Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Witam,

Mój Kamil ma 2 latka i 2 miesiące i od pewnego czasu w pewnej sytuacji zachowuje się koszmarnie. Mianowicie: jesteśmy na spacerze, on siedzi w wózku, podchodzi ktoś do nas, albo nawet nie, tylko patrzy na niego – on nagle zachowuje się jakby zobaczył straszliwego potwora: zaczyna krzycześ, zakrywa twarz kapeluszem, macha rączkami jakby chciał się odgonić. Nie zachowuje sie tak w obecności wszystkich. Mam znajomych, na których tak nie reaguje i mam takich, wobec których tak robi. To samo jest z zupełnie obcymi ludźmi.

Podpowiedzcie mi co mam w takiej sytuacji robić? Zwracać uwagę i mówić, że tak nie wolno czy udawać, że nic się nie dzieje.

Kasia i
Kamil (29.04.2003r.)

7 odpowiedzi na pytanie: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

monia26 Dodane ponad rok temu,

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Zapytac sie dlaczego tak robi i tlumaczyc, ze dana osoba jest tym a tym (na przyklad: Kamilku to jest ciocia Basia, ciocia chciala sie tylko przywitac a teraz jest jej przykro….itd)
Wiesz tak w ogole to mysle, ze moze on instynktownie pewnych osob nie lubi i dlatego tak reaguje – w koncu to male dziecko i nie musi byc taktowne wobec innych ;)))

Pozdrawiam

Monika i roczna Laurcia

Dodane ponad rok temu,

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Krzyś też się czasem też zachowywał (zazwyczaj kiedy był śpiący); tłumaczyłam, że to jest niegrzeczne zachowanie i że komuś robi się przykro; widziałam, że zachowania takie nie miały nic wspólnego ze wstydem czy strachem, tylko z niechęcią czy złością, dlatego uważałam za konieczne tłumacznie dlaczego tak nie powinno się robić;
już mu przeszło, okres ten trwał 3-4 mies.

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Myślę,że warto spróbować wytłumaczyć,że brzydko się zachowuje, może to wynika z jakiegoś lęku? Może powinnaś spróbować go wziąść na ręce? A może w taki sposób się “popisuje”?? Mój Kamil jest w podobnym wieku, zazwyczaj bardzo przyjaźnie reaguje na ludzi, jedynie boi się wszystkich osób w szpitalu.

anet Dodane ponad rok temu,

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

moim zdaniem – nie reagowac

Agniesia 7.07.02 +Adrianek 3.01.04

katarzyna-1979 Dodane ponad rok temu,

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Witam,

Do mojego uparciucha z iskierką w oku 🙂 nie przemawiają tłumaczenia – próbowałam.

Dowiedziałam się, że małe dzieci (ponoć) widzą postacie z drugiego świata (jakoś tak) i aurę wokół ludzi. Może mój Kamil ma takie “zdolności”. Chyba powinnam skontaktować się z egzorcystą, wróżką, szamanką albo….. Już sama nie wiem.

Koleżanka opowiadała, że jej córeczka strasznie nie chciała iść do kuchni, strasznie się bała i wpadała w szał. Ta wezwała kobietę, która czarowała, modliła się i…. Kto to wie co ona jeszcze robiła. Ponoć pomogło po kilku takich wizytach.

Chyba zacznę się interesować parapsychologią albo czymś pokrewnym. Może mój synek ma jakieś zdolności para…..

Pozdrawiam

Kasia i
Kamil (29.04.2003r.)

monia26 Dodane ponad rok temu,

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Takie dzieci nazywane sa “DZIECMI SWIATLA” badz “DZIECMI INDYGO”…..jest wiele ciekawych artykulow na ten temat…tego nie powinno sie “LECZYC”….to dar, ktory nalezy pielegnowac a nie tępic 🙂

Monika i roczna Laurcia

viccy Dodane ponad rok temu,

Re: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

podobno czasem małe dzieci mają taki dar, ale on później zanika. Potrafią normalnie rozmawiać ze zjawami, widzą je, a nikt poza nimi ich nie widzi.

Znasz odpowiedź na pytanie: Zwrócić uwagę czy udawać obojętność

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
wrocilismy z Chorwacji
własnie wróciliśmy z dwutygodniowych wczasów. Julka zachwycona, ciagle pyta, kiedy pójdziemy znów na plażę...oj, też bym znowu poszła.... Jestem na świeżo z wrażeniami, więc jeśli ktoś się wybiera mogę sie podzielić.
Czytaj dalej
Dla starających się
Laparo czy HSG?
Od razu na wstepie zaznaczę... Pytam hipotetycznie (i oby tak zostało ), bo zaczynamy od badania nasionek... Lekarz w Por. Niepłodności Małżeńskiej nie potraktował mnie dobrze. Nie był zdziwiony (bo to
Czytaj dalej