ZWOLNIENIE -pomocy

Pomocy!!!
Byłam wcześniej na długim zwolnieniu.
Wróciłam tydzień temu w poniedziałek do pracy.
Dzisiaj jestem chora – właśnie zapisałam się do lekarza pracowniczego – jestem mocno przeziębiona, temp.rośnie, a ja kicham i mam zatkany nos.
Dostanę zwolnienie to pewne. Idę też do gina bo mam przedwczesne skórcze i też mam dostać zwolnienie. Pewnie mnie usadzi na jakis czas w domu.
Długo sobie nie popracowałam…
Powiedzcie mi proszę jak to jest z tym ZUS-em – czy będą mnie ścigać?
Podobno jak ktoś przekroczy 6 miesięcy ciągłości zwolnienia to ZUS wzywa do siebie na wyjaśnienia.
A czy to się odnosi też do kolejnych zwolnienień jeśli między nimi była przerwa np. tydzień, wg. mnie nie ma ciąglosci, a co wy o tym sądzicie?

Monika + Mały Misio oczekiwany 10.06.’03 +/- 2 tyg.

4 odpowiedzi na pytanie: ZWOLNIENIE -pomocy

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: ZWOLNIENIE -pomocy

Liczy się całość zwolnienia wykorzystanego w ciągu roku. Jak musisz iść na zwolnienie, to idź i nie przejmuj się żadnym ściganiem zusu. Ja jestem na zwolnienieu od początku, bo miałam komplikacje. Po ok. 4,5 miesiacach zwolnienia dostałam formularz z zusu, który musiał wypełnić lekarz. Lekarze wiedzą, co mają pisać nawet jeśli nie ma jakichs bezwzględnych wskazań do zwolnienia. Akurat w moim przypadku groził przedwczesny poród i były komplikacje, więc ja się nie bałam, ze zus się bedzie czepiać, dostali kwitek i nawet mnie nie wzywali, musiałam tylko skserowac karte ciazy. Jednak Ty, jak piszesz masz skurcze, więc to tez jest pwoód, aby zwolnienie kontynuować, tym bardziej, ze jesteś jeszcze w młodej ciaży i takich skurczy nie powinno być. Nie martw się więc, bo masz jak najbardziej wskazania i nikt się nie będzie Ciebie czepiał… No chyba, że pracodawca.. Ale to juz inna historia.

Pozdrawiam
Beata+ 35 tyg. Synek

garg Dodane ponad rok temu,

Re: ZWOLNIENIE -pomocy

Ja byłam od 5 tyg. na zwolnieniu z powodu plamienia i bólu brzucha.
Teraz przeziębienie i skórcze.
Może ZUS się nie będzie bardzo czepiał.

Monika + Mały Misio oczekiwany 10.06.’03 +/- 2 tyg.

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: ZWOLNIENIE -pomocy

Garg, ty miałaś bezwzględne prawo do zwolnienia. Przeciez plamienia mogą oznaczac zagrażające poronienie…. nic sie nie martw, lekarz tak ci opisze na druku, do zusu, ze nie będzie problemów. Gorzej, gdy ciaza jest książkowa, a dziewczyna jest na zwolnieniu… ale i tak nie słyszałam o przypadku, zeby nie kontynuowano zwolnienia ciężarnej.
Beata+ 35 tyg. Synek

garg Dodane ponad rok temu,

Re: ZWOLNIENIE -pomocy

wiesz, w sumie przyszło mi jeszcze do głowy, że jak będą coś kwękać to im przedstawię zaświadczenie, że poprzednią ciążę 2 lata temu straciłam i byłam po niej rok pod obserwacją szpitala onkologicznego.
TYM WLASNIE ZATKAM IM BUZIE !!!

ok. Beata, dzięki za info,
pozdrawiam,

Monika + Mały Misio oczekiwany 10.06.’03 +/- 2 tyg.

Znasz odpowiedź na pytanie: ZWOLNIENIE -pomocy

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
nocny marek
Moja 5-tygodniowa córeczka chodzi spać o 1, 2 lub 3 w nocy. Potem śpi do 11. Pohasa trochę i w ciągu dnia pośpi jesze za jednym zamachem mniej więcej 2-3
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Ruchy Dziecka w 22 tygodniu
Dziewczyny mam do Was pytanie dotyczące ruchów Dziecka. Tydzień temu mój maluszek był ruchliwy i kopał dość często i dość mocno (tak było do 20 tygodnia) A od 21 tygodnia
Czytaj dalej