zapalenie oskrzeli

Czy u waszych dzieci zapaleniu oskrzeli towarzyszyła temperatura?mój Kuba niestety dziś ma stwierdzone zapalenie oskrzeli, mimo że jeszcze we czwartek miał tylko kaszel. Na szczęście zachowuje się i wygląda jak zupełnie zdrowo, jedynie ten kaszel go męczy. Kupiłam juz tubę do inhalacji i przepisane leki, w tym też niestety antybiotyk (pierwszy raz od początku 🙁 !!!) Nie wiem ile to może potrwać?Mam nadzieję,że będzie dobrze. Jak było u Was? Wydaje mi się,że trochę za dużo spi. Teraz podobno mnóstwo dzieci choruje. My nawet nie mamy pojęcia skąd to się przywlekło, nikt w domu nie jest chory, a Kuba jest za mały na kontakty z dziećmi więc też nie miał okazji sam się zarazić.

Pozdrawiam
Aga (mama Kuby)

6 odpowiedzi na pytanie: zapalenie oskrzeli

majab Dodane ponad rok temu,

Re: zapalenie oskrzeli

Nie martw się będzie dobrze 🙂
Majka miała zapalenie oskrzeli dwa miesiące temu miała wtedy ponad 6 miesięcy.
Również poz kaszlem czuła się ogólnie dobrze (temp. 36.8-37.2) Niestety choroba trzymała ją 2 tygodnie. Nie obyło się niestety bez hospitalizacji (ale to wynikało bardziej z tego że nasza lekarka chciała miec ją u siebie na oddziale pod kontrolą) Brała dużo leków w tym również m.in. antybiotyk i inhalacje przez tubę. Ważne jest rownież odpowiednie nawilżenie powietrza i opukiwanie. My kupiliśmy nawilżacz parowy i gdy Majka była chora to stawałam z nią (oczywiście w odpowiedniej odległości) żeby pooddychała troszkę takim wilgotnym powietrzem a potem ją opukiwałam (bardzo to pomogło) Pamiętaj że najgorsze jest ciepłe i suche powietrze.
Mam nadzieję że troszkę Ci pomogłam

Iwona i Majka (07.05.02)

amazk Dodane ponad rok temu,

Re: zapalenie oskrzeli

Mati zaczynał od katarku, potem kaszel i po 5 dniach miał zapalenie oskrzeli. Nie miał w ogóle temp. i był bbbbbbb śpiący. Też nie wiem skąd to mu się przypałętało….

Alicja i Mateuszek (01.07.02)

Dodane ponad rok temu,

Re: zapalenie oskrzeli

Wczoraj bylimsy z Adasiem u lekarza i niestety okazało się że ma zapalenie oskrzeli. Dobrze że wyczułam sprawę i nie czekałam z wizytą u lekarza dłużej. Nie mam pojęcia skąd ta choroba. Zaczęło sie niewinnym kaszlem w niedzielę, nie miał i nie ma temperatury. Zapalenie jest dosyć ostre bo oprócz antybiotyku ma dodatkowo zastrzyki z biodacyny. Dzielnie znosi chorobę tyko mi sie kroi serduszko jak tylko widzę w drzwiach pielęgniarkę, która przychodzi do nas dawać zastrzyk. Adas jest taki ufny i mocno się do mnie przytula a w międzyczasie wstrzykują mu to cholerstwo. Łzy kręcą w oku, dlaczego to on musi być chory?

Dorcia z Adasiem (20.08.2002)

nikola15 Dodane ponad rok temu,

Re: zapalenie oskrzeli

A czym dokłladnie objawia się zapalenie oskrzeli??? Czy kasze jest suchy czy mokry?? A jest katar??
pozdrawiamy;Dagmara i Oliwia

Dodane ponad rok temu,

Re: zapalenie oskrzeli

U Adasia był od razu mokry kaszel i bez kataru. Zapalenia przebiegało w zawrotnym tempie, bo przed pójsciem do lekarza sama przykładając ucho do plecków dziecka usłyszałam lekkie swistanie.

Dorcia z Adasiem (20.08.2002)

kasiako Dodane ponad rok temu,

Re: zapalenie oskrzeli

Moja Bubka miala 3,5 miesiaca jak zachorowala na zapalenie oskrzeli. Nie miala temperatury tylko mokry kaszel. Od razu pojechalam do lekarza. Dostala antybiotyk (10 dni) i Deflegmin krople. Oczywiscie ja opukiwalam solidnie. Kaszel codziennie byl inny, ale bardzo ja meczyl. Zapaleniem oskrzeli sie zarazasz, wiec musial ktos chorobe przyniesc do domu z pracy, z autobusu, itp. Bedzie dobrze, nie martw sie.

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: zapalenie oskrzeli

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
znowu kolka
Moje kochane, Mój synek,który dzisiaj skończył dwa tygodnie do soboty był kochanym dzieckiem. Jadł, spał, za dużo nie płakał. Od dwóch dni, wieczorem daje taaaaaaakie koncerty... Zanosi sie od płaczu, pręży
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Kosmówka ??
Witam brzuchaczki mniejsze i większe. Robiłam USG i na wydruku pisze- kosmówka bez cech oddzielania. Co to oznacza, czy to dobrze czy źle? Lekarz powiedział, że wszystko wyszło OK ale ja
Czytaj dalej