Czy spływ kajakowy w ciąży jest bezpieczny?

Właśnie się dowiedziałem, że będę tatą. Szczęście niesamowite. Za tydzień mieliśmy zaplanowany wyjazd na spływ kajakowy. Nie wiem jednak, czy to będzie bezpieczne. Pomóżcie! Prawdopodobnie jest to [Zobacz stronę].

6 odpowiedzi na pytanie: Czy spływ kajakowy w ciąży jest bezpieczny?

 1. Re: Kajaki w ciąży

  Gratulacje! Ja miałam jechać za tydzień na spływ kajakowy, ale jestem w 6/7 tygodniu. Zrezygnowałam. Dzidzia jest najważniejsza. Jeśli wszystko jest ok, to pod namiot możecie wyskoczyć ale wiosłowanie? Poczekajcie! Czas szybko leci. Za 2 lata polecicie na spływ z maluchem. My również.

  • Re: Ciąża a spływ kajakowy

   Ja bym się poważnie zastanowiła, Mam w pamięci mój spływ kajakowy sprzed kilku lat. Pełne dwa tygodnie lał deszcze. Kajaki były jakieś dziwne – składane stare graty. Nie było siły, żeby nie nalało się do środka i człowiek siedział tyłkiem w wodzie kilka godzin. To raczej nie jest najprzyjemniejsze. Może to trochę katastroficzna, ale od razu mam wizję jakichś syfów i bakterii. które mają dostęp wiadomo gdzie. Na początku i w ogóle w ciąży, kajaki chyba nie są najzdrowsze. Przemyślcie dobrze za i przeciw. Zapytajcie też lekarza, co o tym sądzi.

   • Re: Pływanie kajakiem w ciąży

    My w zeszłym roku zrezygnowaliśmy ze spływu, chociaż i tak pływaliśmy trochę kajakiem, ale ja (wtedy drugi miesiąc ciąży) prawie nie wiosłowałam. Za to teraz sobie odbijemy. We wrześniu płyniemy z małą na “Złote liście”. Oczywiście ona będzie “żółtobrzeszkiem”.

    • Re: Czy spływ kajakowy w ciąży jest bezpieczny?

     Mój mąż właśnie za tydzień wyrusza na spływ. Ja niestety zostaję. Nie ukrywam, że jest mi smutno z tego powodu. Nowa trasa, cały rok czekania, zgranie grupy i urlopów w jednym terminie. Odpuściłam sobie tę wyprawę, jednak będę tam z nimi myślami. Moja ciąża jest już zaawansowana, ale i tak to jest za duże ryzyko.
     Niech Twoja żona lepiej nie jedzie. Później w razie czego nie wybaczylibyście sobie. Za rok czy dwa odbijecie sobie ten spływ.
     To jest ryzyko. Pogoda może nie dopisać. Poza tym siedzisz w mokrym, bo z wioseł kapie. Woda zimna, więc się nie wykąpiesz. Noce pod namiotem, a ziemia nie jest nagrzana i noce są zimne. I tak można by wymieniać. Dodatkowo dziewczyna jest narażona na wirusy i zapalenia, np. poprzez korzystanie z prysznica w jakiejś stanicy. W jej stanie to absolutnie nie jest wskazane.
     Jeśli chcecie utrzymać tą ciążę, to nie ryzykujcie.
     Chyba że pojedziesz sam. Ja okazałam się wyrozumiałą żonką i mój mąż spędzi po raz pierwszy urlop beze mnie. Ja będę czekać na niego z naszym maleństwem.

     • Re: Kajaki w ciąży

      Jedźcie! Jeśli żona się dobrze czuje, to nie widzę przeszkód w tak wczesnej ciąży.
      Miłego wyjazdu

      • Re: Ciąża a spływ kajakowy

       Dzięki piękne za odpowiedzi! Oczywiście nie będziemy ryzykować. Kajaki nie zając…

       Znasz odpowiedź na pytanie: Czy spływ kajakowy w ciąży jest bezpieczny?

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo