Założyli mi pesar! Czy jest mniej skuteczny niż szew?

Jestem w 27 tygodniu ciąży. Przez ostatnie 2 tygodnie leżałam w szpitalu. Celem tego pobytu było założenie mi szwu, gdyż miałam rozwarcie na 1,5 cm. Ze względu infekcji pochwy niestety tego szwu nie mogli mi założyć. Założyli mi więc pesar ginekologiczny, gdyż podobno nie mieli innego wyjścia. Po wyjściu ze szpitala mój lekarz prowadzący stwierdził, że ten pesar jest w moim przypadku nieskuteczny. Odsyła mnie więc do drugiego szpitala, aby tam założyli mi szew. Już przez tych lekarzy mam taki mętlik w głowie, że nie chce nawet myśleć co to będzie dalej.
Jeżeli któraś z was miała zakładany taki pesar, proszę niech mi odpisze.

Sprawdź: Czym jest pessar?

5 odpowiedzi na pytanie: Założyli mi pesar! Czy jest mniej skuteczny niż szew?

anet Dodane ponad rok temu,

Re: Założyli mi pesar!

Ja miałam założony w 29 tygodniu przy 2 cm rozwarciu i tylko dzięki niemu donosiłam ciążę. Ginekolog zdjął go w 38 tygodniu ciąży. Po zdjęciu miałam 4 cm rozwarcie i tego samego dnia urodziłam.

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Założyli mi pesar!

Wyleczyli infekcję zanim założyli krążek? Ja trafiłam w identycznej sytuacji do szpitala (w 31 tygodniu ciąży). Na szew było za późno, a jak się dowiedziałam, infekcja jest również przeciwwskazaniem do założenia krążka. Mimo to, założyli mi pesar, bo rozwarcie się zwiększało. Po czym trafiłam z zapyziałego szpitala do Wrocławia, gdzie okazało się, że krążek spadł. Infekcja się zwiększyła. Leżałam pod kroplówką z magnezem i brałam leki likwidujące infekcję. Tak było praktycznie do dnia porodu (miesiąc przed terminem).
Myślę, że powinnaś skonsultować swoja sprawę z innymi lekarzami, w innym szpitalu. Rób, co mówi ci twój lekarz prowadzący, a sprawy dobrze się ułożą i dziecko urodzi się o czasie.
Trzymaj się ciepło!

apolosia Dodane ponad rok temu,

Re: Założyli mi pesar!

Mi właśnie dzisiaj założyli pesar, ale ja jestem w trochę innej sytuacji. Na szczęście – odpukać – na razie u mnie z szyjką wszystko w porządku, nie ma rozwarcia. Moja ginekolog założyła mi go profilaktycznie, a także ze względu na silne skurcze macicy, które odczuwam od kilku dni. Podobno pessar je zmniejsza. Życzę Ci szybkiego wyleczenie infekcji i założenia szwu, jeśli faktycznie on w Twoim przypadku będzie skuteczniejszy. Trzymaj się cieplutko, na pewno wszystko będzie dobrze.

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: Założyli mi pesar!

O rany, a co to jest pesar?

dominika30 Dodane ponad rok temu,

Ja mam pesar założony już od 23 tygodnia ciąży i nic się nie dzieje. Nie wiem dlaczego twój lekarz twierdzi inaczej

Znasz odpowiedź na pytanie: Założyli mi pesar! Czy jest mniej skuteczny niż szew?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym
Ciekawa jestem porównania dni cyklu, w których zobaczyłyście dwie kreski na teście ciążowym. Chodzi mi o informację, jaki wynik testu otrzymywałyście w konkretnym dniu cyklu i jaką zazwyczaj macie długość
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Mit czy nie mit o "wypalance nadżerki" i dłuższym porodzie?
Wczoraj podczas zajęć w szkole rodzenia, położna powiedziała, że kobiety które miały "wypalanki" (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale chodzi o leczenie nadżerki) zazwyczaj mają dłuższe porody, bo
Czytaj dalej