zaciskanie piąstek

Moja mała skończyła 2 miesiące i cały czas zaciska piąstki, i w okresie czuwania i przy karmieniu, i przy kąpieli, tak, że nie da się jej umyć rączek. W czasie snu też ma zaciśnięte, ale już nie tak mocno. Czy to normalne, czy iść z tym do pediatry?

Iwona i Martusia ur. 30.08.2003

8 odpowiedzi na pytanie: zaciskanie piąstek

Dodane ponad rok temu,

Re: zaciskanie piąstek

Mój Marcelek jak skończył 3 miesiące to powoli przestał zaciskac rączki. Więc chyba nie masz się co martwić.


Agata i Marcelek (21.06.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: zaciskanie piąstek

do 3 misiecy powinna poluźnic ale bedzie jeszcze zaciskac jakis czas, szczególnie w niektorych sytuacjach
u nas np. przy kąpieli bylo dlugo

Lea i Mateuszek (14.03.03)

zajaczek Dodane ponad rok temu,

Re: zaciskanie piąstek

hej! Kazde niemowlę zacuska piąstki…po jakimś czasie to przechodzi.Wazne jest tylko czy gdy piastki sa zacisniete to kciuk jest wewnatrz czy na zewnatrz piastki.Powinien byc na zewnatrz-wtedy znaczy ze jest OK!

Oczywisci,ze nawet u zdrowego malucha moze zdarzac sie czasami chowanie kciukow do wewnatrz piastki,chodzi o to jak PRZEWAZNIE sa zacisniete piastki
Pozdrawiam Agnieszka i Martusia(27.05.03)

Agnieszka i Martusia jeszcze w brzuszku (17.05.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: zaciskanie piąstek

Nie wydaje mi się by by l to problem Przeciez ona ma dopiero 2 miesiące. Nasza Martynka (chodzimy z nią na ćwiczenia by utrzymywała symetrie ciała) zaczęła otwierać rączki dopiero ok. 4 miesiąca. I jest to zupełnie normalne. Nie masz się czego obawiać. Taka jest uroda maluszków.

Justyna i Martynka (29.05)

anna28 Dodane ponad rok temu,

A dlaczego ten kciuk jest ważny?

Moja Amelka już coraz rzadziej zaciska piąstki (właśnie skończyła 3 miesiące), ale właśnie ma kciuka w środku – to znaczy robi figę – nie chowa całkiem tego kciuka – trzyma go między wskazującym, a środkowym. I co ja mam o tym myśleć?

Anka i Amelka 03.08.03.

ewa250 Dodane ponad rok temu,

Re: zaciskanie piąstek

jeszcze poczekaj i daj jej czas, niedlugo powinna przzestac tak zaciskac

Ewa z Jasiem (09.07.2003)

rencik1 Dodane ponad rok temu,

Re: zaciskanie piąstek

a co to znaczy jak zaciska”figę”,czy jest to niepokojące,Maja ma dwa miesiące.Piszecie że kciuk powinien być na zewnątrz
rencik i Maja

iwwoj Dodane ponad rok temu,

Re: zaciskanie piąstek

Powołując się na słowa naszego rehabilitanta dziecko trzymiesięczne powinno mieć otwarte raczki. Wcześniej moze je zaciskać , ale tak jak dziewczyny pisały ważne jest jakie jest ustawienie kciuka. Mówi on o możliwości rotacji obręczy barkowej.
W Twoim przypadku to zależy jak mocno i jak często te piąstki sa zaciskane ( no i gdzie jak jest ustawiany kciuk ). U mojej koleżanki dziecko dziecko cały czas miało tak zaciśniete łapki, że nie mozna mu było ich otworzyć. Sywierdzono wzmozone napięcie mięśni. U mojego synka te łapki były za luzne ( nie zawsze był odruch chwytny, a nawet bym powiedziała , ze często go nie było ) i u nas było obnizone napięcie mięśni.
Musisz sie dokładnie przyjrzeć dziecku i ewentualnie się wybrać do lekarza. Chyba to nie zaszkodzi, a moze Cię uspokoi.
Pozdrawiam i oczywiście zyczę , zeby wszystko było ok.

Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: zaciskanie piąstek

Dodaj komentarz

Dla starających się
UWAŻAJCIE!!!
Alez jestem wkurzona... zaziebilam sie i na katarek wzielam tabletke-na ulotce napisali,ze w ciazy mozna (staramy sie wlasnie z mezusiem o dzidzie).. po poludniu byla u mnie dr i powiedziala,ze
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
czerwcowki-coś o sobie:-)
witajcie, moze bysmy sie tak blizej poznaly, wkoncu przed nami jeszcze wiele miesiecy, nerwow, radosci, i szczescia:-) moze zaczne od siebie,mam 27 lat , jestem 4lata po ślubie,
Czytaj dalej