14 miesięcy i nie chodzi!

Zaczynam się na prawdę martwić. Julka nie wykazuje w ogóle ochoty do samodzielnego chodzenia. Co prawda raczkuje juz parę ładnych miesięcy i chodzi za jedną rączkę, ale sama nie chce. Kilka dni temu podjęła pierwsze próby przechodzenia od jednego przedmiotu do drugiego. Juz tak się cieszyłam… Ale teraz w ogóle o tym zapomniała 🙁 Cały czas na kolanach, nawet jak cos jest bardzo blisko. Martwię się. Może to już czas iść do ortopedy lub (i) neurologa?

Beata i Julcia (10.04.2005)

17 odpowiedzi na pytanie: 14 miesięcy i nie chodzi!

porky Dodane ponad rok temu,

Re: 14 miesięcy i nie chodzi!

NIE MARTW SIĘ !!!

Na pewno niedługo zacznie biegac (będziesz marzyc o tym, aby sie na chwilę zatrzymała 😉 )

Dziecko ma czas na opanowanie tej umiejętności do 18 m-ca zycia.

Ja zaczełam chodzić mając prawie 16 m-cy…

Juleczka 17 m-cy

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

jak chodzi za jedną rączkę to nie masz się czym martwić.
u nas minęło dużo czasu od samodzielnego stania do chodzenia. był tez okres kiedy kuba nie chciał stać, chociaż potrafił. jak go puszczałam to był ryk i zaraz na czworaka.
nie martw się, lada dzień będziesz wolała niechodzące dziecko 🙂

marchewkowa i kubełek

gosik Dodane ponad rok temu,

Witaj
Fifi poszedł jak miał właśnie 14 miesięcy. I wcale nie uważam że to późno 🙂
Juleczka ma jeszcze czas, szczególnie że chodzi za rączkę – jeszcze trochę i z pewnością się ,,puści”
Ja dostrzegam same plusy późniejszego chodzenia – Fifi był bardzo ostrożny, nie biegł na łeb na szyję (córa mojej siostry poszła w 10 miesiącu i do dziś nie umie się zatrzymać – głowę miała już 2 razy szytą….) On widząc jakąś przeszkodę – od razu na czworaka. Był bardzo ostrożny (wnioskuję że im starszy tym bardziej kumaty i nie pamiętam by dużo się wywracał. Poszedł latem i kolanka były całe

Naprawdę nie martw się, maksymalnie za miesiąc pochwalisz się nam tym że Julcia biega 🙂

Pozdrawiam
Gosia

I moje Cuda

Filip i Igor

mirabelka79 Dodane ponad rok temu,

Gosia ruszyla na 3 dni przed ukonczeniem 14 miesiecy….a teraz smiga tak, ze nie da rady jej dogonic;)

Ala i Gosia (16.12.2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: 15 miesięcy i nie chodzi!

A Dominika zaraz skonczy 15 m-cy i:
– nie wstaje sama
– nie ma ochoty na chodzenie za rączki
– raczkuje dopiero od 2 m-cy
Więc nie martw się, bo MY to dopiero mamy opóźnienie :))
(fakt, że jest pod kontrola neurologa i ortopedy)

Koralka i Dominika (05.03.2005)

k8-77 Dodane ponad rok temu,

W odpowiedzi na:

córa mojej siostry poszła w 10 miesiącu i do dziś nie umie się zatrzymać

cos w tym jest…A. poooooszedl na przelomie 9/10 i …. do dziś nie umie się zatrzymać

k8, Adaś i Maja_Z_Brzucha

cat Dodane ponad rok temu,

Iść do lekarza można, ale skoro Julka raczkuje i chodzi przy meblach to moim zdaniem nie masz żadnych powodów do niepokoju.

kata Dodane ponad rok temu,

nie martw się, jak próbuje chodzić to ok, mój Dorianek poszedł w wieku 15 miesięcy

beatek Dodane ponad rok temu,

Koralko a jak wygląda ta wizyta u neurologa czy ortopedy? Czy trzeba zrobic jakieś specjalistyczne badania.
Wiem że dzieci nawet mogą zacząć chodzić w wieku 16 miesiecy, ale ja się właśnie zaczęłam martwić, bo widziałam już pierwsze próby chodzenia Julki, a teraz jakby w ogóle o tym zapomniała. Jakby się zaczęła cofać w rozwoju 🙁

Beata i Julcia (10.04.2005)

