żylaki

Czy któraś z Was cierpi bądź cierpiała w ciąży na żylaki? Pytam, ponieważ od paru dni zauważyłam, że w nocy cierpnie mi łydka, a od wczoraj boli również w dzień. Dzisiaj ją sobie pooglądałam i uuuppps… maleńka żyłka, z której na pewno zrobi się okropny żylak 🙁 Czy znacie może jakiś sposób, żeby temu zapobiec? Co robić? Czym smarować?

Beata i Groszek (04.05.03)

4 odpowiedzi na pytanie: żylaki

izolda Dodane ponad rok temu,

Re: żylaki

No to kilka żelaznych zaleceń: unikaj dłuższego stania, wysokich obcasów, gorących kąpieli. Kiedy tylko możesz siedż z nogami wyżej. Możesz smarować maścią z wyciągiem z kasztanowca–do wybory w aptece, bez recepty. A przy kolejnej wizycie spytaj gina, myślę,że spokojnie mogłabyś połykać naturalne środki wzmacniające naczynia jak np Venoruton czy Venescin.

Izolda i maleństwo w 35 tyg (02.03.03)

goha Dodane ponad rok temu,

Re: żylaki

Wczoraj w szkole rodzenia pokazano nam prościutkie ćwiczenie dotleniające łydki. Siadasz sobie na podłodze, łóżku z wyprostownymi nogami i robisz kążenia stopami. Podczas krążeń na zewnątrz starasz się by zewnętrzna część stopy dotykała podlogi. I tak samo kiedy robisz krążenia do wewnątrz – wnętrze stopy staraj się połażyć na podłodze. Po 10 kóleczek w każdą stronę, przed snem i przed wstaniem z łóżka. Powodzenia :o)

Pozdrawiam
GOHA i Dareczek
14. 04. 2003

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: żylaki

Żel z wciagu z kasztanowca firmy Ziaja, kosztuje w aptece ok. 4,50 zł. Bardzo dobra, na noc smarujesz całe nóżki od stópek po kolana zawsze z dołu do góry. Rewelka.

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: żylaki

Jak ja się pytałam położnej co można stosować zapobiegając żylakom to powiedziała mi,że maści na niewiele się zdadzą gdyż stosuje je się wówczas gdy pojawią się jakieś obrzęki lub poprostu odczuwasz ból. Najlepiej nosić rajstopy przeciwżylakowe. Pocieszyła mnie troszkę, że pojawiające sie żylaki w czasie ciąży mogą ulec wchłonieniu po porodzie. Gdyż najczęstszą ich przyczyną jest nacisk na żyłę główną. Ale jak będę teraz u swojego ginekologa to się zapytam czy może jednak warto zastosować jakieś maści. Tylko najgorsze jest to,że te wszystkie maści wnikają do krwiobiegu i nie wiem czy przypadkiem nie zaszkodzą mojemu maluszkowi.

Agus i chłopaczek (20.03.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: żylaki

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
USG wrześniowego dziecięcia
Wczoraj byłam z mężem na USG i widzieliśmy nasze dziecię :) Wiek 7 tygodni i 6 dni a wielkie jest na [b] 1,4 cm [/b] :). Widzieliśmy pępowinę i słyszeliśmy
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Ulubiony słoiczek Waszego dziecka
No właśnie jaki? U nas narazie jabłko z dynia... [b] Pozdrowienia [i] smoki i Dawidek [/i] (4 miesiące i 1/4!) [/b]
Czytaj dalej