Za duży cukier

Jestem w 28 tygodniu, właśnie dzisiaj robiłam cukier wyszedł za wysoki – po 1 godzinie – 154 mg%. Za tydzień mam robić OGTT.
Martwię się. Powiedzcie czy taki wynik to dużo za dużo. Czy cukrzycę ciążową się jakoś leczy, czy tylko dieta?

A. 11. 07. 2003

5 odpowiedzi na pytanie: Za duży cukier

monikavi Dodane ponad rok temu,

Re: Za duży cukier

Kochana nie denerwuj się taki wynik jeszcze nie znaczy że masz cukrzycę. Norma to wprawdzie do 140, ale to dopiero ten test OGTT pokaże co i jak. Najczęsciej kończy się to na diecie więc się nie martw, najważniejsze że jesteś pod kontrolą lekrza więc nic złego nie może się stać. Pocztytaj na ten temat na stronce [Zobacz stronę]
Pozdrawiam

Monika (29.06.2003)

badzia Dodane ponad rok temu,

Re: Za duży cukier

Dziękuję, poczytałam. Mnie martwi głównie to, czy nie za późno miałam robiony ten cukier. Słyszałam, że to robi się troszkę wczesniej. Dlatego mam zgryz, czy jeżeli to cukrzyca, to nic się nie stanie maluszkowi.

A. 11. 07. 2003

agnieszkag Dodane ponad rok temu,

Re: Za duży cukier

Po teście obciążenia glukozą górna granica normy to 140, a więc twój wynik jest rzeczywiście nieco za wysoki. Decyzja należy teraz do twojego lekarza, albo zleci ci powtórzenie testu wyższą dawką (75), albo na kilka dni wyśle cię do szpitala. Ja pierwszy wynik miałam podobny do twojego 153, a po powtórce juz dobry (112). A więc nie mam cukrzycy ciężarnych. Mam wprawdzie ograniczać słodkości ale nie muszę ich wykluczyć. Z tego co mi wiadomo przy tej cukrzycy po prostu stosuje się dietę.
Aga i Juliusz (12.05)

monikavi Dodane ponad rok temu,

Re: Za duży cukier

Po pierwsze ten test robi się między 24 a 28 tygodniem, a więc na pewno nie zrobiłaś go za późno a po drugie twój wynik nie jest jakiś super wysoki i może się okazac że ten z 75 g wyjdzie ok czego ci z całego serca życzę. Twój maluszek jest na pewno śliczny i zdrowy więc się nie martw na zapas bo to może mu bardziej zaszkodzic niż ten cukier;-))

Monika (29.06.2003)

badzia Dodane ponad rok temu,

Re: Za duży cukier

Ja już wiem, że za tydzień powtarzam test. Tylko, że nie jest to decyzja lekarza, a połoznej, która mi go robiła. Po prostu po odczycie, gdy okazało się że wynik jest niepawidłowy, zapytała się mnie,czy na pewno umyłam ręce (w końcu kłuje się palec). Ja umyłam ręce 2 razy przed badaniem, więc wynik na pewnoi nie jest zafałszowany. Zadecydowała, że mam przyjść za tydzień na OGTT. Ale inna połozna, która przy tym była miała wątpliwości, czy czekać tydzień, czy test zrobić jeszcze przed świętami.

A. 11. 07. 2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Za duży cukier

Dodaj komentarz

STRATA DZIECKA
Cześć jestem nowa
Cześć dziewczyny!!! Bardzo cieszę się, że znalazłam taką fajną stronę bo po przeczytaniu paru waszych listów poczułam się lepiej NIE JESTEM SAMA!!!! Opowiem wam moją historię. Zaraz po ślubie zaplanowaliśmy maleństwo i
Czytaj dalej
A-psik: moje dziecko jest uczulone…
A jednak alergia....
.... Najprawdopodobniej. Majka od 5 miesięcy ma problem z oskrzelami (2 razy miała zapalenie oskrzeli do tego przedłużony wydech) Od wczoraj też tak jakby gorzej oddycha :( Lekarka twierdzi że to
Czytaj dalej