zczepioka za 160 złi

INFANRIX IPV Hib

i tyle wiem:(
niestety
moja Zula miała miec szczepienie po 6 tyg
dostała tylko szczepionke przeciw zółtaczce
bo poprosiłam o jakąs lepsza płatna szczepionke i pani pediatra poleciła mi taką za 160 zł z jakąs dodatkową szczepionką ktora na zachodzie podobno jest obowiazkowa a u nas jeszce nie
zgodziłam sie – zawierzyłam -ale nie spamietalam przeciw czemu te szcepienia ani na co
kurde ale ze mnie matka
moze ktoras z Was miala do czynienia z tą szczepionką
polecacie ją i wiecie co to za diabeł?
acha ma byc szcepiona w 10 tyg tą szczepionka- robi sie ja w aptece i mam ją przeniesc w termosie
i tyle wiem:(


Graża i Zula
(12.04.03)

11 odpowiedzi na pytanie: zczepioka za 160 złi

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

Tak, ja też się zastanawiałam nad nią. Owszem, jest to DTP – błonica, tężec, krztusiec (obowiązkowe) i polio (dodatkowe). Jednak doszłam do wniosku, że po co wydawać 100 zł więcej (ja kupiłam “act-hib” – dodatkową za 45 zł, bo DTP jest przecież darmowe), a polio Zuzka musi i tak być zaszczepiona za 6 tyg, bo polio jest obowiążkowe właśnie przy szczepieniu przełom 3 i 4 miesiąca (pierwsza dawka – będą 3) i jest za darmo. Także reasumując: DTP jest darmo i polio też jest darmo – szkoda kaski….

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

kiuik Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

ale to nie to samo polio ktore jest z a darmo – platne jest zabite…
a po drugie kluja dzieciaka tylko raz a nie trzy razy…..

kiuiczyca-matkaZjasiemUboku (21.02)

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

Mój synek był szczepiony na błonnice, teżec, krztusiec szczepionką TRIPACEL, którą musiałam kupić w aptece za 60 zł, ale z tego względu, gdyż miał jeszcze drgania nóżek ( co mogło świadczyc o jeszcze nie dokońca rozwiniętym układzie nerwowym) i pediatra bała się szczepić tą darmową szczepionką, gdyż po niej bywają powikłania. Ta szczepionka za którą zapłaciłam była bez jąder komórkowych przez co była bezpieczniejsza. Miałam do wyboru poczekać jeszcze z 1-2 tygodnie i zaszczepić tą darmową lub od razu zaszczepić tą płatną. Wybrałam to drugie. Wiadomo, że troche szkoda pieniędzy, ale czego nie zrobi się dziecka:)

czarna1 Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

ja szczepilam teraz Pawelka przeciw hib, czyli przeciw zapaleniu opon mozgowych, naglosni i innych. Mozna podawac ja w roznym wieku, Pawelek nast. dawke dostanie za 6 tyg., a nast. po roku…..mozna zaszczepic jak dziecko ma rok, ale najlepiej jak ma 6 tyg. Ja uwazam ze warto…synek znajomej zachorowal na zapalenie opon i niestety stracil sluch…straszne!!!

Magda i Pawełek ur. 29.11.2002

izolda Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

Hihi, wygląda na to,że niechcąco odpowiedziałaś na mój post o szczepionkach acelularnych—dzięki. Ja też mam zalecone szczepienie taka szczepionka, Wybiore chyba tą co Ty bo ten Infarix makabrycznie drogi.

Izolda i Agatka (26.02.03) ]

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

O kurcze! To sory za wprawienie w błąd…. myślałam, że polio to polio…. A co to znaczy, że jest zabite?

