Zapisy do przedszkola

Witam, niedługo zaczną się zapisy do przedszkoli… mam pytanie czy zapisując dziecko do paru przedszkoli (może do któregoś się dostanie ) muszę do każdego zanosić wniosek w formie pisemnej czy tylko do przedszkola pierwszego wyboru. Gdzie szukać wniosku do zapisu elektronicznego… zielona kompletnie jestem.
:Zamotany:

25 odpowiedzi na pytanie: Zapisy do przedszkola

asik Dodane ponad rok temu,

Nie wiem jak w Warszawie, ale w Łodzi przedszkole podawało adres strony internetowej,
tam trzeba było wypełnić wniosek, zaznaczyć 3 przedszkola, wydrukować
i zanieść tylko do przedszkola pierwszego wyboru

paszulka Dodane ponad rok temu,

Dla Warszawy będzie tutaj [Zobacz stronę]
Jak zaczną się zapisy oczywiście.
Generalnie poczytać można o wszystkim tutaj [Zobacz stronę]

Dwa lata temu było w Wawie tak jak i w Łodzi tzn tak jak napisała Asik.

Powodzenia

koniczynka Dodane ponad rok temu,

Dzieki 🙂
Dziś byłam w przedszkolu które wybraliśmy i rozmawiałam z sekretarką (nie było dyrki), trochę mi się przejaśniło 🙂

Teraz pozostało nam czekać na termin zapisu i czy się dostanie.

nala Dodane ponad rok temu,

A wiadomo juz kiedy zaczną sie zapisy? Bo w zeszłym roku były w marcu a dwa lata temu w maju.

paszulka Dodane ponad rok temu,

“Warszawa, 14 stycznia 2011 r.
Zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych
Zapisy na rok szkolny 2011/2012 do samorządowych przedszkoli oraz do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych dla sześciolatków w szkołach podstawowych rozpoczną się w marcu 2011 r. i będą prowadzone, jak w latach poprzednich, z wykorzystaniem elektronicznego systemu wspomagania rekrutacji.
Szanowni Rodzice,

Samorządowe przedszkola i szkoły nie prowadzą zapisów dzieci z wyprzedzeniem. Zapisy do tych placówek prowadzone są zgodnie z przyjętym i wcześniej opublikowanym harmonogramem. Data i godzina wprowadzenia danych dziecka do systemu, data i godzina złożenia formularza w przedszkolu lub szkole oraz zatwierdzenia przez dyrektora nie decydują o pierwszeństwie przyjęcia dziecka.

Rodzice dzieci z roczników 2006, 2007 i 2008, już uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach, będą jedynie potwierdzać – u dyrektora przedszkola lub szkoły – wolę kontynuacji edukacji przedszkolnej. Szczegółowe informacje dotyczące procedury oraz terminów prowadzenia zapisów na rok szkolny 2011/2012 zostaną opublikowane w lutym 2011 r. w serwisie internetowym Biura Edukacji.

Informacja o przedszkolach samorządowych, w których w roku szkolnym 2010/2011 są wolne miejsca, publikowana jest co miesiąc w serwisie Biura Edukacji ([Zobacz stronę]). 15 grudnia 2010 r. w warszawskich przedszkolach samorządowych było 357 wolnych miejsc. Kolejny wykaz, sporządzony na podstawie na podstawie informacji otrzymanych od dyrektorów przedszkoli według stanu z 15 stycznia 2011 r., zostanie zamieszczony 19 stycznia 2011 r. Zapisy na wolne miejsca prowadzone są w ciągu całego roku.

Z poważaniem,

Jolanta Lipszyc

Dyrektor Biura Edukacji”

źródło: [Zobacz stronę]

nala Dodane ponad rok temu,

ok dzięki:)

pasiasta Dodane ponad rok temu,

[LEFT]Kto w tym roku zapisuje? prócz nas;)
[/LEFT]

aneczka1411 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Kasiasta:[LEFT]Kto w tym roku zapisuje? prócz nas;)
[/LEFT]

my:)
wlasnie we wtorek ide zapisac….

olusia Dodane ponad rok temu,

My też 🙂 Ale jeszcze nie wiem kiedy u nas są zapisy.

A i mam pytanko. Patryk będzie miał skończone 5 lat. Musi obowiązkowo iść do przedszkola?

rena12 Dodane ponad rok temu,

my już zapisani znaczy karta zaniesiona

2 dnia po tym jak zaczeli wydawac karty do trzylatków było 10 podań

ponoc kolejność zgłoszen nie ma znaczenia ale…..

joa133 Dodane ponad rok temu,

Olusia raczej Patryk musi iść obowiązkowo do przedszkola

cytuję:
“Obowiązkowo do przedszkoli muszą iść w tym roku dzieci pięcio – i sześcioletnie (…) i to one mają pierwszeństwo przy zapisywaniu.”

my już też jesteśmy zapisani, ale posyłamy syna do przedszkola prywatnego, a zapisy w Krakowie są od 1 marca do 30marca.

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Olusia:
A i mam pytanko. Patryk będzie miał skończone 5 lat. Musi obowiązkowo iść do przedszkola?

