z wózkiem czy bez

Pod koniec sierpnia wyjeżdżamy (samolotem) do Grecji (Kreta) i mam dylemat czy brać wózek.
W tej chwili wózka używamy jedynie na dłuższych spacerach (takich całodniowych) jak już się Maja (2lata) zmęczy. W tygodniu w ogóle nie jeździ. Ale przydaje się jak są oboje zmęczeni, Kuba staje wtedy z tyłu.
No i nie wiem brać czy nie?
Pomóżcie, doradźcie.

Magda

17 odpowiedzi na pytanie: z wózkiem czy bez

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: z wózkiem czy bez

A będziecie zwiedzać Kretę czy raczej nastawiacie się na wylegiwanie na plaży? bo jeśli to pierwsze to bym nie brała… Pamiętam jak my byliśmy na Krecie i wzielismy wózek to bardziej nam przeszkadzał niż się przydał. Nie dało się go normalnie prowadzić, bo tych wszystkich wykopaliskach itp. a tego jednak jest najwięcej do zwiedzania na Krecie.
Jeśli jednak będziecie wypoczywać głównie na plaży to bym wzięła.

W i T 3l 7m

nena75 Dodane ponad rok temu,

PS

A dokąd lecicie? tzn. w jakiej miejscowości macie hotel?

W i T 3l 7m

madzia1409 Dodane ponad rok temu,

kreta !!!

Na pewno coś pozwiedzamy – może mi podpowiedz co i jak na tej krecie, to się przygotuję!
A leżeć na plaży plackiem dwa tygodnie to ja chyba nie umiem 🙂

Magda

madzia1409 Dodane ponad rok temu,

Re: PS

Hotel Kavros beach w miejscowości Kavros (16km od Rethymnonu)
Do ewentualnych dalszych wycieczek planujemy wynająć samochód (jedziemy ze znajomymi), czy wy wynajmowaliście czy jeździliście na zorganizowane, i czy mieliście fotelik?

Magda

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: PS

A ta miejscowość to nie Stavros czasami? tylko, że ona jest chyba dalej niż 16 km od Rethymnonu. Podobnie brzmi a my byliśmy właśnie w Stavros (za pierwszym razem w apartamentach Kavos Beach-stąd skojarzenie ale one tam wszystkie podobnie się nazywają…
My zawsze sami organizujemy sobie wycieczki. Przy wynajmowaniu samochodu trzeba poprosić o foteliki. Niestety ich jakość pozostawia wiele do życzenia….

W i T 3l 7m

madzia1409 Dodane ponad rok temu,

Re: PS

Napisz co warto zobaczyć, a co nie koniecznie. i czym byłaś naprawdę zachwycona. Może coś kulinarnego? I kiedy byliście?

Magda

madzia1409 Dodane ponad rok temu,

Re: PS

W katalogu jest Kavros 🙂
Napisz co warto zobaczyć, a co nie koniecznie. i czym byłaś naprawdę zachwycona. Może coś kulinarnego? I kiedy byliście?

Magda

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: kreta !!!

My na Krecie byliśmy dwa razy, więc mnie sie nie pytaj co zobaczyć, bo będę gadać kilka godzin
Tak na szybko…
Do obejrzenia jest cała Chania (port, uliczki przy porcie a w samym porcie jest latarnia i muzeum z modelami np. różnych statków i okrętów).
Rethymnon i twierdza w tymże mieście.
Heraklion-choć mnie nie powalił na kolana.
Pałac minojski w Knossos.
Pałac w Fajstos.
Twierdza Frangokastelo.
Jaskinie w Matali.
Agios Nikolaos i jezioro bez dna…jest tak głębokie, że jak się patrzy na nie z góry widać tylko czerń i faktycznie wydaje się, że nie ma dna.
Elafonissi-“różowe plaże”, można spacerować po morzu przechodząc z wysepki na wysepkę a woda sięga do kolan albo max. uda
Wąwóz Samaria-ale to nie wycieczka z dziećmi-schodzi się w dół wąwozu po stopniach, ew. ściezce, potem idzie się dołem aż do tzw. Żelaznej Bramy (najwęższego miejsca w wąwozie). Wycieczka ma 16 km długości. Wraca się albo promem albo możesz iść pod górę z powrotem Nie znam nikogo kto wybrał opcję II.
Wogóle jak się jeździ po Krecie warto się zatrzymać na postój w jakimś wąwozie a jest ich trochę…
Jedne z ładniejszych plaż jakie widziałam to oprócz Elafonissi, Falassarna, Moni Preveli, Vai (te dwie ostatnie są z palmami).

