Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

Witam wszystkie mamy
Mój synek ma 6,5 miesiąca karmię go piersią.
18.03 wróciłam do pracy i przyniosłam zaświadczenie wydane przez naszego pediatrę że karmię piersią,lekarz twierdzi że takie zaświadczenie obowiązuje do rokuczasu,mój zakład wymaga ode mnie dostarczania CO MIESIĄC takiego zaswiadczenia.Kto ma rację może odpowiedza mamusie które znają przepisy kodeksu pracy.
Żaneta i Igor.

6 odpowiedzi na pytanie: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

kaszanna Dodane ponad rok temu,

Re: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

Moja lekarka twierdzi że to zależy od zakładu pracy, jakie oni stawiają wymagania. A zaświadczenie wystawia tak długo jak karmisz, nawet 3 lata. Zakłady pracy reagują na to różnie, jedni to uznają i masz możliwość tej godziny ustawowej, inny zakład pracy może twierdzić że roczne dziecko już tak bardzo Twoje mleka nie potrzebuje.
Kodeks pracy nie reguluje wieku dziecka ani czasu do kiedy takie zaświadczenie jest ważne. W każdym razie ja nic na ten temat nie znalazłam.

Kaszanna i Gabrysia (13.01.04)

elik Dodane ponad rok temu,

Re: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

prawo pracy tego nie reguluje ( o ile nic sie nie zmienilo) i – teoretycznie – zakladowi pracy powinno wystarczyc oswiadczenie pracownicy. Nie ma nawet wymogu zaswiadczenia od lekarza.

elik i antek 15 mies

olasz Dodane ponad rok temu,

Re: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

W moim przypadku wystarczyło moje oświadczenie, że karmię piersią podbite przez lekarza pediatrę, i wystarczyło jedno na okres karmienia. Dostałam zgodę i zostałam zobowiązana do poinformowania o zaprzestaniu karmienia.
Tak jak już dziewczyny pisały – nie ma tego w przepisach i co firma to inne obyczaje niestety…

Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

gabaa Dodane ponad rok temu,

Re: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

U mnie w zakładzie pracy nie jest wymagane takie zaświadczenie, właściwie pracowdowca nie może tego sprawdzić czy karmisz czy nie, bo zaświadczenie od pediatry możesz pryznosić co miesiąc. Dlatego u nas nie jest to wymagane, każdy jakoś sam wie kiedy powinien przestać.

ania, filip, jaś

kaja88 Dodane ponad rok temu,

Re: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

mój pediatra uważa,że już raz wystawił takie zaświadczenie i nie będzie tego robił co miesiąc! Nie pomogły moje argumenty że w moim zakładzie jest taki wymysł!

alex30 Dodane ponad rok temu,

Re: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

Pediatrów jest wielu, może lepiej nie robić sobie kwasów w zakładzie pracy? A tak swoją drogą to ciekawe jak będzie u mnie bo wracam do pracy w poniedziałek i też chciałam zapytać ile takie zaświadczenie jest ważne. No cóż “co kraj to obyczaj”

Ala i Igor

Znasz odpowiedź na pytanie: Zaświadczenie o karmieniu piersią-PILNE!!!!

Dodaj komentarz

Książka kucharska
złote medaliony z płatów
3 piersi z kurczaka zmielic lub wrzucic do malaksera z ostrym nozem jak kto woili dodac jajko i przyprawy jak na kotlety mielone dosypac bułki tartej tak ze 3 łyzki
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Hippcio z Fisher Price czy lokomotywa Chicco?
Mam zamiar kupić synkowi jakieś jeżdzidełko które jest lepsze,jakie są wasze opinie na ten temat biorę pod uwage te dwa. Pozdrawiam żaneta i Igor
Czytaj dalej