zwolnienie z pracy

dziewczyny! czy ktoras z Was ma doswiadczenia zwiazane z planowanym powrotem do pracy (po urlopie macierzyńskim + zaległy wypoczykowy), który nie doszedł do skutku, bo was wywalili???????? (niby redukcja stanowiska pracy)
Ratujcie!!

Iw. i Mati (25.11.2003)

11 odpowiedzi na pytanie: zwolnienie z pracy

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

skontaktuj się z Aniaa. jeżeli dobrze pamietam na miała taką sytuację.
wg informacji, którą posiadam pracodawca po urlopach musi przywrócić pracownicę do pracy. pierwszego dnia może tez złożyć jej wypowiedzenie i zwolnic lub nie ze świadczenia pracy. nic nie mozesz wtedy zrobić. to prawo pracodawcy. dosyć często wykorzystywane.
polecam kontakt z pipem. można telefonicznie zasięgnąc porady.

Beata&Patryk(03.03.03)

qwe Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

Ależ ci pracodawcy… To chamstwo.

Asia i Kuba(rok i dziesięć miesięcy)

kryska Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

Ja mam właśnie takie doświadczenie. Wypowiedzenie kończy mi się 31.05. Z tym, że wracałam do pracy, po kilku miesiącach wychowawczego.
Jak masz pytania to pisz: [email][email protected][/email]

pozdrawiam

Kryśka (6 cykl starań) + Jakub (4.07.02)
[Zobacz stronę]

paulinac Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

Mnie też wywalili a raczej wywalą. Już prezes mi powiedział, że jak wrócę 1 czerwca to dostanę wymówienie, ale mu ucieknę

Paulina i Majeczka 2.X

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

Ja wróciłam, poszłam na zaległy urolp wypoczynkowy (wychodziło coś 68 dni) i przed koncem dostałam od listonosza wymówienie.

Anka i Basiulec z 17.12.2002

iwonas Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

właśnie…mam nadzieję, że wiesz, jak…..

Iw. i Mati (25.11.2003)

iwonas Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

Dziewczyny – broncie sie!! Macie prawo do odprawy w odpowiedniej wysokości, wypowiedzenia i podania konkretnej przyczyny rozwiazania umowy. Jestem w tym biegła teraz – chętnie pomogę.

Iw. i Mati (25.11.2003)

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

ja już wiem że nie przedłużą ze mną umowy.dowiedziałam się tego gdy powiedziałam że przechodze na wychowawczy.od lipca idę na wych,a za1,5 roku kończy mi się umowa i zostaje bez pracy. Niech jeszcze gdzieś usłysze w mediach że mało dzieci się rodzi,że przeciętna polska rodzina ma max.1 dziecko i t d… A zobaczcie co oni robią,celowo utrudniają macierzyństwo “kradnąc”pieniądze i inne przywileje.W TYCH CZASACH DZIECKO TO LUXUS…..

Monika i Marcinek (15.01.04)

joanna82 Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

Co do zwolnienia z pracy to rzeczywiście pracodawca może z Tobą rozwiązać umowę po tym jak wykorzystasz zaległy urlop. Niestety co do odprawy większość pracodawców zwalnia pracowników z przyczyn ekonomicznych i wtedy nie musi wypłacać żadnej odprawy :-(. Jak masz jakieś pytania to pisz.

amj2 Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

A ja mam takie pytankjo? Jestem teraz na zaległym urlopie wypoczynkowym. Jestem zatrudniona na 3/4 etatu -ile należy mi się dni urlopu po 10 latach pracy-26 czy proporcjonalnie 20? I jeżelo dwa tygodnie przed końcem urlopu złożę wniosek o urlop wychowawczy. Czy też mogą mnie zwolnić??? Pozdrawiam Ania

joanna82 Dodane ponad rok temu,

Re: zwolnienie z pracy

Jeżeli masz 10 lat przepracowanych to należy Ci sie 26 dni urlopu. Z tym, że jesteś na 3/4 etatu i właśnie tego nie wiem dokładnie bo teraz urlopy jakoś się rozpisuje na godziny(głupota) ale jak tylko będe wiedziała jak to jest to dam znać. A co do wychowawczego. Jeżeli do tej pory nie dostałaś wymówienia to spokojnie możesz złożyć wniosek o urlop wychowawczy. Pozatym jeżeli pracujesz u tego pracodawcy dłużej niż 3 lata to okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. A co do zwolnienia kobiety na wychowawczym to nigdzie w KP niema nic na ten temat ale wydaje mi sie że kobieta na wychowawczym podobnie jak na macierzyńskim jest cghroniona (jeszcze sprawdze)
Pozdrawiam

Asia i dzidzia (06.06.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: zwolnienie z pracy

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
do jakiego wieku wyparzac butelki?
do jakiego wieku powinno wyparzac sie butelki, lyzeczki itp??? pozdrawiam Ania i Natusi ur.16.09.03
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
spiochy w kacikach oczek
U mojego dziecka pojawiaja sie spioszki w kacikach oczu. Przeczytalam gdzies ze jak cos takiego sie zauwazy powinno sie udac do lekarza. Ale czy to nie przesada z czyms takim
Czytaj dalej