Zastrzyki przeciwzakrzepowe po cc

Usłyszałam dzisiaj, że teraz po cc dostaję się serie zastrzyków przeciwzakrzepowych w brzuch. Wcześniej o tym nie słyszałam? Jest ktoś może lepiej zorientowany?

30 odpowiedzi na pytanie: Zastrzyki przeciwzakrzepowe po cc

-aga Dodane ponad rok temu,

Nie miałam nigdy operacji ale chyba po każdej dają zastrzyki przeciwzakrzepowe. Nawet przy masywnym obtłuczeniu czy zwichnięciu z wylewem podskórnym dają takie zastrzyki.

wasyl Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paulisiap21:Usłyszałam dzisiaj, że teraz po cc dostaję się serie zastrzyków przeciwzakrzepowych w brzuch. Wcześniej o tym nie słyszałam? Jest ktoś może lepiej zorientowany?

Ja też wcześniej niż od Ciebie o tym nie słyszałam;) A czy po nnych operacjach się dostaje? Chyba nie, więc pewnie ze względu na jakieś wskazania się dostaje. A skąd takiego newsa wytrzasnęłaś?
Z drugiej strony, może zastrzyki w brzuch wystraszą te kobitki, które chcą cc na tzw.żądanie:Hyhy:
Niezła ciekawostka, ciekawe na ile prawdziwa:Hmmm…:

devilry Dodane ponad rok temu,

Ja i przy sn i przy cc dostałam. CC nie miałam na żądanie.

Dodane ponad rok temu,

z tego co mi wiadomo to teraz sie dostaje, ja miałam w 2006 laparoskopie i dostałam tylko dwa zastrzyki a w tym roku tez miałam laparoskopie i dostałam już całą serię czyli 10 zastrzyków, ale miałam rękę…jak Pudzianowski i cała w sińcach :Fiu fiu:

marta Dodane ponad rok temu,

ja w 2006 mialam cc i nie mialam zadnych zastrzykow… teraz pierwsze slysze o tym…

fresz Dodane ponad rok temu,

Ja miałam 2 cc i nie miałam żadnych zastrzyków. Nie słyszałam nawet o takim czymś !!!!

makaki4 Dodane ponad rok temu,

również miałam dwie cesarki- ostatnia 14 miesięcy temu i żadnych zastrzyków nie dostałam 🙂

elza29 Dodane ponad rok temu,

Kolezanka miala cesarke w lutym i zadnych zastrzykow w brzuch nie miala.

kokunia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Fresz:Ja miałam 2 cc i nie miałam żadnych zastrzyków. Nie słyszałam nawet o takim czymś !!!!

Ja też nie:Niepewny::Niepewny::Hmmm…:

izade Dodane ponad rok temu,

Miałam dwa razy cc.Pierwsza 4lata temu i zastrzyków nie dostałam.W ostatniej ciąży wyszły mi podwyższone D-Dimery i kułam się CLEXANEM w brzuch 1xdziennie a dokładnie w fałd skórny,sama w domku-do przyjemności to nie należało:Foch:
Po cc dostałwałam te zastrzyki jeszcze przez 3 tygodnie ale dziewczyna po cc z którą leżałam na sali też dostała jeden na pewno ale nie jestem pewna czy nie dwa:Hmmm…:

Tak więc możliwe że robią teraz jako standard 1-2szt bo całą serię to jak już konieczność jak u mnie,bynajmniej takie moje zdanie….:)
Można wstrzyknąć też w ramię ale gorzej bolało niż w brzuch….i jeszcze w udo też podają czasami….
Pozdrawiam!

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Dzięki za odpowiedzi, zapytam o to w poniedziałek swojego ginka. Tego optymistycznego newsa mi wczoraj mamuśka zgłosiła i trochę mi mina zrzedła. Może faktycznie dają tylko profilaktycznie raz czy dwa bo to jeszcze do przeżycia. Chociaż ja dwa dni nie śpię jak mam iść na badania krwi…..

