zaśniad groniasty

Cześć! Jestem tu po raz pierwszy. Może któraś z Was przechodziła przez to co ja. W czerwcu 2002 r usłyszałam od mojego lekarza, że jestem w ciąży. Strasznie się ucieszyłam, bo zawsze miałam problemy hormonalne i bałam się, że będę miała straszne problemy z zajściem w ciążę. Niestety moja radość nie trwała długo i skończyła się zabiegiem 10.07.2002r. Po odebraniu wyników okazało się, że był to zaśniad. Cały czas robię kontrolne badania hcg i zawsze wychodzą bardzo dobrze. Lekarz powiedział że jeszcze ze dwa miesiące i mogę zacząć próbować. Ale strasznie się boję że to się powtórzy. Czy któraś z Was wie coś na temat zaśniadu, bo moje informacje są bardzo skromne.

7 odpowiedzi na pytanie: zaśniad groniasty

ika Dodane ponad rok temu,

Re: zaśniad groniasty

U mnie po zabiegu podejrzewano zaśniad groniasty, ale wyniki histopatologiczne tego nie potwierdziły. Jednak na wszelki wypadek równiez miałam robione badanie beta hcg. Informacje ( bardzo skromne) znalazłam w wyszukiwarce
[Zobacz stronę]
IKa
serdecznie pozdrawiam i życzę szczęścia

edith Dodane ponad rok temu,

Re: zaśniad groniasty

Witaj!
A wiec zasniad groniasty inaczej choroba trofoblastyczna pojawia sie gdy wartwa komorek otaczajacych pecherzyk ciazowy ulega przeksztalceniu w konglomerat pęcherzykow zamiast w zdrowe lozysko.Zaplodniona komorka jajowa pozbawiana wsparcia ze strony lozyska, wyrodnieje. Podlożem są zaburzenia chromosomalne zaplodnionej komórki.
Zaleca sie wieksza przerwe w zachodzeniu kolejna ciaze – co najmniej rok. Byc moze przydaloby sie kolejne badanie np. kariotyp (czyli Twoje i Twojego partnera chromosomy), bo podlozem sa zaburzenia chromosomalne.
Mnie sie to nie przytrafilo, a wiem o tym, bo kiedys czytalam…
Moze warto sie skonsultowac z lekarzem od ciezszych przypadków.
pozdrawiam,
Edith

achen Dodane ponad rok temu,

Re: zaśniad groniasty

Ja też miałam zaśniad i mi powiedzieli, że to się nie powtaża.

achen Dodane ponad rok temu,

Re: zaśniad groniasty

Ja też miałam zaśniad i mi powiedzieli, że to się nie powtaża.

annfen Dodane ponad rok temu,

Re: zaśniad groniasty

Ola, z tego co wiem zaśniad groniasty to jest dość poważna choroba. Może skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem. U mnie przy pierwszym poronieniu też to podejrzewali, ale zostało to potem wykluczone.

achen Dodane ponad rok temu,

Re: zaśniad groniasty

Cześć ola26!
Ja też miałam zaśniad. Piszesz, że wyniki B_hcg wychodzą ci b dobrze – czy mogła byś mi napisać jaki masz ich poziom teraz (jeżeli jeszcze je masz) i jaki miałaś np. miesiąc po zabiegu.
Pozdrawiam Achen.

ola26 Dodane ponad rok temu,

Re: zaśniad groniasty

Cześć!
Zamin zaczęłam zaglądać na to forum myślałam, że tylko ja mam takie problemy (wcześniej nawet nie słyszałam o zaśniadzie). U mnie już od października jest ok – 0,00. A jakieś 3 tygodnie po zabiegu było 44 (i coś tam po przecinku), a po 5 tygodniach 3,97. Ale lekarz mówił mi że u każdej kobiety przebiega to inaczej, u jednej spadnie do zera już po 2 tygodniach a u innych trwa to znacznie dłużej. Najważniejsze żeby była tendencja spadkowa i później żeby utrzymywało się w normie. Ale może zaciekawi cię coś jeszcze. ostatnio byłam na konsultacji u pani endykrynolog i do dzisiaj jeszcze nie mogę się tak do końca uspokoić. Usłyszałam, że jeśli przeszłam ciążę zaśniadową, to przy kolejnej jeśli miałaby to być dziewczynka to sytuacja się powtórzy. Na szczęście na jakimś forum znalazłam p. doktor, która mnie trochę uspokoiła pisząc, że owszem istnieje taka przypadłość ale jest to naprawdę bardzo żadkie i nie ma się czym przejmować tylko odczekać zalecany czas i starać się o prawidłową ciążę. Ale co się nadenerwowałam to moje i jak tu całkowicie wierzyć lekarzom????!??

Znasz odpowiedź na pytanie: zaśniad groniasty

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Zymafluor
Mamusie "ząbkujące" czy dajecie swoim szczęściom Zymafluor? W jakich dawkach i przez jak długi czas? Czy ząbki już są czy pediatra zalecił zanim przebiły się? [i]Pozdrawiam ciepło[/i] [i]giasu, mama Oliwi :)[/i]
Czytaj dalej
Karmienie
Karmieni a miesiączka
Pytanie do doswiadczonych Czy miesiaczka może zachamować lub osłabić tworzenie sie pokarmu. Pozdrawiam
Czytaj dalej