34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

Dziewczęta, zwłaszcza czerwcówki. Zauważyłam u siebie lekkie bóle jak przy miesiączce i taki super mocny nacisk na pęcherz moczowy od czasu do czasu aż boli…. Czy to moga być jakieś symptomy???? Chyba trochę za wcześnie…. jak sądzicie???

12 odpowiedzi na pytanie: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

  1. Re: Bóle miesiączkowe i ból krocza

    Ja mam bóle od krzyża i nie raz takie skurcze w dole brzucha trwające ok 40s -podobno są one przepowiadające- moja dzidzia jest już bardzo nisko ( mam rozwarcie na 1 palec i skróconą szyjkę do 1,5 cm) w związku z czym dużo leżę! Pozdrawiam

    agula24 ( 07.06.2003)

    • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

      Bole krocza mam od 6 lutego natomiast bole miesiaczkowe mam ok od 2 tygodni ale tylko wieczorem lub w nocy. W dzien ich nie zauwazylam. I nie tez nie wiem nic na ten temat. Gin przy ostatnim badaniu powiedzial ze mam skrocona szyjke i rozwarcie (nakazal jak najwiecej lezec) wiec mysle ze to ma zwiazek z tymi bolami.

      • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

        Ja jestem teraz w 37 tygodniu i bóle jak miesiączkowe mam od około 3 tygodni czyli mniej więcej tak jak ty moze nawet jeszcze wcześniej. mam je ok. 6 razy dziennie i w nocy też.
        Co do pęcherza to tez od tego czasu mam spory nacisk, nie mówiąc o tym, że czasami bezwiednie leci kilka kropelek moczu. lekarz powiedział, że to taki urok ciązy.
        Co do bóli to przede wszystkim lekarz musi sprawdzić czy się czasem od tych skurczy nie rozwiera szyjka. U mnie zamknięta na głucho, więc nie ma się co martwić, ewentualnie nospa trzy razy dziennie i tyle.
        Pozdr.
        kasia

        • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

          Bole w kroku to chyba rozchodzace sie/rozluzniajace sie kosci miednicy, no i nacisk calkiem sporej juz dzidzi. Czuje je juz od dawna szczegolnie jak sie probuje podniesc z lozka. Te ‘jak przedmiesiaczkowe’ bole poraz pierwszy pojawily sie u mnie przedwczoraj (3 w ciagu dnia) ale od tej pory ucichly. Perfidny nacisk na pecherz tez mnie czasem dopada, ale z lenistwa przeczekuje az dzidzia zmieni pozycje i potrzeba zrobienia siusiu przechodzi ..

          Luiza i Sophie
          z terminem na 16.6.2003
          [Zobacz stronę]

          • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

            Ja do tych bóli “miesiączkowych” nawet juz chyba przywykłam 😉 Wczesniej nie wiedziałam co się dzieje, ale podejrzewalam, że to może mieć coś wspólnego z przygotowaniami ciała do porodu. Jednak wrota zamknięte, więc to u mnie takie “bezskutkowe” przygotowania, ale Ty sparwdź koniecznie jak u Ciebie. A sikać biegam namiętnie całymi nocami, aż już nie mam siły wstawac i wtedy…przesypiam to wredne wrażenie, że zaraz się zsikam na łoże. No i się nie “zsikuję”, ale przez większośc kolejnej nocy znów profilaktycznie wstaję. Wrrrrrrrrrrrr!!!! To chyba nie za wczesnie, bo takie objawy mogą trwac całymi tygodniami i nie mieć żadnych następstw w postaci wczesnego porodu…Wyrwałości, moja droga! To już takie ciążowe czary… Pęcherz pusty a sikać się chce. A w tym wypadku wbrew doświadczeniom Salomona – “z próżnego naleje”, mało bo mało, ale zawsze… 😉
            ada77 i miki-01.07

            • Re: Bóle miesiączkowe i ból krocza

              Niestety mam takie same dolegliwosci jak Wy, brzuch jest bardzo nisko, tak wlasciwie to nigdy wysoko nie byl, ucisk w dole brzucha, bole krocza a to dopiero u mnie 33 tydzien. Lekarz powiedzial, ze wszystko u mnie zamkniete ale tak na wszelki wypadek kazal wiecej odpoczywac. Dziwna rzecza natomiast jest to, ze nie mam skurczy a dokuczaly chyba od szostego miesiaca, natomiast teraz zupelnie nic nie czuje od kilku tygodni. Poza tym moja malutka wstawila sie juz glowa w dol i tez niewiem czy to nie za wczesnie. Pozdrawiam serdecznie.

