Forum: Karmienie

zasypianie a odstawienie od piersi

Witam doświadczone mamy! Mam 8m-czną córkę, która uwielbia cycusia!W ciągu dnia udało mi sie odstawić Olkę od piersi, ale wieczorem i w nocy(jeszcze 2razy) jest to na razie niemozliwe. Po kąpieli wypija jak ZAWSZE z dwóch piersi,potem zazwyczaj koło połnocy(już z jednej) i za 2-3 godzinki. Jakoś mogę wyobrazić sobie odstawienie tych nocnych karmień, ale za nic uśpienie bez piersi! Przecież ona
cały dzień na to czeka!!! Próbowałam już podawać jej butlę wieczorem,ale tylko krzyk i płacz, próbowała też moja mama, ale PORAZKA!! W nocy też nie daje się oszukać butlą. Ciemno a ona i tak wyczuje, że podaje butlę. Pomóżcie jak tu odstawić?! Ja od 8m-cy jestem na diecie eliminacyjnej, w tym beznabiałowej.Aha dwie godziny przed snem wypija 200ml kaszki a i tak domaga się 2 piersi!!! SSak mały, ale kochany.Aha jeszcze mm nadzieję, że jak przestanie cycować to rzadziej będzie się wybudzać, bo teraz dość często co 1,5-2godzinki nawet. Proszę o jakieś rady jak przede wszystkim odstawić wieczorem by potem usnęła!!!Pozdrowionka!!!

5 odpowiedzi na pytanie: zasypianie a odstawienie od piersi

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: zasypianie a odstawienie od piersi

jeżeli próby kołysania, smoczka, zastąpienia cie babcią i inne nie pomogły, to chyba juz zdecydowane całkowite odstawienie od piersi może rozwiązac sytuację. Pewnie kilka wieczorów może być “płaczliwe”, a to sie skończy.
Ja odstawiłam JUlkę gdy miała 16 m-cy, usypiała tylko przy mojej piersi w dzień i wieczorem, równiez w nocy liczył sie tylko cycuś. Po całkowitym odstawieniu, zaczęla przesypiać całe noce, a w dzień usypiała kołysana w wózku (bez smoczka).
życzę powodzenia
Monika, Julka 6 lat i Antoś 25.11.2003 (jeszcze karmiony piersią)

biancia Dodane ponad rok temu,

Re: zasypianie a odstawienie od piersi

Też jestem zdania, że pomoże całkowite odstawienie, ale stanowcze żeby maluch wiedział, że cyca nie ma i już. Ja odstawiłam bartka jak skończył 8 miesięcy w taki własnie sposób.Ucięłam karmienie w ciągu jednego dnia. Bartek pierwszego wieczora płakał, butli nie chciał ale tata się nim zajął i dopiero na śpiaco dał mu butelkę. ja nie podchodziłam mimo, że serce mi pekało. Pierwszą noc też tata wstawał. A rono już było ok. Bałam się,że jak zostanę z małym sama to go nie uśpię, ale dałam radę. Nakarmiłam go z pół godziny przed spaniem, potem tylko herbatka, tulenie, kołysanie… długo to trwało,ale zasnął. Z dnia na dzień zasypiał szybciej. Teraz nawet w dzien zasypia sam i śpi po 3 godziny!!
Powodzenia, bądź twarda, a może wyjdź z domu i niech cię zawiodomią jak Ola zaśnie? W nocy też się jej nie pokazuj. Będzie dobrze.

bianka i Bartuś (05.12.2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: zasypianie a odstawienie od piersi

bardzo dziękuję za słowa pocieszenia!!!!! Będę próbować. Napiszę jak się uda. Mój nick to jolkab. Obecnie jestem na wakacjach u rodziców i stąd jestem niezalogowana. Pozdrawiam.

Dodane ponad rok temu,

Re: zasypianie a odstawienie od piersi

Mam jeszcze pytanko dotyczące szybkiego odstawienia. Nie miałyście zastoju w piersiach??Co robić by do tego nie doszło?

biancia Dodane ponad rok temu,

Re: zasypianie a odstawienie od piersi

Masowanie pod prysznicem, koniecznie w pozycji pochylonej – żeby piersi w dół zwisały. No i odciągać po troszkę – ja już nie odciagałam laktatorem tylko ręcznie w wannie tyle żeby zgrubienie zeszło.
Pozdrawiam

bianka i Bartuś (05.12.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: zasypianie a odstawienie od piersi

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Jakie macie łóżeczka?
Powiedzcie jakie macie łóżeczka? Jakie polecacie? Co prawda nadal śpie z Marysią ale wiem że łóżeczko mieć powinna. Skoro czeka nas zamiana koszyka na łóżeczko, więc decyzję trzeba będzie podjąć
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
10 lat kończy Ania - córeczka aitb77
Spełnienia marzeń w dniu okrągłego święta życzymy Ani!!!! [img]/upload/1/4/_309008_n.jpg[/img]
Czytaj dalej