Załamka w pracy i jakies choróbska

Cześć Dziewczyny,

muszę się wyżalić, bo w pracy kolejne pisma o trudnej sytuacji finansowej. Mój szef właśnie ma wytypować pracowników do zwolnienia a ja właśnie staram sie o dzidzię i mam w planach remont domu….. Nie chcemy dalej z mężem mieszkać na wynajętym:(…..
Nie dość tego tak mozno z mężęm się przytulaliśmy w weekend:), że w rezultacie złapałam jakiś stan zapalny pochwy….swędzi mnie bardzo i co ja mam teraz robić…. Nie wiem czy w brzuszku się coś zagnieżdża…jakiś horror:(…..będę musiała znów biec do lekarza po jakieś globulki.
To chyba mój najgorszy tydzień!!
Gosia

15 odpowiedzi na pytanie: Załamka w pracy i jakies choróbska

samanta Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Gosiaj wiem co czujesz ja przechodziłam przez to jakieś 3 tyogdnie temu.
W pracy mieliśmy zwolnienia grupowe i zwolnili moją koleżankę (może na szczęście że nie mnie – zabrzmi egoistycznie ale się cieszę też z kasą krucho więc to chyba oznaczałoby tylko przerwanie starań o dziecko)
Jak to mówią nieszczęścia chodzą parami

Gosiaj trzymam kciuki, żeby mimo “kłód pod nogami” wszystko ułożyło Ci się po Twojej myśli :))

23 cykl starań [Zobacz stronę]

Edited by samanta on 2004/02/18 12:16.

gosiaj Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Cześć Samanta,

Mam nadzieje, ze mnie nie ruszą, bo naprawdę chciałabym aby moje starania w tym cyklu zostały uwieńczone fasolką w brzuszku. Jejku, co w tym kraju się dzieje!!!
No niestety jak nieszczęścia chodzą parami….. Naprawdę….. Ale też mam nadzieje, że sie wszystko ułoży…jak Twoje badania hormonków?

U nas sie też szykują zwolnienia grupowe.

Gosia

kryska Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Nie wiem czy cię pocieszę, ale ja właśnie otrzymałam wypowiedzenie. Przerwałam urlop wychowawczy, wróciłam 2.02 i w tym samym dniu dostałam papiery do ręki (pomimo, że w grudniu była inna rozmowa). Pomimo wszystko staram się o dzidzię dalej, bo jak zmienię pracę to bedzie mi już trudno. Mam jednak nadzieję, że ten cykl będzie udany i położę mojemu pracodawcy jeszcze zwolnienie lekarskie na biurko (mam czas do 31 maja, bo w tym dniu kończy mi sie wypowiedzenie).
Bądź jednak dobrej myśli i lepiej nie opowiadaj wszem i wobec o waszych staraniach, bo może być różnie.

pozdrawiam,
Kryśka (4 cykl starń)

[Zobacz stronę]

samanta Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Oj Kryśka z tym zachodzeniem w ciażę to różnie bywa. Ja już miałam 3 sytuacje podbramkowe i też chciałam się bronić właśnie ciążą i niestety nie udało się 🙁
Na szczęście nadal pracuję ale znowu czekają mnie zwolnienia. Średnio co 2 miesiąc kogoś zwalniają 🙁

Gosiaj dzisiaj robiłam badania ale jeszcze nie wiem kiedy będę miała wyniki
Muszę zadzwonić po południu :))

Pozdrawiam 🙂

23 cykl starań [Zobacz stronę]

ami7 Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Gosieńko, nie daj się… życzę Ci, aby wszystko ułożyło się po Twojej myśli, a mocne przytulanka przyniosły oczekiwany efekt… buziaczki…

ami7
[Zobacz stronę]

aga30 Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

To chba jakiś sezon na zwolnienia, ja właśnie dzisiaj pierwszy dzień byłam w pracy po macierzyńskim (skróconym) i okazuje się że też niewiadomo co ze mną będzie, dzisiaj sobie cały dzień przesiedziałam przy pustym biureczku i nadal nie mam odpowiedzi, jutro zabieram coś do czytania
Gosiu nie martw się głowa do góry życzę żeby redukcja Cię omnięła i żeby weekendowe starania okazały się owocne
Pozdrawiam

Aga i Dawidek aniołek (10.12.2003)

bbbbbbb Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Gosiaj nie martw się. Dla mnie to też nie jest najlepszy tydzień. Też złapałam jakieś choróbsko i to nie tylko zwykłe zapalenie ale pojawiły mi się tam jakieś pryszczyki. Strasznie się boję bo tez mogę być w ciąży a tu takie paskudstwo. Ale mój mąż mnie pociesza, że jak się coś bardzo żle zapowiada to potem jest dobrze. U mnie do tej pory w życiu się sprawdzało więc możę i teraz…. Tego i Tobie i sobie życzę. A poza tym moja chrześniaczka mawia: wszystko przemija nawet najdłuższa żamija.!!! To ta też przeminie!!! Buziaki !!!
B. 3 cykl starań

gosiaj Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

No chyba dzis zapisze sie do lekarza bo zastosowałam jakieś kremiki i troszkę mi mija ten stan zapalny. Ale może masz rację, że jak coś się źle zapowiada to jednak później się układa….mam nadzieje. Dzięki za wsparcie…miałam wczoraj zły dzień. Na szczęście jak wychodziłam z pracy szef poinformował mnie, że narazie wstrzymali redukcję…więc przez jakiś czas mogę się czuć bezpiecznie. Ale zastanawiam się czy kobieta w ciąży jest chroniona od zwolnienia od początku ciąży?
BBBBB mam nadzieje, że nam się uda zafasolkować!!!!
Buziaki Gosia

gosiaj Dodane ponad rok temu,

Do Kryśki

Nie opowiadam nikomu narazie o moich staraniach a tym bardziej w pracy, bo rozpętałaby się burza….tym bardziej, że w pokoju ze mną pracuje żona szefa. O moich staraniach wiedzą tylko moi rodzice i teściowie….
Mam nadzieje, że ten cykl będzie dla ciebie udany!!!
trzymam kciuki
Gosia

gosiaj Dodane ponad rok temu,

Dzięki za wsparcie

Dziewczyny dziękuję za wsparcie, narazie wstrzymali redukcję ale na ile nie wiadomo….mam nadzieję, że zafasolkuję i mnie nie zwolnią. Naprawdę jesteście kochane, bo jak ma się podły dzień to można się wygadać tutaj…..

