ząbkujące dzieci

JAk radzicie sobie z ząbkującymi dziećmi?? Mój chyba zaczyna przechodzić ten okropny etap. Bo popłakuje i wtedy nic nie pomaga, karmienie, noszenie na rękach leżenie na brzuszku które bardzo lubi.Jedynie jak zaczynam mu śpiewać “wlazł kotek na płotek…” to się uspokaja, pewnie nie chce mnie słuchać i chce abym szybko przestała;)))) A po za tym pcha teraz wszystko do buzi z okropną złością, pogryzie i się złości, tak jaby go coś swędziało. Oglądałam mu dziąsełka ale nie ma jeszcze opuchniętych. Po za tym wyskoczyła mu jakaś wysypka na buźce w okolicach ust, podejrzewam, że od śliny bo ciągle ma mokre przez pchanie łapek. Ech… żeby to szybko minęło. Jak u was dzieci przechodziły ząbkowanie???

Agus i Kamilek (24.03.2003)

4 odpowiedzi na pytanie: ząbkujące dzieci

jessi Dodane ponad rok temu,

Re: ząbkujące dzieci

U mnie to trwa już z miesiąc. Ta wysypka,to na pewno od śliny. Podawałam mojej córci homeopatyczny viburcol w czopkach,ale akurat na nią nie działał. Teraz daje też homeopatyczny Chamomilla Dagomed 44. Są to granulki,które rozpuszcza się w małej ilości wody i podaje dzidzi.U mojej działa,więc polecam.

Jessi i Weroniczka z 20.03.2003

cat Dodane ponad rok temu,

Re: ząbkujące dzieci

My to teraz przechodzimy i jest niestety fatalnie. Tzn. dolne zęby wychodzą w miarę bezproblemowo, ale górne strasznie. Największy problem to to, że kiedy wyjdzie kawałek zęba górnego (oczywiście w cierpieniach i w płaczu) po kilku dniach ZARASTA. I wszystko od początku! Niestety ja przechodziłam ząbkowanie podobnie, więc mama uprzedziła mnie co nas czeka….

Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

jutajazz Dodane ponad rok temu,

Re: ząbkujące dzieci

Koleżanka poleciła mi maść dentystyczną Solcoseryl stosowaną przy ropniach dziąseł, uciskających protezach. Powiedziała mi, że wyczytała w gazetach dla mam, że można ją stosować przy bolesnym ząbkowaniu. Kupiłam i stosuję. Córeczce koleżanki wyżynają się górne jedynki i chwali sobie maść, my narazie dobrze znosimy dolne jedynki.
Ula i Hania (14.01.03.)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: ząbkujące dzieci

u nas etap ten od kilku miesięcy trwa i trzy zęby juz są. z każdym nowym jest tak samo, płacz, wybudzanie się wieczorami, w nocy. uspokojenie tylko przy piersi.

na dziąsełka stoswaliśmy viburcol ale nie uspokajał. za to wszystkim polecałam dagomed 44 i z tego, co widzę, to się sprawdza u maluchów, co mnie cieszy, ze mogłam pomóc:)
a ta wysypka moze byc od śliny, masz rację, u nas też tak było.

na smarowanie – żel dentinox ma nawjęcej środka znieczulającego. obecnie mamy calgel i mały też dobrze na niego reaguje. jak sie tylko wybudzi wieczorem smaruje mu dziasełka i czasem zaraz uśnie, ale niestety sporadycznie, przewaznie jest usypianie od nowa:(

Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: ząbkujące dzieci

Dodaj komentarz

Nasze związki
Wyswatali nas
Najprawdopodobniej znaliśmy się jako dzieci, przychodził z rodzicami do babci mojej kolezanki z lat dziecinnych. Potem dorośliśmy zmieniliśmy miejsce zamieszkania z Zakopanego na Sosnowiec, przypadek czy przeznaczenie?, (okazało sie że
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
WOZEK
Tak naprawdE dopadła mnie wściekłośc!!!!Szukam (bez rezultatu)wózka moich mażeń. Mój sześcio miesięczny synuś nie mieści się w gondoli tak wiec szukam dla niego wozka. Myślę oczywiście o spacerówce:dziecko przodem do
Czytaj dalej