Znieczulenie u dentysty?

Powiedzcie mi dziewczyny, jak wygląda sprawa ze znieczuleniem w czasie borowania u dentysty? Zawsze bardzo bałam się tych wszystkich zabiegów , czasami musiałam być znieczulana podwójnie. Jestem bardzo ciekawa, czy teraz będąc w ciąży też możemy mieć znieczulenie miejscowe, czy to nie ma wpływu na dziecko? Bardzo się boję , bo coś mnie ząb pobolewa , a słyszałam że to źle wplywa na ciążę, choć niebardzo wiem dlaczego.

7 odpowiedzi na pytanie: Znieczulenie u dentysty?

radosna Dodane ponad rok temu,

Re: Znieczulenie u dentysty?

Co do znieczulenia to lekarka powiedziała mi ,że po 16 tygodniu można znieczulać. Ale lepiej uzgodnić to z lekarzem prowadzącym, bo każda ciąża porzebiega przecież inaczej.Ja znieczulałam, ale nie przy każdym borowaniu.
aga i hania(39tc)

amik Dodane ponad rok temu,

Re: Znieczulenie u dentysty?

Robiłam sobie ząbka w 2 miesiącu , ze znieczuleniem miejscowym .Lakarz poweiedział że to całkowicie bezpieczne.Są specjalne rodzaje znieczuleń dla alergików i kobiet w ciązy.Ale niestety nie każdy gabinet je posiada .Zaglądaj i pytaj w tych lepszych gabinetach.Tam powinni mieć.
Pozdrawiam
Amik

marta-ruda Dodane ponad rok temu,

Re: Znieczulenie u dentysty?

ja znieczulałam! Najpierw zapytałam mojej gin. jak to jest z tym znieczuleniem u dentysty i powiedziała że powinni mieć dla kobiet w ciąży inne znieczulenie i że jak najbardziej należy dbać w ciąży o zęby. Poszłam do mojego lekarza stomatologa i zapytałam o to samo :):):))))) a on odpowiedział że stosuje się mniejszą dawkę znieczulenia niż zwykle i że to jest znieczulenie miejscowe i nie szkodzi dziecku. Powiedział też że w ciąży najbardziej niebezpieczne jest usówanie zęba. TAKŻE LUZIK 🙂 MIŁEGO BOROWANIA 🙂

PAA!!!

Marta + Daria 22.04.2005

katrin Dodane ponad rok temu,

Re: Znieczulenie u dentysty?

Tak to prawda są zneczulenia bezpieczne dla kobiet w ciąży, musisz popytać swojego stomatologa, ja 2 tyg temu usuwałam zęba ze znieczuleniem oczywiście, poszło gładko bez bólu. Nie masz się czego obawiać.

miska74 Dodane ponad rok temu,

Re: Znieczulenie u dentysty?

Moja gin powiedziała, że można, tylko lepiej poczekać do końca 12 tyg. na wszelki wypadek. Bez znieczulenia nie siadam na fotel(moja dentystka dobrze o tym wie), więc gdyby nie można było znieczulać toby mi chyba wszystkie zęby wypadły 😉

Miśka, Piotruś 02.10.2003 i Kruszynka 30.09-1.10

mimmi Dodane ponad rok temu,

Re: Znieczulenie u dentysty?

W styczniu bylam u dentysty bo cos mi na szczece wyskoczylo, a podejrzewalam, ze na poczatku stycznia troche za mocno zaszalelismy :))) (ale nic nie wyszlo). Na wszelki wypadek dentysta dal mi specjalne znieczulenia, alez przeswietlenia wyszly nici.

Aga i Michałek (17.10.03.)

anetkaanetka Dodane ponad rok temu,

Re: Znieczulenie u dentysty?

JA MIAŁAM ZASTOSOWANE ZNIECZULENIE U DENTYSTY W 22 TYGODNIU CIĄŻY I NIE WPŁYNĘŁO TO NA CIĄŻĘ. ZNIECZULENIE TO NIE ZAWIERA BODAJŻE ADRENALINY CZYLI SUBSTANCJI OBKURCZAJĄCEJ NACZYNIA.
POZDRAWIAM
ANETA Z AMELĄ (UR.03.03.05.)

Znasz odpowiedź na pytanie: Znieczulenie u dentysty?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Mam wiadomość :o)
Dziewczyny jestem w ciąży, to moje trzecie dwie kreseczki w życiu, wyczekane... Cieszę się a zarazem strasznie boję, trzymajcie kciuki aby nie skończyło się to tak jak wcześniej. Pozdrawiam i
Czytaj dalej
Dla starających się
szczepienie przeciwko żółtaczce
cześć dziewczyny !! Ponieważ do 25 marca trwa żółty tydzień , zaczełam sie zastanawiać czy sie nie zaszczepić.Zastanawiam sie tylko / poniewaz wiem ,że szczepienie w czasie ciąży jest niewskazane/
Czytaj dalej