22 tydz.-który to miesiąc ciąży?

Dziewczyny już zgłupiałam w każdym czasopiśnie i książce piszą co innego, według waszej wiedzy jak z tymi tygodniami i miesiącami??? Jak sprawdzić, który to miesiąc ciąży?

7 odpowiedzi na pytanie: 22 tydz.-który to miesiąc ciąży?

kata Dodane ponad rok temu,

Re: 22 tydz.-który to miesiąc ciąży?

wg mnie 22 tc to mniej więcej przełom 5 i 6 miesiąca, jak leżałam w szpitalu w 21/22 tc to był koniec 5 i 6 się zbliżał, na potomek.pl jest darmowy kalendarz ciąży, który liczy tygodnie i miesiące

pozdrawiam

Kasia

13.06

fr-ania Dodane ponad rok temu,

Ja liczbę tygodnia ciąży dzielę na 4 (ilość tygodni w miesiącu). U Ciebie, tym sposobem, to 5 miesiąc i kawałek:) I nie znam innych sposobów. Swoją drogą jestem bardzo ciekawa tych innych.
Pozdrawiam.

fr_ania

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

koncowka piatego…

Ja licze 4,5 tygodnia na miesiac – wiec wychodzi, ze koncowka piatego, a 6 zaczyna sie jak masz skonczone 22 tygodnie i 3 dni. (4,5*5=22,5)
Jakas dziewczyna podawala prosty i bardzo rozsadny sposob obliczania miesiecy – powiem Ci na moim przykladzie: mam termin na 4 wrzesnia. Wiec 9 miesiac trwa od 4 sierpnia do 3 wrzesnia, 8 – od 4 lipca do 3 sierpnia, 7 – od 4 czerwca do 3 lipca, a 6 od 4 maja do 3 czerwca, czyli teraz.
Mnie sie ten sposob podoba, bo nie trzeba ciagle przeliczac tych tygodni na miesiace, mnozyc, dzielic, etc… Tyle zachodu, a lekarz i tak operuje tylko tygodniami

Z drugiej strony trzeba wiedziec ktory to miesiac, bo jak na pytanie znajomych „W ktorym jestes miesiacu?” odpowiadam „W 25 tygodniu”, to ich miny mnie zabijaja

M&M

facka Dodane ponad rok temu,

Re: koncowka piatego…

Ja rowniez tak uwazam. Kiedys ktoras z forumowiczek podawala jak to sie liczy:
0 – 4,5 pierwszy
4,5 – 9 drugi
9 – 13,5 trzeci
13,5 – 18 czwarty
18 – 22,5 piąty
22,5 – 27 szosty
27 – 31,5 siodmy
31,5 – 36 osmy
36 – 40 dziewiąty.

Iwa i Cypek

kasia-i-dzidzius Dodane ponad rok temu,

Ja licze sobie tak jak madzik… czyli wg daty porodu… pierwszy miesiac trwal najdluzej bo faktycznie od @ do zapłodnienia itp ( u mnie był naprawde długi bo trwał dwa miesiące hihi)
i tak jak mam termin na 5 sierpnia to
5 maja zaczelam 7 m-c
5 czerwaca- 8 m-c
5 lipca – 9 m-c
Pozdrawiam i milego licznia 🙂

Kasia

ruda77 Dodane ponad rok temu,

Sprawdź na tej stronie …

Cześć
sprawdź tu : [Zobacz stronę]

Pozdrawiam
Aga i Staś

jjjjjjjjjj Dodane ponad rok temu,

ja też miałam ten sam dylemat i na ostatniej wizycie spytałam poprostu się gina, więc pełny 22 tc to pełne 5 miesięcy , od 23tc zaczynasz wchodzić w szósty miesiąc który bedzie trwał do końca 26tc,do 30tc siódmy miesiąc,34tc ósmy, 38tc dziewiaty, no i te dwa tygodnie do 40 tc to taka norma .

JoVi i…KTOŚwrześniowy

Znasz odpowiedź na pytanie: 22 tydz.-który to miesiąc ciąży??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
muszę to z siebie wyrzucić- długie,nie czytać
Jestem strasznie wkurzona. Jak wiecie mój mąż jest cudzoziemcem i mamy jedną znajomą tej samej narodowości która mieszka poza miastem, ma ona męża Polaka. TEn jej mąż jest wybaczcie, jakimś
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Urodziny Arturka Wobysk
Dwa lata dzisiaj kończy Arturek wobysk. Cudownych urodzin, dużo prezentów i szczescia Kaśka I buzi od Zuzi (16.10.02) [img]http://foto.onet.pl/upload/11/61/_142555_s.jpg[/img]
Czytaj dalej