15 miesięczna Córcia budzi się w nocy co 2 godziny

Witam, może ktoś doradzi mi co zrobić żeby dziecko nie budziło się co chwilkę w nocy. Córcia wstaje co 2 godziny na mleko lub kaszkę (podaję butelką).
Dając jej wodę/ herbatkę powoduję jej płacz i koniec snu na kilka godzin, chyba że podam kaszkę…
Czasem budzi się co pół godziny i płacze a nie zjada, nawet nie chce butli… o co chodzi? Ma sucho…

16 odpowiedzi na pytanie: 15 miesięczna Córcia budzi się w nocy co 2 godziny

  1. Zamieszczone przez kasiula25
    Witam, może ktoś doradzi mi co zrobić żeby dziecko nie budziło się co chwilkę w nocy. Córcia wstaje co 2 godziny na mleko lub kaszkę (podaję butelką).
    Dając jej wodę/ herbatkę powoduję jej płacz i koniec snu na kilka godzin, chyba że podam kaszkę…
    Czasem budzi się co pół godziny i płacze a nie zjada, nawet nie chce butli… o co chodzi? Ma sucho…

    witam “krajankę” 🙂
    na pocieszenie powiem, ze mój W.od tygodnia budzi się niemalże co godzinę, wypija całą butle herbaty zasypia i znów za godzine, dwie to samo.
    Może to wpływ księżyca który ostatnio nad Cze-wą mocno świeci 😉
    albo……

    albo zęby
    albo taki czas
    trzeba przeczekać może

    W. już tak miał z dwa miesiące temu, potem się uspokoiło i teraz znowu wróciło

    ps. Mała ma 15 miesiecy już skończone?gdzie rodziłaś?

    • 🙂

      Skończyła 2 grudnia 15 miesięcy. Rodziłam na Mickiewicza – oboje Alanka też 😉
      Właśnie pojawiły się kolejne dwa ząbki na dole, ma spuchnięte dziąsła na dole jak kiełki…

      • Zamieszczone przez kasiula25
        Skończyła 2 grudnia 15 miesięcy. Rodziłam na Mickiewicza – oboje Alanka też 😉
        Właśnie pojawiły się kolejne dwa ząbki na dole, ma spuchnięte dziąsła na dole jak kiełki…

        no to masz przyczynę – zęby wyjdą bedzie spała 🙂

        • Zamieszczone przez kasiula25
          Witam, może ktoś doradzi mi co zrobić żeby dziecko nie budziło się co chwilkę w nocy. Córcia wstaje co 2 godziny na mleko lub kaszkę (podaję butelką).
          Dając jej wodę/ herbatkę powoduję jej płacz i koniec snu na kilka godzin, chyba że podam kaszkę…
          Czasem budzi się co pół godziny i płacze a nie zjada, nawet nie chce butli… o co chodzi? Ma sucho…

          a sprobuj kazdej nocy dawac o 30ml mniej mleka. zobaczysz czy to z glodu czy z przyzwyczajania, bo zeby swoja droga.
          ja tak oduczylam moje H. jest jak mial 14 miesiecy:) najpierw jadl 240, kolejna noc 210 itd

          • Zamieszczone przez kasiula25
            Witam, może ktoś doradzi mi co zrobić żeby dziecko nie budziło się co chwilkę w nocy. Córcia wstaje co 2 godziny na mleko lub kaszkę (podaję butelką).
            Dając jej wodę/ herbatkę powoduję jej płacz i koniec snu na kilka godzin, chyba że podam kaszkę…
            Czasem budzi się co pół godziny i płacze a nie zjada, nawet nie chce butli… o co chodzi? Ma sucho…

            myślę, że jest zdecydowanie za duża na picie kaszy w nocy, jesli nie daje się oszukać wodą, podawaj tej kaszy coraz mniej, a jeszcze lepiej mleka, codziennie wieczór mniej. tak właśnie odzwyczaiłam moją młodszą od jedzenia w nocy.

            oczywiście konsekwencja się tez przyda, w razie jej dodatkowych pobudek, nawet jeśli budzi sie i nie chce zasnąć bez butelki, to “przetrzymana” kilka nocy później w końcu będzie spac normalnie. zmęczenie będzie silniejsze.

            chyba, że chodzi o coś innego.

            • Zamieszczone przez aggi
              witam “krajankę” 🙂
              na pocieszenie powiem, ze mój W.od tygodnia budzi się niemalże co godzinę, wypija całą butle herbaty zasypia i znów za godzine, dwie to samo.
              Może to wpływ księżyca który ostatnio nad Cze-wą mocno świeci 😉
              albo……

              albo zęby
              albo taki czas
              trzeba przeczekać może

              W. już tak miał z dwa miesiące temu, potem się uspokoiło i teraz znowu wróciło

              ps. Mała ma 15 miesiecy już skończone?gdzie rodziłaś?

              fajnie że sie u Was uspokaja, my tak mamy prawie co noc, no może co dwie, bo dziś np obudził sie o 3 i 5 w nocy, a wczoraj od 1 co godzinę i mieszkamy w drugim końcu Polski 🙂

              • Zamieszczone przez oli80
                fajnie że sie u Was uspokaja, my tak mamy prawie co noc, no może co dwie, bo dziś np obudził sie o 3 i 5 w nocy, a wczoraj od 1 co godzinę i mieszkamy w drugim końcu Polski 🙂

                u nas dziś ciut lepiej
                niestety dostał o 23 mleko
                potem 1 – herbata
                potem 3 herbata
                5- mleko

                • Zamieszczone przez kama28
                  myślę, że jest zdecydowanie za duża na picie kaszy w nocy, jesli nie daje się oszukać wodą, podawaj tej kaszy coraz mniej, a jeszcze lepiej mleka, codziennie wieczór mniej. tak właśnie odzwyczaiłam moją młodszą od jedzenia w nocy.

                  oczywiście konsekwencja się tez przyda, w razie jej dodatkowych pobudek, nawet jeśli budzi sie i nie chce zasnąć bez butelki, to “przetrzymana” kilka nocy później w końcu będzie spac normalnie. zmęczenie będzie silniejsze.

                  chyba, że chodzi o coś innego.

