13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

Pytam, bo moja Nina jeszcze w zasadzie nic nie mówi (choć bardzo duzo rozumie).Ze zrozumieniem mówi jedynie na autko lub wózek “brum,brum” pokazuje światło i mówi, ze jest “tu”, kotek mówi “me”.. Nie potrafi powiedzieć “miau”, …. A tak poza tym to gada bardzo dużo,ale po “chińsku”….
Acha… Noi od paru dni zaczęła niesmiało mówić mama i tata obracając się przy tym w nasza stronę:), także tak jakby trochę ze zrozumieniem:)

Powiedzcie mi prosze jak to było ( jest) u Waszych pociech??

dzieki z góry:)

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

  1. Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

    No to faktycznie CZAD!!!

    ,

    • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

      Potwierdzam, słyszałam jak Nadia rozmawia z mamą………… bajer!!!!

      Mikołaj mało: ha- halo, gdy widzi ze ktos rozmawia przez tel, tata, mama (brzmi me-ma), lala- Ola, jego siostra…………… a reszta to jakeis : ziuu, brrrr itd

      • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

        Igor ma 20 m. i wlasciwie od kiedy mial 13 miesiecy, zmiany w jego slownictwie nie zaszly wielkie.
        Z nowych rzeczy nauczyl się slowa Bam – i teraz ma 3 – mama, bam i brum.

        • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

          Mój 13-mies. synek pierwsze co zaczął mówić to było “tata” – miał zaledwie kilka miesięcy. Byłam trochę zazdrosna, ale okazało się że mówi to zupełnie nieświadomie. W wieku 10 mies. zaczął mówić “mama”, najpierw gardłowo, wielokrotnie powtarzając ma ma ma ma ma, potem coraz ładniej i wyraźniej. Za każde “mama” dostawał buziaka, więc wychodzi Mu to teraz na medal. Oprócz tego mówi “baba”, bo spędza z babcią dużo czasu. Niestety “tata” gorzej Mu teraz wychodzi. Resztę mówi już po swojemu. Bardzo dużo rozumie.
          Pozdrawiam.

          Magda i Aleks 03.02.2004

          • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

            Kuba: “ba” (na swój widok w lustrze), “nie”, “tata”, “baba”, “dziadzia”, “dzidzi”, “mama” (rzadko dość bo najczęściej na mnie mówi “ej ti”), “a a” (czyli szczekanie pieska), “bau” (czyli miauczenie kotka), “cici” (czyli wołanie kotka i kotek in general), “brrmbrrm” (czyli samochód), “dziś” (czyli “widzisz?” przy czym ma pięknie pytającą tonację), “muuu” (czyli krówka), “koko” (czyli kurka), ostatnio jakieś “kuku” przy czym zastanawiamy się czy to nie pierwsze 2 litery znanego polskiego słowa… poza tym gada dużo po swojemu. można by nawet stwierdzić, że opowiada nam całe historie. czasem brzmi jak rodowity Chińczyk, innym razem jak Węgier…

            • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

              Nic tylko pogratulować :))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

                Rzeczywiście czad 🙂

                Ania i Natunia (14 m-cy)

                • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

                  mama
                  tata
                  iau (miau – kotek)
                  uch uch (pies szczeka zreszta dfokladnie pokazuje kundla)
                  tuiś – mniemam że teletubisie
                  tak
                  nie
                  TOOOOOOOOOO + wyciągniety palec – zdecydowanie ułatwia komunikacje bo zawsze pokazuje dokładnie na to czego chce łacznie z nocnikiem

                  reszta w jezykach obcych

                  www

                  • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

                    mamo, tato, dekuje (dziękuję), ceść, Cys (Krzyś), hau hau, brum brum, ko ko, pi pi, co to, tutaj, tam, fajnie, spodnie (!), nie, tak, to nie, dekuje tato, mniam mniam, Niania (Ania), kurde (!!!).

                    To co pamiętam na tą chwilę.
                    Większość w języku obcym ale buzia jej się nie zamyka przez cały dzień.

                    Kaszanna i Gabrysia (13.01.04)

                    • Od dwóch dni jeszcze…. MAMA :)…

                      zaczeła mówić, już całkiem świadomie, woła mnie nawet z innego pokoju 🙂 Jestem dumna jak paw

                      • Re: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

                        Moja corcia mowi na pieska:” hau hau”, na kotka:”miau”,”kici kici”,na dzidziusie:”dzidziś”, wydaje odglos chrapania jak widzi kogos spiacego lub lozko. Na samochod mowi “brrr”. Mowi “tata”,”mama”,”baba” i wie o kim mowi Jak ktos je, lub jak jest glodna mowi “am am”.Jak cos spadnie mowi “bach”. Na smoczka, ktorego uzywa niestety jeszcze do zasniecia- cmoka. Rowniez wiecej rozumie niz mowi. Pokazuje na przedmioty jak mowi sie ich nazwy. Rozumie jak mowie, ze idziemy sie kapac, czy jesc. Ostatnio probuje mowic lampa. Na razie wymawia “pamp” Jak jest zdziwiona to mowi “oooo”. a jak cos jej sie podoba: “łaaaaał”

                        Buziaki

                        Monika i Majcia (28.01.04)

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 13- miesieczne maluchy…ile MÓWIĄ??

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general