za mało plemniczków-inseminacja

Odebraliśmy wynik nasienia i wyszło, że za mało plemniczków. Reszta w normie. Wspomniano mi o inseminacji, a tu piszecie, ze to nie zawsze się udaje. Jak to jest i dlaczego nie wychodzi? Czy któraś była w takiej sytuacji. Pomóżcie.

AgaM

2 odpowiedzi na pytanie: za mało plemniczków-inseminacja

ninka Dodane ponad rok temu,

Re: za mało plemniczków-inseminacja

Inseminacja to wprowadzenie nasienia (odpowiednio wczesniej przygotowanego) bezpostednio do jamy macicy. Oczywiscie, ze nie zawsze sie udaje tak samo jak nie zawsze sie udaje zajsc w ciaze za pierwszym razem podczas nazwijmy to standardowego przytulania:) Do inseminacji plemniczki sa separowane tak aby wprowadzic mozliwie duzo tych zdolnych do zaplodnienia. Mam nadzieje, ze pomoglam:)

Ninka
[Zobacz stronę]

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: za mało plemniczków-inseminacja

Wskazania do inseminacji (IVI) są następujące: niemożność odbywania stosunku, czynnik szyjkowy, endometrioza (zwłaszcza III st), niepłodność idiopatyczna. Korzyści: ominięcie bariery śluzu szyjkowego, zwiększenie stężeni plemników w jamie macicy. Stymulacja owulacji bywa stosowana, lecz nie musi mieć miejsca.
Skuteczność zajścia w ciążę/cykl:
– Bez leczenia – 1,3-4,1%;
– IVI – 3,8%;
– Clomiphen – 5,6%;
– Clomiphen+IVI – 8,3%;
– gonadotropina – 7,7%;
– Gonadotropina+IVI – 17,1%;
– IVF – 20,7%
Żródło:

Znasz odpowiedź na pytanie: za mało plemniczków-inseminacja

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
kiedy następne dzieko przy grupie krwi Rh -?
ile musze mieć przerwy pomiędzy urodzeniem jednego dziecka a zajściem w ciażę z następnym jeśli mam grupę krwi Rh- a mąż Rh+; (po porodzie dostałam imuglobinę)dawniej czekano 5 lat a
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Poradźcie coś....
Cześć dziewczyny,mam małe pytanko powiedzcie mi prosze jak to jest z podnoszeniem główki u niemowlaczków?Moja mała nie ma za wielkiej ochoty aby zacząć to robić dla przypomnienia napisze,że jutro kończy
Czytaj dalej