Zmiana łóżeczka na łóżko jedynkę-kiedy??

Witam wszystkie mamusie!

Chciałabym poruszyć temat zmiany łóżeczka na łóżko jedynkę dla naszych maluchów.
Jak myślicie kiedy jest najodpowiedniejsza pora aby to zrobić?
Moja malutka raczej od początku nie kwapiła się do spania w swoim łóżeczku.
Dziś jest raczej lokatorem łóżka mamy i taty gdyż w swoim ot co, ma za mało miejsca, szczebelki ją ograniczają i budzi się co chwilę w nocy z płaczem, bo nie może wyciągnąć porządnie ręki czy nogi,albo po prostu się uderzy.

Wasze maluchy kiedy zmieniły swoje łóżeczka?

Pozdrawiam!

13 odpowiedzi na pytanie: Zmiana łóżeczka na łóżko jedynkę-kiedy??

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

mój ok 2 r ż na dwuosobową sofę. fajne rozwiązanie jak w nocy sie budził to nie musiałam przy nim stac tylko kładłam się obok i zasypialiśmy,albo jak był chory i gorączkował to wolałam spać z nim i mieć na niego oko….. lepsze to niż jedynka bo więcej miejsca.
teraz ma 10 lat i nadal na sofie śpi i ma dużo miejsca.

zuzel Dodane ponad rok temu,

Mój miał dokładnie 1,5 roku. Z tym że on jest raczej mały wzrostowo. I dopiero wtedy opanował sztukę samodzielnego wdrapywania się i schodzenia z łóżka. Podejrzewam że córkę szybciej przeniosę na jedynkę. Łóżko ma oczywiście barierkę zabezpieczającą na 2/3 długości żeby nie spadł.

Co do Twojej córki. Będąc w łóżku z mamą i tatą ma więcej miejsca niż w swoim łóżeczku?
Wątpię żeby w jej przypadku zmiana łóżka na większe spowodowała że przestanie spać z Wami.

aleksandraiamela Dodane ponad rok temu,

Śpiąc z nami ma o wiele więcej miejsca niż u siebie. Tyle że ona chętnie śpi w swoim łóżeczku, natomiast w nocy bardzo często “obija” się o szczebelki i przez to co chwilę się budzi.
Co do łóżka jedynki, myślałam właśnie o takim z barierką,tyle że córka nie ma specjalnie dużego pokoju, a jedynka jednak troszkę miejsca jej zajmie.
Jeżeli chodzi o sofe,nie byłam do niej tak do końca przekonana, ale teraz skłaniam się jednak bardziej ku niej właśnie ze względu na większą ilość miejsca i większą powierzchnię do spania. :):)

aktyde Dodane ponad rok temu,

Myśmy naszego przenieśli dopiero jak miał 2,5 r,ale spał w łóżeczku turystycznym ( właśnie po to by nie obijał się o szczebelki ) i było mu tam całkiem dobrze 🙂 Mamy jedynkę, z barierkami ochronnymi. I nie sądzę by jedynka zajmowała więcej miejsca niż sofa. Sofy są bardziej obszerne,i trzeba mieć miejsce na jej rozłożenie.

Nasz ma łóżko 90X180 ale można już kupić łóżko od 140 cm długości. Myśmy wzięli większe właśnie ze względu żeby można w razie “w” położyć się z małym.

aleksandraiamela Dodane ponad rok temu,

Turystyczne miała też swojego czasu,ale z niewiadomych przyczyn bała się w nim spać,w ogóle przebywać. Więc żeby dzieciaka nie stresować to z niego zrezygnowaliśmy. U babci śpi w łóżku sama, sama też sygnalizuje że chce iść spać. Więc wydaje mi się że na normalne,swoje łóżka jest już gotowa.
Te barierki są w jakiś sposób wyciągane,aby łóżko wystarczyło na dłuższy okres czasu?

aktyde Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aleksandraiamela:Turystyczne miała też swojego czasu,ale z niewiadomych przyczyn bała się w nim spać,w ogóle przebywać. Więc żeby dzieciaka nie stresować to z niego zrezygnowaliśmy. U babci śpi w łóżku sama, sama też sygnalizuje że chce iść spać. Więc wydaje mi się że na normalne,swoje łóżka jest już gotowa.
Te barierki są w jakiś sposób wyciągane,aby łóżko wystarczyło na dłuższy okres czasu?

Tak,barierki można zdemontować. Z jednej strony jest na całej długości łóżeczka,a z drugiej tak na ok 2/3 długości.

Myśmy z początku myśleli o takim ok 140 -150 cm długości ale stwierdziliśmy że to bez sensu.Za chwilę trzeba by nowe kupować,Młody ma niespełna 4 lata i już 106 cm. No i trzeba też patrzeć na nośność łóżka. Są takie które max obciążenie mają do 60 kg. Nasze ma 150 kg.

A w łóżeczku turystycznym Młody spał od 4 m-ca,na początku na wyższym poziomie. Gdy raz nam się tak obkręcił w łóżeczku że nóżka mu weszła między szczebelki,powiedzieliśmy dość i kupiliśmy turystyczne.

kasiak900 Dodane ponad rok temu,

Ja nauczyłam swoją spac sama w wieku 4,5 latka, kupilismy jej różowe, takie łózeczko-,, byla zachwycona i spi juz sama 😉

kasiak900 Dodane ponad rok temu,

Ja nauczyłam swoją spac sama w wieku 4,5 latka, kupilismy jej różowe, takie łózeczko-https://allegro.pl/lozko-190-90-nowoczesne-meble-dzieciece-promocja-i5206245529.html ,, byla zachwycona i spi juz sama 😉

kasiak900 Dodane ponad rok temu,

Ja nauczyłam swoją spac sama w wieku 4,5 latka, kupilismy jej różowe, takie łózeczko [ciach],, byla zachwycona i spi juz sama 😉

mariuszek90 Dodane ponad rok temu,

kasiak900 — Bardzo fajne te meble 😉

mariuszek90 Dodane ponad rok temu,

kasiak900 — Bardzo fajne te meble 😉

wirkaa78 Dodane ponad rok temu,

Mój synek też w wieku 2 lat dostał swoje podwójne łóżko i uważam to za najlepszy moment. To łóżko w jego pokoju było jego bazą, królestwem a tak jak wczęsn iej mamy pisały, gdy był chory kładłam się z nim i wszystko było pod kontrolą.

wirkaa78 Dodane ponad rok temu,

Mój synek też w wieku 2 lat dostał swoje podwójne łóżko i uważam to za najlepszy moment. To łóżko w jego pokoju było jego bazą, królestwem a tak jak wczęsn iej mamy pisały, gdy był chory kładłam się z nim i wszystko było pod kontrolą.

Znasz odpowiedź na pytanie: Zmiana łóżeczka na łóżko jedynkę-kiedy??

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Warszawa Wilanów
Będę w ten weekend w Wilanowie, co powinnam zwiedzić??
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Wysokie wsparcie dla mam - becikowe z plusem
Cześć! Przyłączam się do Forumowiczek i Forumowiczów:) Ja już czas czekania i narodzin mam za sobą, ale chciałabym Was zapytać o opinię? znajoma powiedziała mi o projekcie Becikowe z Plusem, zmierza
Czytaj dalej