znowu bioderka

Dziewczyny, mam taki problem. Nie robiłam badania USG bioderek, ba za każdym razem i pediatra i ortopeda twierdzili, że wszystko jest w porządku. Boję się jednak, że może trzeba było jednak to badanie zrobić. Chcialam sie Was spytać, czy jeśli mała ma już prawie pół roczku (Boże, kiedy to zleciało???), to czy taka dysplazja dawałaby już jakieś bardziej widoczne skutki, czy możliwe jest, zeby w takim wieku dziecka ortopeda takiej dysplazji jeszcze nie wykrył? Strasznie mnie to dręczy. I w ogóle czy są tu jakieś dziweczyny, które USG nie robiły, czy tylko ze mnie taka gapa?Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. Magda i Oliwia (22.10.2002)

6 odpowiedzi na pytanie: znowu bioderka

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: znowu bioderka

USG jest konieczne……..wykryje każdą wadę….leć szybciutko po skierowanie i nie daj się zwieść lekarzom…..trzeba zrobić to badanie…
Karol miał robione jedno usg w wieku 4 tygodni…..teraz zaczął chodzic i idziemy zrobić drugie……te badania robi się rutynowo, ale lekarze często oszczędzają w ten sposób….

Julka kulka i 9 miesięczny Karolek

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: znowu bioderka

USG to podstawa. Lekarz po badaniu “ręcznym” stwierdził, że jest coś, ale małego. Po USG wyszło, że jednak to lewe bioderko szankuje i Basiulec cały czas biedaczek się męczy w pieluszce ortopedycznej. Bierz dzieciaka pod pachę i na USG !

Anka i Basiulec (3 i 3/4 miecha)

ani-ani Dodane ponad rok temu,

Re: znowu bioderka

U nas (Gdynia) refundowane jest podobno (tak mi powiedziała lekarka) prześwietlenia. Ja poszłam prywatnie na USG. Tylko dzięki temu uspokoiłam się, że z bioderkami jest OK. (choć mamy problrm z odwodzeniem).

Tak więc dzisiaj idziemy na kontrolę.

Ani_ani i Izunia-Kropunia (7 miesięcy)

anet Dodane ponad rok temu,

Re: znowu bioderka

pewnie wszystko jest o.k skoro obaj tak zgodnie twierdza!!!
a jesli masz sie zadreczac to zrob USG i bedziesz wtedy pewna!!!

Aneta+Agniesia (ur 7.07.2002)

mag75 Dodane ponad rok temu,

Re: znowu bioderka

Dzięki dziewczyny, znalazłam już prywatny gabinet i wkrótce sie tam wybiore. Ani.. Ani, co to jest problem z odwodzeniem, na czym to polega?

ani-ani Dodane ponad rok temu,

Re: znowu bioderka

Nóżki za słabo rozkładająsię na boki (tak jakbś siedziała po turecku – kolanka na zewnątrz) – chodzi o ruchliwość stawów biodrowych.

Myśmy właśnie wczoraj były na kolejnym USG i w dalszym ciągu nóżki są “oporne” choćzakładamy po 2 – pieluchy na pampersa.

Ani_ani i Izunia-Kropunia (7 miesięcy)

Znasz odpowiedź na pytanie: znowu bioderka

Dodaj komentarz

Dla starających się
poradcie
Czesc Dziewczynki!! Mialam nic niepisac aby nie zapeszyc.... Ale... o tuz niby czekam na malpe a ona sie juz troszke spoznia.... Z tego co niektore opisly to jedyne objawy (niby ciazy) to ze
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
do mam z barem mlecznym...
...czyli z maleństwami u cycusiów, która z Was wie, jak długo może być przechowywane mleko w zamrażalniku, bo ja już zgłupiałam, każda gazeta mówi co inego. Magda i Oliwia (22.10.2002)
Czytaj dalej