              malgoska i Anulka (27 czerwiec)

              • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

                Ja mniej wiecej w tym samym czasie mialam takie bole miesiaczkowe i jednoczesnie (zreszta do tej pory) bol w okolicy podbrzusza. Pobieglam do ginki i okazalo sie, ze zaczela mi sie skracac szyjka, co bylo troche za wczesnie. Dostalam zalecenie 2 tygodnie bezwarunkowego lezenia i NOSPA. I powiem ci, ze przeszly mi bole jak miesiaczkowe. Te drugie to juz chyba nacisk ciezkiego, obnizonego brzuszka. Moim zdaniem nie powinnas zwlekac tylko udac sie do lekarza i sprawdzic czy wszystko OK.

                Ola K. (termin 11.06.2003)

                • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

                  z tym sikanie to mam identycznie jak u Ciebie w nocy wstaje z przyzwyczajenia i sama nie wiem czy mi sie chce czy ide bo tak zawsze robie -zawsze cos poleci hihih
                  najbardziej natomiast chce mi sie sikac jak gdzies wychodze i nie ma gdzie sie zalatwic wtedy to skrecam sie z bolu tak mi sie chce sikac
                  jesli chodzi o te bole miesiaczkowe to powiedz czy to normalne zaczelam wlasnie dzisiaj 30 tydz. dopiero i od 2 dni odczuwam wlasnie takie bole jak na miesiaczke a i czasem zabola mnie uda?? czy to normalne w tych tygodniach?od kiedy ty zaczelas cos takiego czuc?
                  pozdrawiamy

                  Gosia z dzidziusiem (31.07)

                  • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

                    Właśnie się śmieję czytając Twój post, bo dziś byłam w supermarkecie, gdzie w WC była awaria. Dopóki o tym nie wiedziałam jakoś tam wytrzymywałam, ale kiedy zrozumiałam, że nie mam się gdzie wysikać – stwierdziłam, że zaraz oszaleję jeśli sie natychmiast (!!!) tego uczynię. Koszmar ;-))), ale takie już jesteśmy, my urocze ciążówki z rozchwianą psychiką podatną na ubikacjowe manipulacje ;-)))
                    jeśli chodzi o skurcze ( bo te bóle to właśnie skurcze) mam je gdzieś od 33 tygodnia, z tym, że na poczatku były słabe, krótkotrwałe i nieliczne. Teraz są o wiele silniejsze no i kilka razy w nocy i w dzień. Póki co nie oznaczają rozwarcia ani innych tego typu atrakcji przedterminowych, ale podobno czasem to właśnie znak, ze cos się dzieje, że robi się rozwarcie i…trzeba leżeć jeśli to jeszcze nie czas. Koniecznie wspomnij o tym doktorkom, żeby mieć pewność, że wszytko ok!!! buziaczki pa
                    ada77 i miki-01.06

                    • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

                      hihihhi tez sie usmialam bo spotykaja mnie podobne rzeczy z siusianiem
                      na nastepnej wizycie zapytam sie o to mojej giny

                      pozdrowionka

                      Gosia z dzidziusiem (31.07)

                      • Re: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

                        z tymi bólami chyba powinnaś się zgłosić do lekarza…u mnie były oznaką skrócenia się i rozwarcia szyjki macicy… Nacisk w dole brzucha może być spowodowany obniżeniem się brzuszka i zejsciem dzidzi niżej… to raczej nie jest niepokojące… Ale z bólami “miesiączkowymi” nie ma co czekać i wątpliwości radzę rozwiać u lekarza

                        Pozdrawiam

                        Weronka (termin 6.06.03)

                        • Re: Bóle miesiączkowe i ból krocza

                          Za wcześnie?, że głową w dół? Mój mały na ostatnim USG już był w gół łepetynką, a to dopiero 24 tydz i jeszcze może się obracać ponoć w tą i z powrotem, natomiast od 30 tyg ma już bardzo ciasno więc lepiej, że jest głową w dół bo potem coraz trudniej będzie mu się obrócić…tak mi tłumaczyła p. doktor….
                          Pozdrawiam
                          Beata i synek 26.08.03.

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 34 tydzień -bóle jak miesiączkowe i ból krocza

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general