kas Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paulisiap21:Dzięki za odpowiedzi, zapytam o to w poniedziałek swojego ginka. Tego optymistycznego newsa mi wczoraj mamuśka zgłosiła i trochę mi mina zrzedła. Może faktycznie dają tylko profilaktycznie raz czy dwa bo to jeszcze do przeżycia. Chociaż ja dwa dni nie śpię jak mam iść na badania krwi…..
W sumie do porodu zgłaszasz się z wynikami badań, może dają tym, u których jest ryzyko nadmiernej aktywności układu krzepnięcia? (tak sobie dywaguję, bo nawet nie pamiętam, czy układ był w badaniach przed porodem…)

su Dodane ponad rok temu,

a ja miałam cc 10 dni temu i codziennie robię sobie zastrzyk clexane i jeszcze przez co najmniej 10 dni mnie to czeka. Ja miałam podwyzszone d- diemry po cc może dlatego…………

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Suzou1981:a ja miałam cc 10 dni temu i codziennie robię sobie zastrzyk clexane i jeszcze przez co najmniej 10 dni mnie to czeka. Ja miałam podwyzszone d- diemry po cc może dlatego…………

Dopytam się w poniedziałek mojego lekarza o wszystko ale przyznam, że wizja tych zastrzyków jest dla mnie przerażająca……

su Dodane ponad rok temu,

eee nic się nie bój- to prawie nie boli- ja tez się bałam zrobić sobie pierwszy, alr to gorsze się wydaje niż jest w rzeczywistości:)

kata Dodane ponad rok temu,

ja po cc (nagłym)5 lat temu dostałam jeden taki zastrzyk ale nie w brzuch bo nie dałam, tylko w ramię

wiola Dodane ponad rok temu,

Ja mialam w lutym cesarke i dostawalam zastrzyki w brzuch wlasnie przeciwzakrzepowe przez caly okres pobytu w szpitalu czyli 3 dni tylko niepamietam juz czy raz dziennie czy dwa razy.

agat79 Dodane ponad rok temu,

Te zastrzyki daje sie osobom, ktore sie malo ruszaja, zeby rozrzedzic krew i zapobiec ewentualnej zakrzepicy. Po cesarce pewnie sie na poczatku lezy, stad wskazania na zastrzyki- taka forma zapobiegawcza. Ja mialam po operacji takie- do przyjemnych nie naleza, ale da sie przezyc.

marta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez agat79:Te zastrzyki daje sie osobom, ktore sie malo ruszaja, zeby rozrzedzic krew i zapobiec ewentualnej zakrzepicy. Po cesarce pewnie sie na poczatku lezy, stad wskazania na zastrzyki- taka forma zapobiegawcza. Ja mialam po operacji takie- do przyjemnych nie naleza, ale da sie przezyc.

po cesarce sie lezy? mi w szpitalu 12 godzin po cc kazali wstac a juz nastepnego dnia z pooperacyjnej przeniesli mnie na zwykla sale. do domu wyszlam dokladnie po trzech dobach od cc… wiec nie powiedzialabym ze po cc sie lezy…

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Przepytałam dziś mojego ginka i się dowiedziałam, że każda kobieta po cesarce dostaje takie zastrzyki a to ile i w co, zależy od tego jak szybko dochodzi do siebie i jak się szybko goi. Przeważnie tylko na czas pobytu w szpitalu a ten w moim mieście wynosi max 3 dni jeśli nie ma komplikacji. Może jakoś to zniosę, chyba, że będę prosić o znieczulenie do zastrzyku:)

Znasz odpowiedź na pytanie: Zastrzyki przeciwzakrzepowe po cc

Dodaj komentarz

Karmienie
Kaszki
Moja NAtka niedługo skończy 5 miesięcy. Karmię ją moim mleczkiem zaczynam deserkami i daniami w słoiczkach no i kaszkami takimi mleczno ryżowymi już z mlekiem modyfikowanym, tylko mam pytanie ile
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
rozpoznawanie kolorów przez dzieci
Trochę zainspirowany [URL="http://forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=187415"]tym wątkiem[/URL] chciałem zapytać w jakim wieku kształtuje się postrzeganie barw u dzieci? Te, które znają cyferki można zapytać czy widzą w odcieniach barw podstawowych, np: [IMG]http://www.toledo-bend.com/colorblind/Color29.jpg[/IMG] [IMG]http://www.toledo-bend.com/colorblind/Color45.jpg[/IMG] [IMG]http://www.toledo-bend.com/colorblind/Color6.jpg[/IMG] [IMG]http://www.toledo-bend.com/colorblind/Color8.jpg[/IMG] Dajcie znać, jakie są
Czytaj dalej