zgrubienie w piersi

No to pierwszy na tym forum problem. Karmię 7 dzień. Od dwóch dni w jednej piersi mam mały guzek. Położna mówi że to zapalenie piersi. Temp. 37,2, nic mnie nie boli a skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona. Położna radziła położyć na piersi rozbite liście kapusty ale teraz słyszałam że nie powinno się ich stosowac dłużej niż 3 dni bo wstrzymują laktację. Co mam zrobić?

1 odpowiedzi na pytanie: zgrubienie w piersi

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: zgrubienie w piersi

Przede wszystkim rozmasować grudkę a potem od razu nakarmić malucha……..i KONIECZNIE masowac przed każdym karmieniem……kapusta na mnie nie podziałała… Ani kompres z jogurtu………..jeżeli znajdziesz chwilkę, w co wątpię, ale jeżeli znajdziesz, to zrób ciepły okład na piersi przed karmieniem, a po karmieniu zimny……chyba polozna ma rację…jak skóra jest w tym miejscu zaczerwieniona to to chyba początki zapalenia…..coś o tym wiem, bo miałam cztery razy…jest taka strona [Zobacz stronę] tak, że jeżeli na samym początku zapalenia piersi weźmie się słabiutki antybiotyk, to można na zawsze pozbyć się zapalenia piersi…. A jeżeli weźmie się go za późno to mogą być nawroty (tak jak u mnie)
Jak najszybciej idź do lekarza, nie można tego zaniedbać…. A w razie nawrtów sprawdź czy nie masz gronkowca (ja miałam od tego zapalenie)….. Ale to tylko w ostateczności..uważaj także żeby nie stać w przeciągu….
Julka

julka

Znasz odpowiedź na pytanie: zgrubienie w piersi

Dodaj komentarz

Karmienie
zgrubienie w piersi
Karmię 7 dzień. Od dwóch dni w jednej piersi mam mały guzek. Położna mówi że to zapalenie piersi. Temp. 37,2, nic mnie nie boli a skóra w tym miejscu jest
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Nowe zdjecia!!
czy ktoras z mamus chce otrzymac w prezenci nowe zdjecia od mojego syneczka;-) Jezeli tak to prosze o odpowiedzi no i adresiki AgnesThm
Czytaj dalej