zwiastuny porodu…

Umieściłam swój list na forum o porodzie, ale tam chyba mało Mamusiek zagląda, prosze opiszcie jak to było u Was z obajwami zbliżającego sie porodu…. wiem, ze to 9 miesiąc i to juz niedługo, ale chyba mam szanse na szybszy poród i w związku z tym moje pytanie.

Jestem na poczatku 38 tyg ciązy. Termin z om 22.02.
Chciałam się zapytać doświadczonych mam, czy obajwy, które mam mogą sugerować, że poród odbędzie się wcześniej, a są to:
– opadnięcie brzucha pod koniec 36 tyg.
– bóle miesiączkowe, pojawiające się raz, dwa razy dziennie, skurczowe, z przerwami między bólami kilku minutowymi, od trzech dni systematyczne wieczorem, a dzisiaj, to trzymały przez 1,5 godziny i były takie dziwne, tzn. czułam bóle miesiączkowe, a potem takie bóle na doel brzucha, promieniujące na krzyż i nogi /skurczowe, co kilka minut, ale króciutkie/.
– napięcia i stawianie sie macicy, czasem dosyć bolesne,
– szyjka 1 cm, rozwarcie 0,5 cm.

Od 37 tyg. odstawiłam no-spe, która brałąm prawie od początku, a od 24 tyg 3×1 z powodu skurczy B-H.

Beata+ 38 tyg. Synek

3 odpowiedzi na pytanie: zwiastuny porodu…

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: zwiastuny porodu…

Myślę, że mogą to być skurcze przepowiadające. Może wybierz się do swojego lekarza, albo nawet zarejestruj w szpitalu, w którym chcesz rodzić. Tam Cię zbadają i powiedzą.

Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

nikola15 Dodane ponad rok temu,

Re: zwiastuny porodu…

Mi się wydaje że już w niedługim czasie ujrzysz swoje maleństwo,ja też przed porodem jakieś dwa tyg odczuwałam delikatne bóle brzucha tak jakby miesiączkowe.Życzę szybkiego i szczęśliwego rozwiązania;pozdrawiamy
Dagmara i Oliwia (2,5 miesiąca)

anetka25 Dodane ponad rok temu,

Re: zwiastuny porodu…

A i mnie sie wydaje, ze juz niedlugo bedziesz trzymala swoja kruszynke w objeciach:) rowniez tak mialam. A terminy ciesza sie, nie ciesza sie rozna dokladnoscia:) Ja urodzilam 2 tyg po terminie, ale objawy porodu mialam juz na tydzien przed:)Powodzenia i czekamy w gronie mamusiek:)

– Anetka i ciezko zabkujacy Adaś (29.04.02)

Znasz odpowiedź na pytanie: zwiastuny porodu…

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
egzamin
ja tylko na sekundkę - muszę wam powiedzieć, że zdałam dzisiaj egzamin na 5 !!!!! - mam jeszcze jeden w marcu i zamykam kolejny semestr studiów :-) huuuuuraaaaa ILONA I KUBEK(21.02.02)[img]https://republika.pl/zbieg/pliki/misio.jpg[/img]
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Co nas jeszcze czeka
Co jeszcze przytrafi sie mojemu synkowi? Zaczęło sie od tego, że urodził się przez cc i to nieplanowaną, potem było stwierdzenie, że jest wczesniakiem, potem, że ma obniżone napięciem mięsni,
Czytaj dalej