zupki wekowane , ile dni

Ile mogę przechowywać zawekowane zupki? Coś duzo mi tym razem wyszło, aż cztery duże słoiki, a każdy na co najmniej trzy dni. Poza tym nie mogę jej dawać ciagle tej samej zupy. I czy po otwarciu takiego słoika, obowiązuje ta sama zasada co przy kupnych, żeby zużyc w ciągu 48 godzin?

Monia i Olgutek ROCZEK !

4 odpowiedzi na pytanie: zupki wekowane , ile dni

lea Dodane ponad rok temu,

Re: zupki wekowane, ile dni

Wg mnie 48 godzin jest bezpieczne, ja tak robilam, tzn. słoik na 3 dni. Słoików wekowanych robiłam dużo, nawet do kilkunastu, i stały i były dobre.

Dodane ponad rok temu,

Re: zupki wekowane, ile dni

A jak wekujesz, wlewasz gorącą zupe do słoika i odwracasz do góry dnem, czy jeszcze dodatkowo podgotowujesz słoiki w garnku? Ja dzisiaj otworzyłam słoiczek szpinaku i był kwaśny i śmierdzący, ale to był słoiczek po gotowym daniu, mam wrażenie że jednak najlepsze są zwyczajne słoiki.

1014monia Dodane ponad rok temu,

Re: zupki wekowane, ile dni

O wysłąłąm wiadomość jako anonim, ale to byłam ja ( łubu dubu).

Monia i Olgutek ROCZEK !

Edited by 1014monia on 2004/05/27 12:57.

beka Dodane ponad rok temu,

Re: zupki wekowane, ile dni

Ja też myślę, że można przechowywać w lodówce 48 godzin po otwarciu słoika. Ale chyba straszny niejadek z Twojego Olgutka, skoro jedna zupka starsza Wam na 3 dni 😉 Ja robię w słoiczkach po dżemach (pewnie ok. 200ml) i jedna zupka zostaje wciągnięta na jeden obiadek. Ale to facet w końcu 😉

A jeśli chodzi o wekowanie… Wlewam gorącą zupkę do wyparzonych słoików, zamykam, gotuję w dużym garnku ok. 45 min, a potem odwracam do góry dnem i zostawiam do przestygnięcia. Następnego dnia to samo. Chyba troche przesadzam, ale robię zupy z mięskiem i jakoś boję się, że krócej wekowane mogą się zepsuć.
A może ktoś wekuje w piekarniku? Tak chyba byłoby trochę mniej zabawy z nimi…

Znasz odpowiedź na pytanie: zupki wekowane , ile dni

Dodaj komentarz

Dla starających się
bHCG
dziewczyny co to jest za badanie bHCG i kiedy lekarz moze stwierdzic ciąże na podstawie usg
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Polećcie lekarza w Krakowie:)
Piszę głównie do mam które już rodziły i których lekarze sprawdzili się przy porodzie. Mam zamiar urodzić Wiktorkowi siostrzyczkę (jak się uda:) tylko szukam dobrego lekarza w miarę dobrym szpitalu,
Czytaj dalej