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

kiuik Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

dokladnie ci nie wytlumacze ale jest ona bezpieczniejsza – agus o tym pisze…

kiuiczycaZjasiemUboku (21.02)
[Zobacz stronę]

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

Bo pediatra mi powiedziała, że ta płatna szczepionka zawiera wirusy które nie posiadają już jąder komórkowych, a to,że kiedyś uczyłam się o szczepionkach to domyślam się, że znajdują się w tej szczepionce tylko zmiksowane błony komórkowe z receptorami które rozpoznaje organizm i wytwarza przeciw nim przeciwciała.

o-d Dodane ponad rok temu,

Napiszę BARDZo dokładnie

Znam to dobrze, bo przechodziłam przez te szczepienia już 3 razy, więc podzielę się z Wami moją wiedzą.
Otóż zgodnie z kalendarzem szczepień dzieci mają przewidziane jakieś szczepionki darmowe DiTePer (błonnica, tężec, krztusiec), Polio (heinemedian) i WZW B. “Państwowe” polio jest takie – pierwsze domięśniowe a potem kropelki (albo jakoś tak, ale na pewno sa też kropelki) Kropelki czyli szczepionka żywa, z żywych bakterii – gdy dziecko ma mieć tę szczepionkę – nie może mieć żadnych sensacji żołądkowych i w dniu szczepienia nie podaje się nic surowego. Jeśli jest to np. kolejna dawka a w domu jest dziecko w ogóle nie szczepione na polio to starszemu nie można podać tej żywej szczepionki – dopiero 2 tygodnie od zaszczepienia malucha. W zastrzyku – szczepy zabite, bezpieczniejsze.

HiB – przciwko zapaleniu opon rdzeniowo-mózgowych, zapaleniom nagłośni, krtani, ucha środkowego – wywoływanych przez bakterię HiB. Są 3 sposoby szczepienia:
1. od 6 tygodnia 3 dawki co 6 tygodni i powtórka po roku
2. od 6 miesiąca – 1 dawka i powtórka po roku
3. rok – jedna dawka

DiTePer – 3 dawki od 6 tygodnia co 6 tygodni

WZWB – przy urodzeniu i po 6 tygodniach. i potem chyba po pół roku.

Szczepionka Inforvix IPV HiB jest szczepionką nowej generacji, lepiej tolerowaną niż te “państwowe”, ale ze względu na polio szczepi się nią, gdy dziecko ma skończone 3 miesiące.

W ogóle odstępy między szczepieniami muszą być co najmniej 6 tygodniowe (raczej 2 dni więcej niż mniej).

Jeśli zdecydujesz się na tę szczepionkę to rzeczywiście dobrze jest zaszczepić WZWB w 6 tygodniu państwowo i potem po 6 tygodniach lub trochę więcej – jak dziecko będzie miało 3 miesiące – Inforvixem – jedno kłucie i przy okazji ten HiB. I potem tak co 6 tygodni – w sumie 3 dawki.

Co do ceny: sprawdź w róznych aptekach – jeśli masz receptę – ceny mogą się różnić – podzwoń. U mnie w przychodni państwowej ta szczepionka kosztuje 170 zł (nie trzeba ganiać z receptą), ale w prywatnej – 115.

To tyle z mojej wiedzy. Pewnie też nie wiem wszystkiego, ale tyle wiem.

Ola+Staś+Tadzio+Basia

Dodane ponad rok temu,

Re: zczepioka za 160 złi

Ja też szczepiłam Natusię Infanrixem (Hib – haematophilus influenzae – wirus zapalenia płuc i opon mózgowych), ale kupowałam gotową szczepionkę, a nie robioną w aptece

Kaśka z Natunią (14 i pół miesiąca 🙂

mar7 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka za 160 złi

Infanrix nie jest robiony w aptece – to gotowa szczepionka. Nieporozumienie wynika chyba z tego, że rzeczywiście należy ją przechowywać w lodówce (ale nie zamrażać!). U mnie w aptece kosztuje ok. 130 zł ale cena zalecana przez producenta to właśnie 160 (złodziejstwo!).
Resztę napisała Ola (o_d).
Pozdrawiam
Marek i Zosia (30.03.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: zczepioka za 160 złi

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
BRANIE WITAMIN A WIELKOŚĆ DZIECIACZKA!
Kochane mamy ostatnio spotkałam się (bardzo czesto) z tym, że kobiety, które stosowały witaminy w czasie trwania ciąży rodziły strasznie duże dzieci- po 4kg i 59cm. Czy w waszym przypadku też
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Jakie kółka w wózku?
W sumie do tej pory czytałam posty o wózkach, ale ponieważ jeszcze nie chodziłam po sklepach to nie miałam pojęcia o co dziewczyny pytają. W sumie to ostatnio byłam na
Czytaj dalej