Forum: Polecam

Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton

Polecam książki Kate Morton: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton- w takiej właśnie kolejnośći:)

Jestem zachwycona- w tych książkach jest wszystko:)

5 odpowiedzi na pytanie: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Su:Polecam książki Kate Morton: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton- w takiej właśnie kolejnośći:)

Jestem zachwycona- w tych książkach jest wszystko:)

A coś bliżej….?Tak troszeczkę :Hmmm…: 😉

su Dodane ponad rok temu,

już się robi:)

Zapomniany ogród

Zapomniany ogród? jest książką trzymającą w napięciu od początku do końca. Ani na chwilę autorka nie zapomina o budowaniu miejscami mrocznej i sekretnej atmosfery. Skomplikowana sieć intryg, trudne do rozgryzienia rodzinne koligacje wnoszą tylko pozorny chaos do powieści a przedstawione w ksiażce różne rodzaje miłości sprawiają, zę czyta się ją jednym tchem:)
Dramaty i wątpliwości, jakie przeżywają bohaterki, będą bliskie prawie wszystkim czytelniczkom- podkreślam prawie:). Baśniowość i wszechobecna tajemnica pozwolą oderwać się od codzienności i zawędrować w fascynujący, niemalże magiczny świat. Ja nie mogłam się oderwać:)

Opis historii:

Jest rok 2005. Po śmierci swojej babci, Cassandra dowiaduje się, że odziedziczyła w Kornwalii małą chatkę. Zainteresowanie kobiety potęguje fakt, iż na jaw zaczynają wychodzić ukrywane przez lata rodzinne sekrety. Okazuje się, że w 1913 roku czteroletnia wówczas Nell (babcia Cassandry) w tajemniczych okolicznościach przypłynęła na pokładzie statku do wybrzeży Australii zupełnie sama. Tam została znaleziona przez mistrza okrętowego i przygarnięta do rodziny O?Connorów jako ich własne dziecko. Te dziwne wydarzenia stają się inspiracją dla Cassandry do poszukiwań prawdziwej przeszłości i tożsamości swojej babci. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, jak bolesne tajemnice przyjdzie jej poznać oraz ile wysiłku będzie musiała włożyć, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące historii rodziny.

su Dodane ponad rok temu,

Dom w Riverton

Tu także jest tu i miłość, dramat, śmierć i życie:)
i także teraźniejszość miesza się z przeszłością. Obie ksiażki mają podobny klimat.Obie książki należy do tych lektur, które im bliżej końca, tym większy wzbudzają żal, że ten niechybnie wkrótce nastąpi. Ja czekam z niecierpliwością na trzecie dzieło tej autorki:)

Opis historii:

Lato 1924. W wieczór hucznego przyjęcia z udziałem brytyjskiej śmietanki towarzyskiej, nad brzegiem jeziora sąsiadującego z ogromną wiejską rezydencją, pewien młody poeta odbiera sobie życie. Siostry Hannah i Emmeline Hartford, które jako jedyne są świadkami tego wydarzenia, nigdy więcej się nie zobaczą.
Zima 1999. Dziewięćdziesięcioośmioletnią Grace Bradley, która w młodości pracowała jako służąca w rezydencji Riverton, odwiedza młoda reżyserka filmu o samobójstwie poety. Obudzone duchy przeszłości i wspomnienia zepchnięte w najdalsze zakamarki umysłu Grace ponownie wypływają na powierzchnię. Istnieje niebezpieczeństwo, że wyjdzie na jaw wstrząsająca tajemnica: wydarzenia zapomniane przez historię, których Grace nigdy nie zdołała wymazać z pamięci.

su Dodane ponad rok temu,

Polecam:) Typowo babskie klimaty:)

aborka Dodane ponad rok temu,

dzięki temu wątkowi zamówiłam obie na prezenty. jeszcze nie wiem dla kogo, moze dla siebie 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Zapomniany ogród oraz Dom w Riverton

Dodaj komentarz

Imiona dzieci
Niepolskie imiona, problem z zarejstrowaniem.
Wiem, ze dla mnie jest trochę za wcześnie na głębokie wymysły w tym temacie jeszcze, ale od pewnego czasu nurtuje mnie to. Dla mojego przyszłego dziecka, wybrałam niepolskie imię z
Czytaj dalej
Odradzam
X- lander XA czterokołowy
Wózek mnie kompletnie rozczarował: - ma za małą gondolę, - mało zwrotne koła- ciągle muszę się z nimi siłować, na wertepach, trawie to go najlepiej ciągnąć za sobą, - bardzo szybko ulega przemoczeniu-
Czytaj dalej