Ząbki – przerwa między jedynkami

Mój roczny synek ma na razie 8 ząbków (komplet jedynejk i dwójek). Niepokoi mnie nieco ustawienie górnych jedynek a dokładnie przerwa między nimi. U starszego syna kiedyś było podobnie ale po wyrżnięciu sie kolejnych ząbków przerwa zniknęła. Obawiam się jednak, że Bartuś może mieć problem z wędzidełkiem.
Kiedy zainteresować problemem stomatologa? Czekać na stałe ząbki czy pytać jak najwczesniej np. teraz? Jak wygląda zabieg podcinania wędzidełka? Może któreś mamy miały podobny problem…


Bartuś 13.06.2004

5 odpowiedzi na pytanie: Ząbki – przerwa między jedynkami

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbki – przerwa między jedynkami

Wydaje mi się, że przerwa między jedynkami w mleczakach jest jak najbardziej pożądana – jak będą wychodzić stałe (=szersze) zęby nie będzie problemu z zachodzeniem zębów na siebie. Tak było u mnie, i u mojego męża… Dziecko mam za małe, żeby coś sądzić, ale Aśka też ma 8 zębów idą następne i tez ma przerwę między jedynkami.
Pozdrawiam,

Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbki – przerwa między jedynkami

Nasz Aleks też miał dużą przerwę między górnymi jedynkami. Teraz ma 10 ząbków i ta przerwa trochę się zmniejszyła. Wydaje mi się że większość dzieci tak ma. Moja teściowa jest stomatologiem i mówi właśnie to co Ty, że to dobrze, bo będzie więcej miejsca dla stałych ząbków.
Pozdrawiam

Magda & Aleks 03.02.2004

mlodzia Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbki – przerwa między jedynkami

Wydaje mi się,że nie ma powodu du obaw. Moja córka też ma przerwę między ząbkami…

Pytałam stomatologa- nie mam się czym martwić. Moze to jakieś pocieszenie i dla Ciebie…..
Pozdrawiam…

Tola i Mela

madeline Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbki – przerwa między jedynkami

Jak cora skonczyla 2latka pozbylysmy sie smoka-uzywala do zasniecia maxc 10minut dziennie.Zyczliwa kolezanka mowila wtedy ze od smoka ma taki rozstaw miedzy jedynkami. Poszlam do stomatologa-ocenila zgryz na bdb, przerwa wcale nie duza,w normie. Taki urok mleczakow po prostu.A z tym smokiem to niby przesada.
Synek tez ma przerwe-smoka nie uzywa,ale mniejsza.

Podcinanie wedzidelka trwa ok10min, dla maluszkow pod narkoza,u starszakow w znieczuleniu ogolnym.Ale to nie musi byc konieczne.

Madeline, Marylka(13.12.2002) i Tymon(30.07.2004)

yessa Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbki – przerwa między jedynkami

Dzięki za odpowiedzi. Myslę, że spokojnie poczekam na wyrżnięcie sie wszystkich mleczaków i przy okazji lakowania (czy lakierowania raczej) zapytam stomatologa.


Bartuś 13.06.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Ząbki – przerwa między jedynkami

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Jakie rowerki mają Wasze dzieci?
...bo Nina ma taki trójkołowy ze sterowaniem, ale ciężkojest na nim jeździć, bo ma mały skok pedałow. Zastanawiam się nad takim dwukołowym z dokręcanymi kółeczkami z boku. A może powinnam
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Promocja Gerber-wygrałyście?
Wkurzyłam się. Wysłałam 2 zgłoszenia w dniu kiedy zaczynała się promocja, listami poleconymi. Niestety nic nie wygrałam... Nie wierzę, że w jednym dniu ponad 10 000 ludzi wysłało zgłoszenia... Tak
Czytaj dalej