Forum: Adopcja

zaadoptowac dziecko

Witam… mam pytanko odnosne adopcji-mam nadzieje ze ktos moze mi pomoc 🙂

Mam synka(3 latka). Mieszkamy na terenia Austrii.Biologiczny ojciec dziecka niema zadnych praw rodzicielskich oraz mamy uznane alimenty ale ich i tak nie dostajemy od niego.
W Austrii mieszkamy wraz z przyjacielem- oczekujemy dzidziusia.

Moje pytanie- moze on adoptowac mojego syna bez zadnych problemow nawet jak nie jestesmy malzenstwem ale mieszkamy razem? co sie stanie z zaliczka alimentacyjna? po adopcji zostanie on wpisany w akt urodzenia jako ojciec dziecka? po adopcji moj syn bedzie nosil jego nazwisko czy zostanie przy moim?

6 odpowiedzi na pytanie: zaadoptowac dziecko

dooroota Dodane ponad rok temu,

Mi się wydaje, że trzeba by dobrze sprawdzić prawo Austriackie, a poza tym nie wiem czy można przeprowadzić adopcję jeśli dzidziuś ma mamę ?

asik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez DooRoota:Mi się wydaje, że trzeba by dobrze sprawdzić prawo Austriackie, a poza tym nie wiem czy można przeprowadzić adopcję jeśli dzidziuś ma mamę ?

Pewnie, że można
Przecież to nie mama się zmieni tylko tata

niunia1229 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez DooRoota:Mi się wydaje, że trzeba by dobrze sprawdzić prawo Austriackie, a poza tym nie wiem czy można przeprowadzić adopcję jeśli dzidziuś ma mamę ?

Chodzi o to zeby moj chlopak zaadoptowal mojego syna.

laurka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez niunia1229:Chodzi o to zeby moj chlopak zaadoptowal mojego syna.

skoro biologiczny ojciec dziecka nie ma praw rodzicielskich, to nie widzę problemu. przynajmniej w Polsce, nie wiem jak w Austrii.

kaycik Dodane ponad rok temu,

trudno mówić jak jest w innym kraju.
u nas najłatwiej byłoby wziąć ślub z ojcem drugiego dziecka i wtedy rozpocząć proces przysposobienia (czyli adopcji). jeżeli “chłopak” opiekuje się Twoim synkiem dość długo nie powinno być problemu z przeprowadzeniem adopcji (chociaż nie wykluczone, że Sąd skierowałby Was w Polsce na badania do RODK – ośrodek badający więzi rodzinne). wątpliwości może budzić jedynie forma relacji między Tobą a Twoim (powiedzmy to otwarcie) konkubentem. przyznasz chyba, że zapewnienie, że stworzycie pełną rodzinę i dacie dzieciom stabilizacje przy formie “mój chłopak – moja dziewczyna” jest mało wiarygodne.

masertiger Dodane ponad rok temu,

Tylko nie wiadomo co z alimentami.

Znasz odpowiedź na pytanie: zaadoptowac dziecko

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Kupujecie buty przez internet?
Nie mogę się zdecydować :Stres: Są piękne, idealne, podobają mi się (na zdjęciu :Niepewny: ) i rozmiar/długość wkładki mi pasują. I nie wiem.
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
granice tolerancji
ciekawa jestem waszych opinii.. [url]http://wyborcza.pl/1,75248,8415285,Nauczyciele__Radziszewska_lamie_prawa_czlowieka.html[/url]
Czytaj dalej