Dodane ponad rok temu,

Ja poszłam z Dominiką do przychodni neurologicznej przy oddziale neurologii dzięcięcej w szpitalu. Tam zrobili jej wszystkie badania: krew (dosłownie WSZYSTKO: nie tylko morfologię, ale tez rózyczke, toxo, wątrobowe, nerkowe itp…) mocz, usg głowki i ten nieszczęsny RTG kręgoslupa z podejrzeniem rozszepu. Poza tym badali „sposobem macanym” 🙂 odruchy itp.. Byłyśmy też na rehabilitacji, ale przestałyśmy tam chodzic gdy Dominika zaczęła raczkować.
Teraz Domiska jest włączona do takiego specjalnego programu neurolog. i będą kontolować jej rozwój do starości :)) Chodzimy na kontrolę co 6 tygodni.
Według lekarzy ze zdrowiem Dominiki wszystko w porządku. Pozostaje nam tylko czekać 🙂
Jeżeli się denerwujesz, to idź do lekarzai sprawdź to. Zawsze będziesz miała spokojniejsze sumienie 🙂

ignorkowie Dodane ponad rok temu,

koralka a co mówi Ci neurolog i ortopeda? bo Kacper tez nie chce sam wstawać, jakby sie bał, jak wezmę go za rączki, gdzie praktycznie staram się nic nie pomagac wstaje bez problemu, a sam potwornie sie boi, no i chodzic za raczki uwielbia, przy mebelkach tez drepcze samodzielnie, ale sam niestety jeszcze nie ma ochotki chodzic , trochę się pocieszyłam tym, że nie jestem odosobniona 🙂 pozdrawiam:)

Kacper- 06.03.2005r.

ewike Dodane ponad rok temu,

ruszył jak mial 17 miesięcy i tydzień

Ewa z Przemkiem i Mileną

Dodane ponad rok temu,

Dominika nie chodzi przy meblach, ani za rączki. Kiedy ja stawaim od razu zgina nózki, albo przeciwnie – usztywnia i nie próbuje zrobić kroku. Tak więc Kacper jest bardziej „do przodu” od Dominiki 🙂
Lekarze mówia, że na razie czekamy do 18 m-ca. Jak do tego czasu nie ruszy, to zobaczymy. Ale wierzę, że ruszy :))

aggi Dodane ponad rok temu,

Oj ruszy ruszy , teraz to juz nie ma wyjścia:)

aggi Dodane ponad rok temu,

Beatek to normalne ,ze zapomniała.Moja Hania też tak miała pare razy zapominała,ze umie juz drepatac sama.A jak juz poszła na dobre i cały dzień chodziła to na drugi dzień rano bardzo cięzko było jej sobie przypomnieć ale zanim wróciłam z pracy już nie pamiętała jak to jest jak się chodzić nie umie 🙂

efcia2004 Dodane ponad rok temu,

ja wiem że łatwo się mówi ale nie martw się. Z tego co wiem to powód do zmartwień jest jeśli nie chodzi dziecko 18-miesięczne. A Julci do „osiemnastki” jeszcze trochę brakuje. Ale ja jestem z tych panikujących więc pewnie na Twoim miejscu już bym 10 lekarzy odwiedziła

Ewcia i Asieńka (4.03.2005)

ignorkowie Dodane ponad rok temu,

Ostatnio jak byłam u lekarki po receptę na Vigantol, powiedziala mi, ze powinnam iśc z Małym do lekarza, bo ma ponad rok i nie chodzi, sama słyszałam, że dzieci same decyduja o tym kiedy maja iśc samemu, my możemy je jedynie mobilizowac do tego, Kacper drepcze i to nieźle przy mebelkach, za raczki smiga az ,,dudni”, i dzisiaj zrobił mi niespodzianke, wstał w końcu sam w łóżeczku, i leżąc na podłodze, też sam wstał, przytrzymując sie tapczanu, czyli zrobił postęp , co mnie bardzo cieszy, tym bardziej, że własciwie wypadły mu dwa miesiące z powodu przepuklin pachwinowych i operacji, no i wczesniak- mysle, że wszystkie nasze szkraby niebawem same podrepczą, a o tym, że dziaciaczki zapominaja umiejętności tez słyszałam- pozdrawiam- ignorkowa

Kacper- 06.03.2005r.

Znasz odpowiedź na pytanie: 14 miesięcy i nie chodzi!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
Dla prawie trzylatków...
Chciałam Wam polecić dla dzieci prawie trzy letnich puzzle piankowe ! jest to rewelacyjna zabawka ! Emi ma dwa zestawy jeden z Bobem Budowniczym a drugi z Kubusiem Puchatkiem 24 elementy ! Emi
Czytaj dalej
Dla starających się
wlaściwie o niczym- pisane w przygnębieniu
Nie mogę sobie znaleźć kompletnie miejsca, nosi mnie po całym mieszkaniu z miejsca na miejsce czuję się taka jałowa i pusta. Próbuję zająć czymś swoją uwagę i nie umiem skupić
Czytaj dalej