE MA SENSU LATANIE Z DZIECKIEM PO LEKARZACH BEZ POWODU.


Jola i Adrianek (30.10.2000)

Zmartwiona Dodane ponad rok temu,

Mój synek ma 4 latka i waży 33kg. Bardzo dużo się rusza, dużo pije (wody). Waga zaczęła szybko rosnąć jak wróciliśmy ze szpitala, bo dostał drgawek gorączkowych. Nie wiem jakie badania mu zrobić, bo dla mnie to szok. Całe wakacje jeździł rowerkiem razem z nami po 10 km. Naprawdę bardzo dużo się rusza. Dziś postawiłam go na wagę i jestem w szoku. Nie zgubił, a przytył. Przecież to niemożliwe! Nie wiem co robić.

Znasz odpowiedź na pytanie: wzrost czterolatka???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
odbitki zdjec z intrnetu?
Dziewczyny czy moze zamawiacie odbitki zdjec cyfrowych przez internet? jkie są mniej wiecej ceny i jak możecie to proszę o namiary stronek. Mam do wywołania 200 zdjęc a w moim mieście
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
ŻŁOBEK- CO O TYM MYŚLICIE?
Dziewczyny! Napiszcie proszę, jakie macie zdanie na temat żłobków. Może coś o doświadczeniach. Interesuje mnie zwłaszcza jak mają się w żłobku 15- miesięczniaki. Jak wygląda sprawa z usypianiem, piciem przez
Czytaj dalej