Forum: Karmienie

Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

Mamuśki, czy po powrocie do pracy podajecie butelkę??? wczoraj powiedziano mi, że trzeba karmić łyżeczką lub kubkiem! Jak to zrobić z 4 miesięcznym dzieckiem?? Co lepsze? Za m-c wracam do roboty i chce sie przygotować. Czekam na Wasze opinie i rady. Pozdrawiam gorąco.

Bercia i Ola 05.12.2003

4 odpowiedzi na pytanie: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

Uważam, ze 4-miesięcznemu dziecku butelka nie zaszkodzi. Ale też takiemu dziecku nie musisz już dawac normalnego smoczka, tylko Avent ma ustniki niekapki dla dzieci od 3 miesięcy i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Zresztą według mnie smok w tym wieku też już nie szkodzi, bo dziecko na tym etapie umie ssać dobrze i zna dobrze zalety piersi, żeby tak łatwo z niej zrezygnować. Problem może być z noworodkiem czy dzieckiem 2-miesięcznym. Ale 4-miesięcznym? A łyżeczka to raczej kiepski patent do mleka, bo trzeba się nieźle namachać.
Ja co prawda do pracy nie wróciłam jeszcze, ale odkąd Iza skończyła 2 miesiące zostawała przynajmniej 2 razy w tygodniu z butlą i jakoś jej smoczek nie zaszkodził. Przeciwnie- czasem go po prostu nie chciała zaakceptować.

Karolka i Izabelka 01.08.03

bozenkan Dodane ponad rok temu,

Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

Bardzo bym chciała nauczyć Ewi pić z niekapka, ale mała zołza nie chce za skarby świata. Udało się jej zaledwie 2-3 razy. To samo mamy ze smoczkiem. Nie zostaje mi nic innego jak łyżeczka. Ciągle jednak próbuję. Może kiedyś…….

Bożenka i Ewunia (05.11.2003)

bercia30 Dodane ponad rok temu,

Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

dzięki za radę, chyba spróbuję z tym niekapkiem bo łyżeczką to można karmić ze 2 godziny i tak w kółko! Pozdrawiam

Bercia i Ola 05.12.2003

Dodane ponad rok temu,

Re: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka???

heh właśnie próbuję Jaśka nauczyć z butelki i… porażka:)) różne smoki wypróbowane i każdy jest beee.. co najdziwniejsze, myślałam, że butla będzie bez problemu zaakaceptowana, bo karmie od początku przez kapturki, a tu taka niespodzianka… no cóż.. Jasiek wygrywa;-)) i znów będę pędem biec z kina, bo zalewać mnie będzie na myśl, że może on juz tam głodny..;-)) a może jest jakiś sposób???

Aba i Jaś (04.11.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Zamiast butelki kubek czy łyżeczka????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Targi dla Młodych rodziców w Smyku - polecam
hej Mamuśki, wczoraj odwiedziłam targi i śmiało możecie tam iść z maluchami. Ja byłam z moją 3 miesięczną Olką i bardzo jej się podobało. Faktycznie są lekarze i można
Czytaj dalej
Karmienie
karmiac piersia schudniesz
Karmie syna 4 miesiace i nic jeszcze nie spadlam na wadze. Dlaczego? wszyscy mowia ze to najlepszy sposob na zrzucenie zbednych kilogramow jednak mnie sie nie udaje. w ciazy przybralam
Czytaj dalej