pozdrawiam Gosia

bbbbbbb Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Postaram Ci się odpowiedzieć.
Zgodnie z kodeksem pracy (art 177)
Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę z pracownicą w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy (dyscyplinarka).
Ten powyższy zakaz nie stosuje się jednak do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca.
Poza tym umowa o pracę zawarta z pracownicą w ciązy na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Nie ma to jednak zastosowania do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest wtedy obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

Ta ochrona pracownicy w ciąży następuje od mmentu tzw.: zaistnienia obiektywnego stanu ciąży” (taki prawniczy bełkot), nie ma znaczenia okoliczność czy pracownica zdawała sobie sprawę z faktu,że jest w ciąży oraz czy powiadomiłą o tym pracodawcę.

Mam nadzieję, że ta informacja Ci coś pomoże. Jakbyś miała jeszce jakieś pytania to chętnie służę. Jestem prawnikiem
B. 3 cykl starań

kryska Dodane ponad rok temu,

Re:

Ja też mam nadzieję, że skuteczne będzie twoje przytulanie i za jakieś dwa tygodnie poinformujesz nas o fasolce. Życzę Ci tego z całego serca.
Ja natomiast nie wiem czy u mnie pękł pęcherzyk. W 15 d.c. był piękny, na granicy pęknięcia jak to stwierdził mój lekarz i dzisiaj (17 d.c. ) będę wiedziała czy coś się ruszyło. Wprawdzie boli mnie jajnik cały czas także wszystko okaże sie wieczorkiem na USG.

Trzymaj się ciepło

pozdrawiam,
Kryśka (4 cykl starń)

[Zobacz stronę]

kryska Dodane ponad rok temu,

dorzucę coś jeszcze…

To ja dorzucę coś jeszcze, myślę, że może sie sprzydać nie tylko Tobie.
” Kobiecie, która nie była w ciąży w chwili wypowiedzenia jej umowy o pracę, lecz zaszła w ciążę w okresie wypowiedzenia tej umowy, przysługuje ochrona, chociażby po okresie wypowiedzenia nastąpiło przerwanie ciąży”.
Wniosek z tego taki, że jeżeli zajdziesz w ciążę podczas okresu wypowiedzenia i to wykarzesz, to wypowiedzenie zostaje anulowane i zostajesz przywrócona do pracy.

pozdrawiam,
Kryśka (4 cykl starń)

[Zobacz stronę]

orange Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Hej,

Piszę dla wsparcia i pocieszenia 🙂

U mnie w firmie nie szykują się cięcia. Jednak “za to” mam bardzo stresującą pracę i za mnóstwo rzeczy jestem odpowiedzialna 🙁
Wszystko to sprawia, że często nie mogę spać w nocy, bo bardzo się tym wszystkim przejmuję.

Poza tym sporo wyjeżdżam i wciąż zmieniam strefy klimatyczne. To powyższe uniemożliwia zarówno wiarygodne badanie temperaturek, obserwacje organizmu i wyregulowanie się cyklu, który kiedyś był jak w zegarku.

“Zafasolkowanie” byłoby dla mnie cudownym rozwiązaniem: spełniłyby się moje marzenia oraz dostałabym możliwość zdystansowania się (od pewnego momentu koniecznego) wobec mojej pracy…

Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki za nisko kołujące bociany!

Zaczynamy od kwietnia 🙂

gosiaj Dodane ponad rok temu,

Re: Załamka w pracy i jakies choróbska

Czesc,

Dzięki za pocieszenie. Faktycznie też stresująca praca wpływa na zajście w ciążę. Ja też ostatnio byłam za granicą i byłam totalnie rozregulowana przez 2 miesiące. Jak teraz w lutym organizm doszedł do normy to przyplątały się choróbska. Mimo to starałam się o dzidzię, bo już w marcu znów wyjeżdżam i trochę szkoda było mi czasu, że znow będę musiała czekać do kwietnia na kolejne starania a może do maja bo znów organizm byłby rozregulowany.

Dzięki bardzo za wsparcie…..mam nadzieję, że wszystko się ułoży:)

Pozdrawiam
Gosia

Znasz odpowiedź na pytanie: Załamka w pracy i jakies choróbska

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Wszystko o bilansie dwulatka
przekopiowane z biuletynu Instytutu Pampers : "Ta wizyta przypuszczalnie przebiegnie sprawniej niż poprzednia, ponieważ Twój dwulatek będzie bardziej zaciekawiony tym badaniem. Chętniej odezwie się do lekarza czy badającej go pielęgniarki. Przypuszczalnie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
program Emalki- dla tych, co nie wiedzieli...
... i nie tylko podaję link do strony programy naszej Pani Redaktor https://www.tvp.pl/odkrywcy/ [i]Ewa i Krzyś (14 mies.)[img]/upload/27/27/_205553_n.jpg[/img]
Czytaj dalej