W i T 3l 7m

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: PS

Tak, sprawdziłam sobie na mapie, jest Kavros i Stavros
Kreta jest o tyle fajna, że dużo da się zobaczyć nawet nie posiadając samochodu. Komunikacja autobusowa jest świetna. My z naszego Stavros jeździliśmy autobusem do Chani. Oczywiście jak to z południowcami bywa nie ma rozkładu jazdy (na dworcu). Tzn. niby jest powiedziane o której godzinie odjeżdża autobus, ale one wszystkie a jest ich np. 20 stoją w jednej grupie na parkingu. Każdy autobus ma swój numerek (wcześniej nie wiesz jaki numerek będzie miał Twój autobus, wiesz tylko o której godzinie powinien odjechać). Musisz słuchać pana który krzyczy przez megafon np: “Stavros, Platanias, Agia Marina bus number five!” i wtedy biegiem do autobusu
Czy byłam zachwycona na Krecie? wszystkim. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć co mi się najbardziej podobało. Ja chcę tam osiąść na emeryturze.
Na Krecie byliśmy dwa razy we wrześniu. Nie ma już upałów a temp. była ok. 25 st.

W i T 3l 7m

mai Dodane ponad rok temu,

Re: z wózkiem czy bez

brac
przyda sie napewno

Marta &

aguchna Dodane ponad rok temu,

Re: z wózkiem czy bez

Radziłabym zabrać… My za tydzień lecimy na Rodos i wózek zabieramy ze sobą. Choć Filip na codzień paktycznie nie korzysta z tego pojazdu, to jednak na wakacjach, tym bardziej w ciepłych krajach, nie wyobrażam sobie, aby taki maluch nie miał możliwości podróżowania w wózku. Niektóre hotele dysponują wózkami dla maluchów (wypożyczane za kaucją) i tam gdzie lecimy, takowe są, ale jednak na lotnisku i w podróży wózek jest niezastąpiony, dlatego my zabieramy.

cat Dodane ponad rok temu,

Re: kreta !!!

W odpowiedzi na:


Wąwóz Samaria


O tak, bardzo fajna wycieczka… Ale z dziećmi – zdecydowanie nie 😉
W Knossos mi się kompletnie nie podobało.

K.

Łukasz i Karolina

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: kreta !!!

Ja bałam się, że nie zdążymy zejść tym wąwozem i prom odpłynie bez nas, więc miałam takie parcie na szybki marsz, że przeszliśmy całe 16 km bez odpoczynku (byliśmy jednymi z pierszych którzy wyszli z wąwozu). Na dodatek zmaltretowałam sobie 2 paznokcie i do końca wakacji chodziłam obklejona plastrami. Na drugi dzień nie mogłam się ruszyć przez ból ud i bioder…Ale wycieczka jest niezapomniana!!

W i T 3l 7m

cat Dodane ponad rok temu,

Re: kreta !!!

My byliśmy tam w maju – w wąwozie było strasznie gorąco i duszno. U Was też?

K.

Łukasz i Karolina

gruszki Dodane ponad rok temu,

Re: z wózkiem czy bez

w tamtym roku też małam taki dylemat i na szczęście wziełam. Okazało się, że Gbrysia nie jest modelem na ciepłe kraje i męczyła się w gorącym klimacie strasznie szybko. Bardzo dużo spała w wózku pod parasolką. Poza tym wózek oddawaliśmy przy schodkach samolotu i od razu po przylocie nam go podano, więc masz duże ułatwienie na lotnisku, bo przypinasz malca i na pewno się nie zgubi 😉

Jola i

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: kreta !!!

My byliśmy we wrześniu. Pogoda byłą super, chłodniutko, rześko, szczególnie na samym dole. Niestety jak tylko wyszliśmy z wąwozu złapała nas taka ulewa, że zmokliśmy do suchej nitki

W i T 3l 7m

lauidz Dodane ponad rok temu,

Re: z wózkiem czy bez

Ja bym wziela. Ostatnia rzecz ktorej chcesz na wakacjach to zmeczone dzieci i przy tym placzace…

Znasz odpowiedź na pytanie: z wózkiem czy bez

Dodaj komentarz

Dla starających się
co mam o tym myśleć ?
Witajcie! Wszystko układało się tak jak sobie wymarzyłam: w sobotę nie dostałam @ wiec niecierpliwie czekałam na niedzielny poranek i wynik testu. i tu kończy się sielanka - JEDNA KRESKA. Nie wiem
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Proszę o wsparcie
Siedzę i paznokcie ogryzam... Michał w szpitalu, właśnie dostał narkozę i czekają na badanie słuchu... A ja nie mogę przy nim być! Próbowali bez narkozy ale nie chciał wspólpracować. :(
Czytaj dalej