3-latek z pampersem na noc?

Jak się do tego zabrać? Mam juz dość pieluchowania go na noc. Jaka jest zasada: budzić go w nocy na sikanie czy sam ma dojrzeć do wołania?
Michał pierwsze godziny śpi jak kamień, jestem pewna, że nie dociera do niego “wołanie” pecherza… Powinnam go zacząć wysadzać koło północy? Czy może należy czekać aż sam zaskoczy z tym nocnym sikaniem?
Dodam, że pielucha rano najczęściej jest zsikana, czasami tylko zdarza się sucha.

Jak sobie z tym poradziłyście? Pomóżcie…

!

Ania, Michałek (24.09.2003) i Basia (15.07.2005)

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 3-latek z pampersem na noc?

  1. Re: 3-latek z pampersem na noc?

    aaaa co do tych madrych ksiązek to patrz przez palce.

    wiesz ja też założyłabym pieluszkę po co dodatkowo stresować jeszcze dziecko, tym bardziej że sama chciała.

    Izka i Zuzia 4 latka

    • Re: 3-latek z pampersem na noc?

      Nie wypowiadam się na temat innych dzieci, ja wiem jak mam w domu. Olek miał kilka wpadek, ale w większości przypadków budził się i mówił, że ma mokro. Zdażyło się też tak, że siedział na łóżeczku i płakał, bo miał mokrą piżamkę. Tłumaczyłam mu, że jak następnym razem będzie mu się chciało siku, to niech mnie obudzi. No i tak robi.


      Olek (23.01.2003)

      • Re: 4-latek z pampersem na noc

        tak to idziecie tam gdzie my tj do dr. Potasza:):):)

        Agniesia ’02 +Adrianek ’04

        • Re: 3-latek z pampersem na noc?

          Ooo tak. Moja Ala pierw odstawiła nocne pieluchy. Dłużej zajęło opanowanie sikania do nocnika. Z drugiej strony pamiętam, czyli musiałam mieć 5-6 lat, że zdarzało mi się mieć nocne wpadki. Pamiętam jak dziś ten sen: wstaję z łóżka, wychodzę z pokoju, idę przed przedpokój do toalety, siadam na sedes, załatwiam się, spuszczam wodę… i budzę się!

          + Mr. Bean (ok. 10 grudnia 2006)

          • Re: 3-latek z pampersem na noc?

            samo przyjdzie, nie naciskaj, musi sam do tego dojrzeć…

            na to sposobu, po prostu nie ma 🙂

            Majka i Smyk 08.10.2003

            • Re: 3-latek z pampersem na noc?

              hihi ja też tyle tylko ze już nie spuszczałam wody bo po załatwieniu się na sedes czułam mokro w łóżku 😉

              Izka i Zuzia 4 latka

              • Re: 3-latek z pampersem na noc?

                Wiesz, na początku jest miłe ciepełko… Dopiero później czułam moookro. I może dlatego dopiero spłukiwanie… Eh, dawne czasy – NA SZCZĘŚCIE!

                Alka zaliczyła do tej pory dwie wpadki – od czerwca zeszłego roku. Za każdym razem była bardzo chora, raz rota, raz jakieś grypsko. Ale wysoka gorączka to chyba niezłe usprawiedliwienie 😉

                + Mr. Bean (ok. 10 grudnia 2006)

                • Re: 4-latek z pampersem na noc

                  no to fajnie. Dzieki jeszcze raz !!!

                  Monika + Julka 05.98 i Antoś 11.03

                  • Re: 3-latek z pampersem na noc?

                    Mateusz dlugo nosił pieluchy. Kiedy w koncu zrezygnowal w dzien, na noc oczywiscie początkowo zostala (a obserwacje prowadzilam w czasie dziennej drzemki i tu bylo roznie – generalnie sucho, ale raz czy dwa popuscil). Po nocy pielucha rano caaala mokra, ale sikal do niej wg mnie i wieczorem i po przebudzeniu, a na ile w nocy – kto to wie. Niezadlugo potem zasnal bez pieluchy. Ot przypadkowo. I tak zostalo. Jeszcze nigdy sie w nocy sie zesiusial (pewnie zrobic to dzis, bo pochwalilam 😉 ). Nie wstaje w nocy na siusiu.

                    Dlugo na to czekalismy, ale hm… chyba nie zaluje. Nie martwilam sie ze jako dwulatek ma pieluche – choc dla niektorych to juz nie do pojecia. A jak dojrzal, to bez jakichs meczacych nas i go treningow.

                    -18

                    • Re: 3-latek z pampersem na noc?

                      Moja córcia w marcu skończyła 3 latka i cały czas miała pieluchę na noc.Rano jak wstawała była mocno zesikana.Jakieś dwa miesiące temu postanowiłam spróbować bez pieluchy.Wieczorem dałam ją siusiu,pózniej koło północy posadziłam na nocnik,ale to było tylko dwa dni. Pózniej zaczeła przesypiać cała noc.W sumie miałyśmy tylko dwie wpadki. Cieszę się,że zdecydowałam się na ten krok,a to za namową mojej koleżanki z pracy i że nie czekałam jak niektóre mamy proponują aż do tego dojrzeje.

                      Jessi i Weroniczka z 20.03.2003

                      • Re: 3-latek z pampersem na noc?

                        niektóre mamy czyli między innymi ja

                        każda mama ma swój system… chyba na tym polega to forum aby wymieniać się doświadczeniami…

                        Majka i Smyk 08.10.2003

                        • Re: 3-latek z pampersem na noc?

                          Oczywiście,że na tym polega i jak nie ma przecież do nikogo pretensji. Cieszę się jednak że zdecydowałam się na taki krok i nie czekałam dłużej 🙂

                          Jessi i Weroniczka z 20.03.2003

                          • Re: 3-latek z pampersem na noc?

                            Oczywiście,że na tym polega i jak nie ma przecież do nikogo pretensji. Cieszę się jednak że zdecydowałam się na taki krok i nie czekałam dłużej 🙂

                            Jessi i Weroniczka z 20.03.2003

                            • Re: 3-latek z pampersem na noc?

                              ja też sie cieszę, że Wam się udało

                              Majka i Smyk 08.10.2003

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 3-latek z pampersem na noc?

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general