zasiłek wychowawczy

Chciałam złożyć w zus-ie wniosek o wyplate zaslku wychowawczego, ale pojecia nie mam jakie dokumenty nalezy przedlozyc,a paniusie w zusie nie odbieraja telefonow…dzisiaj. Jezeli ktora wie, to prosze o pilna odpowiedz:)

Orlika&Patryś 19-08-03

4 odpowiedzi na pytanie: zasiłek wychowawczy

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: zasiłek wychowawczy

ja za bardzo się nie orientuję, ale moze troszkę pomogę:)
dziewczyny kiedyś pisały, ze trzeba isć do urzędu skarbowego po zaświadczenie o zarobkach męża. na ten rok to chyba za 2001.
z tym, ze od stycznia wchodzą nowe przepisy i może coś jeszcze wymyślili…..

ada2 Dodane ponad rok temu,

Re: zasiłek wychowawczy

Wydaje mi się, że i tak musisz pójść do ZSU su i pobrać folmularze. Dostaniesz 6 druczków do wypełnienia i dodatkowo będziesz musiała pobrać z Urzędu skarbowego zaświadczenie o zarobkach męża z roku poprzedzającego pójście na urlop wychowawczy. Jeśli Twój zakład pracy ma uprawnienia do wypłacania zasiłku ( musi zatrudniać min 100 osób – chyba) wtedy te druczki składasz w zakładzie. W przeciwnym razie trzeba je odnieść do ZUS u.
Mam nadzieję że nic nie pokręciłam 🙂

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: zasiłek wychowawczy

Niedawno skladalam dokumenty o zasiłek, więc wiem jak jest 🙂
Musisz mieć podanie o przyznanie zasiłku wychowawczego (dają albo w ZUSie, mi dali w księgowości z moim zakładzie pracy – oświata). I zaświadczenie o zarobkach męża… Tylko tu nie jak pisały dziewczyny – za 2001 rok tylko wtedy jeśli już byliście małżeństwem. Jesli jesteście małżeństwem od tego roku, potrzebe bedzie zaświadczenie o zarobkach męża za pierwszy pełny miesiac małżenstwa. My pobralismy się w lutym i mąż musiał przynieść zaświadczenie o zarobkach za marzec.
Stare przepisy mają być aktualne do kwietnia.
Jeśli masz jeszcze jakies pytania, wątpliwości, zapraszam na priva. Pomogę 🙂

Ania i Igor (01.07.03)

anies Dodane ponad rok temu,

Re: zasiłek wychowawczy

zakład pracy jesli ma zatrudnionych ponad 20 pracowników

Anies i Wojtuś (23.07.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: zasiłek wychowawczy

Dodaj komentarz

Dla starających się
Kto testuje w Sylwestra?
U mnie 37 dc, dwa testy negatywne, zamierzam testować jeszcze raz, jeśli @ się nie pojawi.... Proponuję teścik w ostatni dzień roku i zapraszam do wspólnego testowania!!!!! Kto się przyłączy? Marcysia+duphaston
Czytaj dalej
Dla starających się
Marti1
Marti 1 gdzie się podziewasz, co u ciebie słychać, bo dawno tu nie zagładsz, jak praca nad fasolką? JOVI ( 4 cykl starań ) falvit i folik gg 1582733
Czytaj dalej