Ząbki……..

Witam
Moja Igunia ma już 1 ząbka (dolną jedyneczkę) teraz przebija się druga w związku z tym mam pytanka:
1. czy powinnam jej myć te małe “perełki” – i jak?
2. czy uczyć ją pić soczki z butelki przez smoczek czy od razu z niekapka? – do tej pory je jeszcze tylko cycusia
3. jak je podawać np. kaszki – łyżeczką?
Słyszałam że jak dziecku wyjdą ząbki to nie powinno się mu podawać jedzenia z butelki – ale to chyba nie uniknione – np. mleczko na noc?

Pozdrawiam

Kikka i Igunia 01.04.2004

2 odpowiedzi na pytanie: Ząbki……..

kata Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbki…..

ja ci odpowiem ale na podstawei moich czytanych wiadomości z różnych źródeł

czytałam że ząbki można albo przecierać gazikeim zwilżonym przegotowaną woda albo taką specjalną szczoteczką np. canpolu, z wypustkami silikonowymi co przy okazji masują dziąsełka (ja już taką kupiłam )

wydaje mi się ze możesz spokojnie ominąć butelkę i od razu przejść na niekapek (Dorianek jak już wspomniałam, napił się mleczka z niekapka, to chyba nic złego)

co do kaszek i innych, to już tak nie moge się doczkekać skończenia 4 miesięcy i wprowadzenia innych rzeczy, że kupiłam silikonową łyzeczkę, niech czeka (czytałam tu na forumże ją bardzo polecają bo jest miękka i dobra dla delikatnych dziąsełek)

hehe oto moja czysto teoretyczna wiedza na ten temat, może się przyda, hihihi

pozdrowionka

Kasia i Dorianek 23.05.04

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbki…..

1. Myję ząbki silikonową szczoteczką nakładaną na palec. Robię to raz dziennie. W kąpieli. U nas kolacja jest przed kąpielą, więc przynajmniej część nocki ząbki są czyste, bo niestety synek je jeszcze w nocy…
Miś ma 3 ząbki, ale malutkie, bo dopiero niedawno wyszły.
2. Próbuj niekapek… Mój synek od początku znał butelkę i niestety dalej mleko, kaszę, herbatę i soki pije z butli. Z niekapka pociągnie tylko jak bardzo chce pić, a kubeczek musi być bardzo pełny.
3. Kaszki jeśli tylko dziecko pozwoli to podawaj łyżeczką. U nas był taki okres, czasu że synek pięknie jedł łyżeczką kaszę. Teraz nie chce. Kaszę daję na żadko, butelką ze smoczkiem trójprzepływowym.
Butelki żadko kiedy udaje się uniknąć…
Ps. Gratuluję ząbka!

Znasz odpowiedź na pytanie: Ząbki……..

Dodaj komentarz

Karmienie
Od czego zacząć, kiedy itp.?
Witam wszystkie Mamusie Mam pytanka związane z wprowadzaniem nowych pokarmów, moja Igunia 01.09.2004 skończy 5 miesięcy i chciałabym w połowie września zacząć jej coś już wprowadzać, do tej pory jest tylko
Czytaj dalej
Karmienie
zupka dla dziecka - fuj, dla dorosłych - mniam
Mój synek od paru dni nie je zupek, pluje, wali łpkami w łyżeczkę. Wcześniej jedł pięknie więc troszkę mnie to niepokoi. Wczoraj dostał zupę dla dorosłych - jarzynową. Normalną zupę
Czytaj dalej