zwolnienie czy macierzyński??

Dziewczyny, jak to jest z tym wcześniejszym macierzyńskim? Chcę iść na zwolnienie (zostało trochę powyżej miesiąca do porodu) ale słyszałam, że ponoć dwa tyg. przed planowanym terminem lekarz już nie może dać zwolnienia, tylko macierzyński. Jak nie daj boże przenoszę 2 tygodnie, to jesterm stratna miesiąc macierzyńskiego!!! Dobrze rozumuję, czy coś jest nie tak?? jak to załatwić??

4 odpowiedzi na pytanie: zwolnienie czy macierzyński??

sisna Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie czy macierzyński??

cześć, zgodnie z KP możesz wykorzystać urlop macierzyński (2 tygodnie) przed porodem ale nie musisz! Pogadaj z lekarzem, spokojnie Ci wystawi zwolnienie do dnia porodu! Zresztą, wszystko można ominąć, także to a zazwyczaj lekarze robią wszystko w takim przypadku na korzyść pacjentki! pozdrawiam

sisna + szkrabuś (1.10.2004)

nati20 Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie czy macierzyński??

Na zwolnienie proponuje ci isc teraz bo na wczesniejszy macierzynski tez
mozesz isc, ale nie proponuje ci tego, poniewaz rzeczywiscie mozesz przenosic, i co wtedy….
bedziesz rzeczywiscie stratna!Powinnas isc na chorobowe!

Natalia i marcowa coreczka

madziki Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie czy macierzyński??

Mieliśmy ten temat poruszony na zajęciach w szkole rodzenia. Nikt nie ma prawa zmusić cię do wzięcia wcześniej urlopu macierzyńskiego. Owszem, istnieje taka możliwość, ale tylko jeśli sama chcesz z tego skorzystać. Przed terminem porodu lekarz ma obowiązek wystawić zwolnienie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

MAGDA

bourbonetka Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie czy macierzyński??

Silverku – ja miałam wystawione zwolnienie do dnia porodu przez ginekologa, później na kolejne 5 dni wystawił mi lekarz rodzinny. W między czasie trafiłam do szpitala na prowokację porodu i leżałam tam 3 dni prowokacji i 3 dni po porodzie – na moją usilną!!! prośbę wystawili mi zwolnienie do dnia porodu a dopiero później macieżyński.

Trzeba walczyć o swoje i korzystać ze zwolnienia. Macieżyński i tak jest bardzo krótkim okresem.

Pozdrawiam

Bourbonetka i Martusia (Ur. 15.01.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: zwolnienie czy macierzyński??

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Normaderm Vichy? Mozna w ciazy?
Dziewczyny, czy ten krem w ciazy mozna stosowac? mam straszne problemy z cerą, juz sobie nie daje rady, w zyciu nie mialam zadnego tradziku a teraz mam w ciazy i
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
nie schodzi napletek do końca :(
Sebastiankowi nie schodzi dobrze napletek i dostalismy skierowanie na zabieg. Teraz zaczynam się zastanawiać czy to już jest konieczne czy należałoby poczekać bo może coś się przesunie w wyniku ściągania.
Czytaj dalej