Forum: Polecam

Zabawki edukacyjne, czy tradycyjne?

Jakie są Wasze doświadczenie z tzw. zabawkami edukacyjnymi? Czy są lepsze od “zwykłych”? Czy dzieci lepiej na nie reagują? Widzicie różnice w zachowaniu?

10 odpowiedzi na pytanie: Zabawki edukacyjne, czy tradycyjne?

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez EwaSokołowska:Jakie są Wasze doświadczenie z tzw. zabawkami edukacyjnymi? Czy są lepsze od “zwykłych”? Czy dzieci lepiej na nie reagują? Widzicie różnice w zachowaniu?

Kazda jedna zabawka jaka by nie
Byla jest dla dziecka na swoj sposob edukacyjna.
Dodatek “edukacyjna” w nazwie to chwyt marketingowy na rodzicow ktorym ten przymiotnik ma kojarzyc sie z powszechnie pozadana inteligencja i madroscia dziecka.
Zadnych roznic w zachowaniu dziecka nie ma, jak i nie ma podzialu na edukacyjne i nieedukacyjne.
Jedynie wplyw ma ten przymiotnik na rodzica ktory kupujac czuje sie bardziej spelniony wychowawczo.

telimena Dodane ponad rok temu,

Nawet pokrywka od garnka może stać się “zabawka edukacyjną” a super wypasiony zestaw z edukacją na opakowaniu zbędnym gratem. Wszystko zależy od dziecka i rodzica, który uczestniczy w zabawie a nie tylko da zabawkę do ręki i zajmie się swoimi sprawami zadowolony że kupił dziecku edukacyjna zabawkę.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

mam czasami wrażenie że zabawki “edukacyjne” z nazwy są mniej edukacyjne niż “zwykłe” bo dziecko ma wszystko podane na tacy,wystarczy przycisnąć,przekręcić ,zabawka powie ,zaspiewa,zatańczy…. zwykłe klocki czy sortery wymagaja od dziecka większego zaangażowania i kreatywności .:) te drogie wypasione edukacyjne przewaznie kusza kolorami,dźwiękami i nic poza tym:)

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Dokladnie.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo siedzę i myślę co jest zabawką edukacyjną a co nią nie jest. I nie wiem :Zamotany:

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:zwykłe klocki czy sortery wymagaja od dziecka większego zaangażowania i kreatywności .:)

Zawsze myślałam, że zwykłe klocki i sortery to dla maleńkasów podstawowe zabawki EDUKACYJNE :Niepewny:

To może moje młode nie miały żadnych edukacyjnych i dlatego nie wiem ;)…

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kurczak:Zawsze myślałam, że zwykłe klocki i sortery to dla maleńkasów podstawowe zabawki EDUKACYJNE :Niepewny:

To może moje młode nie miały żadnych edukacyjnych i dlatego nie wiem ;)…

niby tak,edukacyjne bo uczą…ale jest mnóstwo zabawek edukacyjnych gdzie wszystko świeci,gra,śpiewa uczy języków itp…. miałam na mysli takie zaawansowane edukacyjne…..wystarczy stanąć w sklepie przed regałem np z fisher price to wszystko na jedno kopyto: naciśnij z zagra,powie owoc po pl i ang,kolor tak samo ,zaświeca się oczka ,nosek…..wszystkie te grajko-spiewajki są od 6 do 36 m-cy więc dosyć szeroka rozpiętość wiekowa….

marta79 Dodane ponad rok temu,

Przerabiałam kilka różnych zabawek edukacyjnych. Ważne żeby bawić się wspólnie z dzieckiem wtedy tak szybko się nie nudzi. Najchętniej z synkiem bawimy się [Zobacz stronę]. Są to książeczki z zadaniami z dołączonymi do nich klockami. Mały uwielbia rozwiązywać zagadki, dodatkowo za rozwiązanie daję mu zawsze jakąś nagrodę – więc ma motywację:)

just12345 Dodane ponad rok temu,

Ja kupuję dziom edukacyjne zabawki. Nastawiam się na to, żeby się szybciej rozwijały. Ja dobre zabawki kupuję na stronie allinside.pl

marysia7484 Dodane ponad rok temu,

Moja córeczka uwielbia zabawki edukacyjne, zwłaszcza te językowe. Szczególnie lubi piosenki po angielsku, bardzo szybko zaczyna je nucić. Ostatnio kupowałam zabawki edukacyjne na [Zobacz stronę] i jestem bardzo zadowolona z niskich cen i szybkiej dostawy.

Znasz odpowiedź na pytanie: Zabawki edukacyjne, czy tradycyjne?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Posiadanie niemowlęcia a adopcja
Cześć Kochane i Kochani. Jestem szczęściliwie w ciąży, ale chcę adoptować dziecko, aby maluch nie wychowywał się sam. Moim zdaniem to wpłynie dobrze na jego rozwój. Myślicie że jest taka
Czytaj dalej
Polecam
ekspres do kawy DeLonghi?
Chodzi o taki zwykły, kolbowy, niewielki. Zakochałam się w wyglądzie :Wstyd:. No idealnie by mi do kuchni pasował... Tylko do firmy zaufania nie mam... Ale może niepotrzebnie się obawiam? Ma ktoś taki i
Czytaj dalej