38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

Poszlam dzis na bezplatne badanie USG w centrum handlowym w ramach akcji “szczesliwe macierzynstwo” chociaz nie do konca pamietam czy tak to sie dokladnie nazywa.
No i zrobil mi lekarz USG z ktorego wedlug niego wynika ze moja dzidzia wazy dopiero 2300 g.
Szczerze mowiac bylam w szoku i zalamalam sie na co on mowi ze jeszcze urosnie, ze taka uroda dziecka ze nie bedzie duze itp itd. Ale az takie odstepstwo od normy? !!!!!
Marta urodzila sie z waga 3250 wiec tez wielka nie byla ale nie wazyla tez jakos szczegolnie malo. Co dziwne wszystkie poprzednie badania USG robione przez moja gin (ostatnie 1,5 miesiaca temu) nie wykazywaly jakis szczegolnym odstepstw od normy jesli chodzi o wage dziecka.
Wizyte mam dopiero w srode. Zaczynam zalowac ze poszlam dzis na to USG.
Martwie sie ze cos jest nie tak.
Malo tego – jestem totalnie podlamana i powietrze ze mnie zeszlo.

Martusia ur. 03.04.04
i…

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

  1. Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

    u mnie było odwrotnie -na usg wyszło że dziecko ma juz ok 3500 -a byłam 3 tyg przed terminem,.urodziłam nastepnego dnia i mały ważył 2450 ale był długi.zapytałam potem lekarza dlaczego taka rozbieżność a on mi mówi że to wina urzadzenia -maszyna mierzy długośc kości i według tego oblicza ciężar dziecka i stąd te pomyłki.może twoja dzidzia jest króciutka i dlatego tak wyszło.znam maluszki które urodziły sie z waga 3400 a długością 48 cm -takie słodkie,krótkie bobaski…
    nie martw sie. Nawet z wagą poniżej 3 kg rodzą się zdrowiutki dzieci!!!!!mój jest przykładem!!!!!

    Monika i Marcinek (15.01.04)

    • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

      Po ostatnim USG też byłam zaskoczona, że moje dziecko jest takie małe. Lekarka pocieszyła mnie, że po urodzeniu może ważyć NAWET 3 kg. i dodała, że takie małe dzieci lepiej się rodzi i powinnam się cieszyć. Jak po urodzeniu córki usłyszałm wagę 3.950 kg. byłam lekko zaskoczona. Zyczę powodzenia i pozdrawiam.

      Kasia

      • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

        Kochana nie martw się !!! Zamartwianie to najgorsza rzecz w tej chwili – maleństwo musi mieć szczęśliwą mamę !!!
        A co do usg – to wynik pomiarów może odbiegać od rzeczywistej wagi nawet o 20 % !!! i to nawet na super nowoczesnym usg 3D. Ja miałam robione 3 dni przed porodem i tak mi powiedzieli że takie różnice są !!! Koleżance która ze mną leżala “pomylili” sie o 400gr !!! maleństwo urodziło się o tyle cięższe !!!
        Więc się nie martw.
        A maleństwo ma jeszcze trochę czasu i na pewno urośnie !!!
        Trzymam kciuki !!1
        Będzie ok 😉

        Asia i Kubuś (04.03.2005)

        • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

          Nikola w 36 tc. wazyla ponoć 2.300, a urodzila sie w 41 tc. 3.600.
          Tez mnie straszyli ze malutka, ze duze roznice w pomiarach.
          Chcialam rodzic w prywatnej klinice- to mi powiedzieli ze raczej nie przyjma mojego porodu- bo nie moga odbierac dzieci ponizej 2.5 kg.

          Naprawde mozesz urodzic jeszcze calkiem duze dziecko.

          Nikola 14m.

          • Re: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

            nie porownoj badania z przypadkowego usg
            idz do tego lekarza i na ten aparat- na ktorym bylas ostatnio – wtedy mzona porownac wage z poprzedniego usg i cos powiedziec, bo co aparat to inne odchylenia no i lekarz ma inne umiejtnosci
            wiec sie nie martw na zapas
            poza tym ta waga to nie jest jakies straszne malenstwo – nawet gdyby byla prawidlowo podana
            ale raczej stawialabym na pomylke- bo najczesciej kolejne dzieci sa wieksza a nie mniejsze
            podumowaujac
            – idz sobie zrobic powtorne badanie w celu uspokojenia – a ja trzymam kciuki

            Znasz odpowiedź na pytanie: 38 tydzien ciazy i tylko 2300 g wedlug USG

            Dodaj komentarz

            Angina u dwulatka

            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

            Czytaj dalej →

            Mozarella w ciąży

            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

            Czytaj dalej →

            Ile kosztuje żłobek?

            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

            Czytaj dalej →

            Dziewczyny po cc – dreny

            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

            Czytaj dalej →

            Meskie imie miedzynarodowe.

            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

            Czytaj dalej →

            Wielotorbielowatość nerek

            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

            Czytaj dalej →

            Ruchome kolano

            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

            Czytaj dalej →
            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo
            Enable registration in settings - general