Nooo. Jest obowiązek przygotowania szkolnego. Niby mogłabyś go posłać do zerówki, aby dwa razy stresu związanego z nowym miejscem nie przechodził, ale… ja u nas usłyszałam, ze “nie ma odpowiedniego zaplecza” dla 5-latków (co ciekawe na stronie internetowej szkoły wisi info o przyjęciach 5-latków)

joa133 Dodane ponad rok temu,

Nie ma przygotowanych świetlic dla tylu dzieci, a przecież zerówka w szkole nie trwa do 16, a rodzice nie pracują do 12. Inaczej tez jest z posiłkami…

z jednej strony mniejszy stres, kiedy idzie dziecko do zerówki do szkoły, a z drugiej, nie wyobrażam sobie mojej Ju (jako 5 latki) na świetlicy szkolnej z innymi dużo starszymi dziećmi…

świetlica w szkole wg rejonu, nie mieści wszystkich dzieci i siedzą stłoczone -brakuje krzeseł,stolików… klasy 1 uczą się na zmiany (8-12, lub 12-16)…

olusia Dodane ponad rok temu,

U nas zapisy zaczynają się 8 marca. Mam nadzieję, że Patryk zostanie przyjęty do przedszkola w naszej okolicy, bo nie uśmiecha mi się wozić go do miasta…

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Olusia:U nas zapisy zaczynają się 8 marca. Mam nadzieję, że Patryk zostanie przyjęty do przedszkola w naszej okolicy, bo nie uśmiecha mi się wozić go do miasta…

No to 🙂

agnes1234 Dodane ponad rok temu,

WITAM!
PRZEPRASZAM ŻE TAK Z INNEJ STRONY PODCHODZĘ DO TEMATU, ALE CHCIAŁABYM PODAĆ GOTOWE PODANIE O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA, WIEM ŻE POTRZEBNY JEST WNIOSEK ZGŁASZAJĄCY DZIECKO DO PRZEDSZKOLA ALE WARTO TEŻ MIEĆ NAPISANE PODANIE SAMEMU, CO AKURAT BYŁO POMOCNE W DOSTANIU SIĘ MOJEGO DZIECKA DO PRZEDSZKOLA:
Szanowna Pani Dyrektor
Uprzejmie proszę o przyjęcie mojej córki… do Miejskiego Przedszkola nR………… w….
Oboje z mężem pracujemy i nie mamy możliwości opiekowania się córką w godzinach od 7 do 16 oraz nie mamy możliwości pozostawienia dziecka pod opieką rodziny.
Córka jest jedynaczką i jesteśmy przekonani, że udział w przedszkolnych zajęciach i towarzystwo rówieśników pomoże jej poznać zasady życia w społeczeństwie oraz bardzo pozytywnie wpłynie na jej rozwój intelektualny i emocjonalny.
Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z FORUM!

--flupslinuania Dodane ponad rok temu,

ARE Sun Solar

Doing something that might save the planet and will also help our budget is what we should think about these hard days.

joa133 Dodane ponad rok temu,

takie podanie u nas nic, a nic by nie pomogło, liczy się punkty i od tego zależy, czy dziecko będzie przyjęte, czy nie…

medeja Dodane ponad rok temu,

niestety to fakt, ze zadne podanie nie pomoze. najpierw przyjmuja dzieci samotnych matek, potem z rodzin zastepczych, na koncu cala reszte.
poza tym w tym roku kosztem 3 latkow zrealizowane bedzie ustawa gwarantujaca kazdemu 5-latkowi miejsce w przedszkolu. Pani dyrektor z przedszkola, ktorym sie interesowalam pinformowala mnie, ze na ostatnim spotkaniu w urzdzie dzielnicy (Warszawa Praga Pd) zapadly decyzje w tej kwestii. Jej przedszkole nie bedzie wogole prowadzic rekrutacji 3-latko, jedynie filia zamiejscowa zrobi nabor 11 dzieci.
Po pierwsze jaka filia i gdzie?, po drugie-jak na cale przedszkole rekrutuje sie 11 dzieci, to chyba jasne, ze nie bedac zadna z powyzej wymienionych kategorii, nie ma nawet co aplikowac.
Jestem(nie napisze, tylko pomysle po cichu), ze kosztem maluchow robi sie jakies reformy oswiatowe.
Czy dziecko, ktore do piatego roku zycia posiedzi w domu ma szanse przez jeden rok przedszkola na tyle sie przygotowac, ze bedzie mozna bez obaw poslac je do szkoly????

olusia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez medeja:Czy dziecko, ktore do piatego roku zycia posiedzi w domu ma szanse przez jeden rok przedszkola na tyle sie przygotowac, ze bedzie mozna bez obaw poslac je do szkoly????Mam nadzieję, że tak. Patryk idzie od września jako 5latek. Wcześniej go nie posyłałam.

Znasz odpowiedź na pytanie: Zapisy do przedszkola

Dodaj komentarz

Książka kucharska
chińszczyzna proso od chińczyka ;)
jak zrobić sos do chińszczyzny? taki jak to podają u chińczykodajni dziecię moje takiego kurczaka w sosach mogłoby jeść non stop a matka nie potafi TAKIEGO zrobić
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
prośba o połaczenie wątków
witam! Z góry przepraszam,bo nie doczytałam regulaminu BAzarku i wystawiłam teraz kilka rzeczyw osobnych wątkach..mogę prosic o połączenie je w 1? Albo jakies instrukcje jak mogę to naprawić? Przeprawszam i obiecuje poprawe
Czytaj dalej