Zespół Patau czyli trisomia chromosomu 13

Witajcie. Piszę w imieniu swojej koleżanki, która właśnie odebrała wyniki badań i okazało się, że jej ciąża jest w bardzo dużej grupie ryzyka i dziecko może urodzić się z zespołem Patau.
Oczywiście została pouczona przez lekarza co ma zrobić i gdzie się udać, ale chętnie dowiemy się co Wy macie do powiedzenia. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy zdecydować się na badania inwazyjne- amniopunkcję?
Koleżanka ma 38 lat, jest w 12ct. W załączniku jej wyniki.

2 odpowiedzi na pytanie: Zespół Patau czyli trisomia chromosomu 13

doki Dodane ponad rok temu,

W obecnej ciazy mialam rowniez zwiekszone ryzyko Patau. Poszłam na amnio po to zeby nie zyc w stresie.
Trisiomia 13 jest do wykrycia na USG. Wady sa bardzo dobrze widoczne ale tylko amniopuncja da całkowitą pewność.

jaga Dodane ponad rok temu,

NT w górnej granicy, ale normie, kość nosowa jest, ryzyko – jak widzę – niewielkie. Nie martwiłabym się. Amnio dla spokoju ducha nie zaszkodzi – pod warunkiem, że u dobrego specjalisty. Mnie niestety spierniczyli amniopunkcję i w efekcie dwa razy dłużej czekałam na wynik, i stresu też dwa razy więcej było.

Znasz odpowiedź na pytanie: Zespół Patau czyli trisomia chromosomu 13

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
kaszel u dziecka- sprawdzone sposoby
Kaszel - słowo, które u mnie w domu ciągle się przewija. Jak nie jedno dziecko, to drugie a na końcu my:) Stosuję różne sposoby, syrop SUPREMIN, inhalacje, na noc pediatra przepisała
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Warszawa
Hej, Wybieram się w ten weekend do Warszawy. Koleżanka nam powiedziała, że mają ładne pokoje z dostępem do internetu i świetne jedzenie serwują w restauracji hotelowej. Co można zwiedzić ciekawego w
Czytaj dalej