zez u noworodka

No właśnie. Szymek zezuje, co prawda niezbyt często, ale zdarza mu się. Kiedy to mija? Albo kiedy ewentualnie trzeba wybrać się do okulisty? Czy to ma być jakiś specjalny okulista dziecięcy?

Ania i Szymek (21.07.04)

8 odpowiedzi na pytanie: zez u noworodka

Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

takie malenstwa bardzo czesto zezuja, moj Szymek tez zezowal, ale pociesz Cie, ze to mija po ok 2 miesiacach. po prostu miesnie galki ocznej nie sa jeszcze wyrobione i malenstwa nad tym nie panuja:) Jak nie minie po 2 miesiacach poradz sie lekarza:)

colora + Szymonek (22.10.03)

fr-ania Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

Dzięki wielkie 🙂 Właśnie to chciałam wiedzieć. Pozdrowionka, i dla Szymonka też 🙂

Ania i Szymek (21.07.04)

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

Większość maluchów zezuje, może się tak dziac podobno do roku
Monika i Antoś 8.5 m-ca

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

Większość maluchów zezuje, może się tak dziac podobno do roku
Monika i Antoś 8.5 m-ca

malka Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

Zez jest u dzieci całkowicie normalnym objawem do ok. 3 miesiąca życia. Jeśli pojawia się później – zdecydowanie polecam wizytę u okulisty dziecięcego. Teraz wiele wad wzroku można korygować nawet u kilkumiesięcznych maluszków – a wiadomo, że im prędzej zacznie się leczenie tym lepiej (dzieki ćwiczeniom, które dziecko traktuje jak zabawę można potem uniknąć okularów – nosiłam jako kilkulatka i pamiętam jaki to był dla mnie koszmar).
Z Jaśkiem byliśmy u okulisty jak skończył 3 miesiące (bo mocno zezował, a w jego przypadku było podejrzenie, że zez może wynikać z mikrouszkodzeń mózgu po sepsie). Lekarz zbadał go, wykluczył najpoważniejsze wady i kazał obserwować Młodego jeszcze 2 miesiące. Po kilku tygodniach zez sam zniknął (okazało się na szczęście, że był to “zwykły”, fizjologiczny zez, tylko trwał troche dłużej), następną wizytę mamy dopiero za rok.

Magda i Jaś (04.01.04)

iwonatrinity Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

Spokojnie- parę mięsięcy dziecko “ma prawo” sobie pozezować 🙂 Moja zezowała dość długo, ale wiem, że ten okres dopuszczalnego zezowania jest naprawdę długi- ile nie pamiętam- ale parę miesięcy na pewno

Iwona i Wiktoria (11.08.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

Nie powinnaś się niczym martwić, zez u dziecka ma prawo występować do 6 miesięcy. Pozdrawiam
Aga

minka Dodane ponad rok temu,

Re: zez u noworodka

My byliśmy dzisiaj w poradni niedowidzenia i zeza, bo czasem córci jedno oczko nadal uciekało. Widziałam, że były tam nawet zupełne maluszki. Na pewno nie zaszkodzi jak się wybierzecie. Oliwce lekarka przepisała okulary:-(

Minka z Oliwią (19.11.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: zez u noworodka

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
nie mogę spać!!!!!!
Dziewczyny, już nie mam siły. Dosłownie nie śpię całymi nocami. Jeśli uda mi się przespać 2, 3 godziny to dobrze. W ciągu dnia jestem rozbita, na nic nie mam ochoty.
Czytaj dalej
Karmienie
Jak zmniejszyć laktację???
Dziewczyny, wiem, że zabrzmi to obrazoburczo, ale mam przedziwny problem - mam za dużo pokarmu... Moja córcia ma 6 miesięcy, karmię ją naturalnie i od jakiegoś miesiąca wprowadzam sztuczne pokarmy.
Czytaj dalej