                  Zagadzam się. Takie duże dziecko nie powinno jeść już w nocy. Kolacja i do rana powinno wytrzymac. Flacha nie jest lekarstwem na wszystko bo nie sądze zeby budziło sie z głodu… To samo z piciem w nocy. Dziecko sie przyzwyczaja ze sie mu daje wiec sie budzi. Przestaniecie dawać, będzie lepiej spalo, ale trzeba przecierpiec kilka nocy. Im później tym gorzej. Jeśli to zęby lub koszmary to są czopki, maści, przytulanie.

                  • Zamieszczone przez aggi
                    u nas dziś ciut lepiej
                    niestety dostał o 23 mleko
                    potem 1 – herbata
                    potem 3 herbata
                    5- mleko

                    ja nie daje mleka w nocy tylko coś do picia ( woda, czy herbatka) pociągnie dwa razy i nie chce wiecej, czasem tylko smoczek wystarczy bez picia

                    • A może ma za ciepło w pokoju? Takie nocne pijusy często po prostu mają zbyt ciepło i to powoduje nocne urzędowania. Cieńsza piżamka, cieńsza kołderka, kaloryfer skręcony i dziecko śpi jak zabite całą noc. To nie tylko pragnienie budzi dziecko, ale takie ponad roczne dziecko budzi się gdy robi siku w pieluchę. Budzi sie, robi siku, w buzi sucho, zaraz zaraz coś tu jest nei tak… MAMA!!!!

                      • nasza olcia spi tak byle jak – ostatnio tez sie budziła w nocy, tak jakoś ciezko jej sie spało
                        wczoraj w dzień spała tylko 2X40min i całą noc slicznei przespała – myslę że w tym tkwi nasz problem – może wasz też – za duzo snu w dzień

                        • mleko w nocy

                          Fajny pomysł z tym ograniczaniem ilości jedzenia, spróbujemy, dzięki za pomoc 🙂

                          • Zamieszczone przez kasiula25
                            Fajny pomysł z tym ograniczaniem ilości jedzenia, spróbujemy, dzięki za pomoc 🙂

                            i prosimy o relację jak poszło i czy o to chodziło, jakbyś mogła oczywiście, bo dobrze jak takie wątki mają swoje zakończenie, by wiedzieć na ile mają sens nasze rady 😉

                            • odp

                              To nie do konca tak jest ze dac wode i ok. Moja corka ma 16 miesiecy i od poczatku jest wrazliwa dziewczynka jak co zobaczy np.choinka to noc zawalona oczy jak 5 zł i po spaniu nadal jest na piersi malo albo wcale nie spi w dzien na nogach od 6 rano o 16, 30 kapiel kolacja i cyś.Wiec logiczne ze nie bede wymagala zeby nie bylo glodne przez 13 godz wiec sie budzi wypije cysia i spi dalej. Moze po porstu cos ja budzi w nocy moja jak cos sie przysni to ryk i tulenie sie a jak cos innego n ta choinka lub inne wrazenia to nie ma spania a jak juz spi to oczy zamkniete i kreci sie po lozku albo otwarte jak 5 zł i duma tyle ze dosc czesto ona nie spi a ja spie jesli np nie budiz sie z placzem. Pytanie zalezy kiedy dziecko idzie spac czy ma jakis rytm dnia ile je itd.

                              • moja Małgosia ma 21 miesięcy
                                rytm dnia ustalony co do minuty
                                kapiel, kolacja, kaszka do spania….. i co 4 godziny pobudka
                                od kiedy skończyła pić z piersi
                                nota bene jak była na piersi budził sie raz w nocy

                                próbowałam wszystkiego, z ograniczneniem jedzenia, mleka coraz mniej,przetrzymywania aż sie zmeczy płaczem
                                nie skutkuje

                                daje jej miesiąc, dwa i znów zacznę

                                to sie musi skończyć choć jest bardzo trudno
                                a ja naprawdę należę do wymagajacych i wytrwałych w postanowieniach matkach

                                • Baśkę przeprowadziliśmy do jej pokoju w wieku 15 miesięcy…. budziła się w nocy o 3ciej nie tyle, że na jedzenie co na zabawę… ja już chodząc do pracy nie dawałam rady, bo ona czasem padała dopiero o 6tej. Małż wszedł do akcji i się skończyło. Wiedziała skubana, że z Tatą nie wygra. Od razu się kładła.
                                  Wcześniej mieliśmy kilka kryzysów ze spaniem w nocy ale zazwyczaj chodziło o to, że już czas zmniejszyć ilość snu w dzień albo za mało jadła w ciągu dnia i w nocy musi uzupełnić zapotrzebowanie.
                                  Bywało też tak, że było jej po prostu za ciepło… ja ciepłolubna a ona wręcz przeciwnie…

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 15 miesięczna Córcia budzi się w nocy co 2 godziny

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general