Zwolnienie lekarskie – ostatnie tygodnie ciąży…

Ciekawa jestem, na ile tygodni przed porodem kobieta otrzymuje zwolnienie lekarskie… Wśród moich znajomych zauważyłam, że zdecydowana większość przebywa na zwolnieniu przez cale ostatanie 3 miesiące ciąży (bez względu na przebieg ciąży, czy też ewentualne dolegliwości). A jak to było/jest u Was albo wśród Waszych znajomych?

2 odpowiedzi na pytanie: Zwolnienie lekarskie – ostatnie tygodnie ciąży…

dorotar Dodane ponad rok temu,

Re: Zwolnienie lekarskie – ostatnie tygodnie ciąży…

jak chcesz lub lekarz Ci kaze to nawet 39 tygodni przed porodem dostaniesz zwolnienie. Zalezy od Twojego zdrowia, pracy jaka wykonujesz itd.
jesli np jezdzisz w pracy duzo samochodem, to do 6 miesiaca nie ma zasadniczo przeszkod – potem juz jest niewygodnie, a w razie wypadku niebezpiecznie.

Pozdrawiam
Dorota

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Re: Zwolnienie lekarskie – ostatnie tygodnie ciąży…

ja jestem studentką i nawet jak dostanę zwolnienie to jeśli chcę dokończyć semestr to muszę stanąć na głowie i być na zajęciach. niestety. moje koleżanki też biegają na zajęcia praktycznie do odejścia wód 🙂 zależy która jak się czuje 🙂 z pracujących znajomych większość idzie na zwolnienie miesiąc przed porodem. oczywiście jeśli się dobrze czują. sa przecież przypadki że kobieta musi leżeć od pierwszych tygodni i nic na to nie poradzi.
wszystko zależy od samopoczucia.
pozdrawiam
marchewkowa

Znasz odpowiedź na pytanie: Zwolnienie lekarskie – ostatnie tygodnie ciąży…

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
agresja dwulatka
Mój synus ma prawie 2,5 lat. Do tej pory bunt dwulatka przechodzil dość łagodnie tzn. bez zadnego tupania, rzucania itp. Niestety ostatnio zauważyłam, że bunt nasilil się, a nawet
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Problemy po antybiotykach?
Może ktoś pomoże bo ja już sama nie wiem co się dzieje:(. Ponad 2 tyg. temu dopadło Kornelka zapalenie gardła. Dostaliśmy Klacid, Nystatyne i Lacidofil. Na szczęście juz po pierwszej
Czytaj dalej